Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Heckler & Koch USP Full 1200 Atımda Neye Benzer?
http://img710.imageshack.us/i/dscn1723.jpg/
Sn.Northwolf, namluya parmağınızı sürdüğünüzde sürgüdeki vuruntudan kaynaklı bir ezilme hissedebiliyormusunuz? Hissediyorsanız bu normalmidir? Özellikle sürgü geride iken namlu temas noktasının üst tarafı. İcra yayımı yumuşak kalıyor, mühimmat mı ağır geliyor anlayamadım.

Alıntı

lupus demiş ki:
NorthWolf demiş ki:Sakın Metal şarjör filan almaya kalkmayın Ebay'den filan, polimer şarjör polimer şarjör tırnağı, metal şarjör metal şarjör tırnağı prensibi vardır. Yumuşak olan tarafı yer bitirirsiniz.

Sn.Northwolf, HK USP şarjörünün parmak temas alanları polimerdir, ancak içeride çalışan ve şarjörü tutan kısmı metaldir. USP F serisinde metal şarjör mandalı polimer şarjör gövdesindeki çentiği yakalamasına rağmen, şarjör çentiğinde kolay kolay her hangi bir aşınma olmamaktadır. USP C serisinde ise şarjörler tüpleri zaten metaldir.

Sn.Ustam, USP F için gunsmithing videosunda metal şarjör, metal iç mandal, plastik şarjör, plastik iç mandal betimlemesini yapıyordu amcamız. Kendi USPmi sökmediğimden bilmiyorum ben o videonun yalancısıyım ancak yanlışda anlamış olabilirim. Smile
hakan44 demiş ki:http://img710.imageshack.us/i/dscn1723.jpg/
Sn.Northwolf, namluya parmağınızı sürdüğünüzde sürgüdeki vuruntudan kaynaklı bir ezilme hissedebiliyormusunuz? Hissediyorsanız bu normalmidir? Özellikle sürgü geride iken namlu temas noktasının üst tarafı. İcra yayımı yumuşak kalıyor, mühimmat mı ağır geliyor anlayamadım.

Sn.Hakan44; kendi tabancamda, sürgünün geri kilitlendiği noktada yada başka bir yerinde namluda bir ezinti veya metale işlemiş bir etki kesinlikle hissetmiyorum. Yakın bir makro fotoğraf ile bahsi geçen ezilme hissinin olduğu yeri işaretler iseniz bende daha ayrıntılı şekilde kendi namlumda aynı bölgeye bakmak isterim.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Northwolf , foto ile anlaşılmaz dokunarak fark ettiğim bir konuydu. Sanki sürgü takımı biraz sert namluya çarpıyor gibime geldi.

Alıntı

Sn.Hakan44, zannedersem bu konu beni biraz aşıyor. Sn.Lupus ustamın dikkatini çekmekte fayda var. Ancak çift yay sistemini icra yayınızdan hatırlıyorsunuzdur. Bu ikinci küçük yayımız özellikle yüklü mermilerde sisteme gelen darbenin daha iyi absorbe edilmesine yarıyor. Bu sistem ile donatılmış bir icra yayı sisteminde çok yüklü bir darbenin sisteme vurması bana pek normal gibi gelmedi.

Son sözü Sn.Lupus ustam söylerse bende rahatlarım... İçimede kurt düştü şimdi:d Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

Sn. Northwolf, o halde küçük bir ayrıntıyıda sn. Lupus üstadımıza bilgi vermek istiyorum. Atışlar taktik safhada hızlı atışlar nethicesinden sonra fark edilmiştir.Saygılar.

Alıntı

Sayın hakan44 ben bu izin namlu kilit profilinin acısı bunun kapaktaki karşılığı ve kapakta namlunun aşagı haraketine göre acılandırılmış yüksük kısmının ölcülerinden kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Ancak hk usp gibi bir silahda böylebir ölçü hatasaının olması ilginç bir durum olurdu.

Saygılar...

Alıntı

[Resim: dscn1723.jpg]

Değerli arkadaşlar,

Modifiye edilmiş köşeli tek blok Browning kilidini kullanan ve namlu salınım yüksekliği fazla olan tüm silahların namlularının özellikle ön namlu yüksüğü kilit temas noktalarında, altta ve üstte yarım ay şeklinde boya aşınmaları oluşması normaldir, ancak malzeme aşınması ve bunun tırnak veya parmağa temas eden korozif özellik göstermesi ise normal değildir. Şimdiye kadar kullandığım bu tip kilidi olan silahların hiç birisinde bu tür bir aşınma görmedim.

HK USP Custom Sport ' un tüm namlu kilit temas noktaları, standard USP serisinden daha sıkı ve toleransları daha azdır. Bunun amacı daha sıkı ve istikrarlı namlu kilitlenmesini sağlayarak, atış kararlılığını biraz daha arttırmaktır. Bu nedenle mekanik hareketin daha çok olduğu ön namlu kilit temas noktalarında daha fazla boya açılması beklenebilir, ancak malzeme aşınması kesinlikle anormal bir durumdur.

Herhangi bir mühimmatın USP ve türevlerine ağır veya sert gelmesi ise düşünülecek en son durumdur. Çünkü bu platform sadece + P ile 20.000 atıma garantilidir.

Yoğun fişek harcayan arkadaşlara önerim, namlu kilit noktalarında kaliteli silah gresleri kullanmalarıdır. Ankara ' da hemen hemen her yerde Kleen Bore TW 25 gresi bulunabiliyor. Daha önce SIG Sauer ve HK ' ların kilit noktalarında Wilson Ultima Lube kullanıyordum, çok memnundum, bu gres BHP ve CZ kilit ve çalışma alanlarında da çok verimli idi. Son zamanlarda Glock ' un kilit noktalarında Kleen Bore TW 25 kullanıyorum, Wilson Ultima Lube kadar olmasa da, bu gresten de memnunum. Unutmadan gres kullanımda hatırlatmak istediğim bir ayrıntı da, küçük ve hassas iç parçalarda kullanılmaması, özellikle CZ ' de mükemmel MKEK mühimmatı silahın iç parçalarını çöplüğe çeviriyordu...

Alıntı

Sayın Lopus.
Tavsiyelerin için teşekkür ederim. İlk bulduğum yerden edineceğim tavsiye ettiğiniz yağlardan. Aşıınmaya gelince daha 40 atış yapmış tabancadan boya harici aşınma beklemek yanlış olur sanırım. Ama ilerisi için tavsıyeleriniz doğrultusunda bakımlarını yapacağım. Benden önce almış olan arkadaşların deneyimleride önemli bilgi kaynağı olacak benim için.

Alıntı

lupus demiş ki:Yoğun fişek harcayan arkadaşlara önerim, namlu kilit noktalarında kaliteli silah gresleri kullanmalarıdır.

Biraz geç kalmış olsakta, zararın neresinden dönülse kardır. Sn. Lupus verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.Programlı atışlarda buna dikkat edeceğim.

Alıntı

Akşam saatlerinde silahdünyası'na uğradım malesef tavsiye edilen silah yağları yoktu . Mağazada satışta olan Bırchwood casey sno unııversal gun grease 'den bir tane aldım. Bunu ne şekilde kullanmamız lazım şekilleriyle anlatırsanız çok sevinirim. Birde Beretta gun oil ol37 sprey yağ aldım. bunları nasıl kullanmam lazım. İç kılıf baktım tek model gösterdi. Onunda renk ve modeli hoşuma gitmedi.nerede daha bol çeşit bulabilirim. ilginize teşekkürler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi