Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Heckler & Koch USP Full 1200 Atımda Neye Benzer?
NorthWolf demiş ki:Alışveriş listesine iki obje daha eklendi... Gunslick, Silah gresi... Babadan kalma, damla yağı paylaştırma metodu demek boya kayıbına yol açıyormuş.
Sn.Northwolf, silah gresi denince, daha önce ağırlıklı olarak Wilson Ultima Lube kullanıyordum. Bunun güzel tarafı hazır bir şırınga şeklinde gelmesi ve özellikle taşıyıcı kızaklara uygulamanın kolay olması.

Şu aralar daha ince kıvamlı Kleen Bore TW 25 B kullnaıyorum. Bu ABD' de SIG Sauer USA ' nın da tavsiye ettiği bir gres. Ancak bu gres şırınga ağzı olamyan bir tüp ile geldiğinden, ince aralıklara bir beze bulaştırarak uygulamak gerekiyor.

Poligondaki arkadaşlar son zamanlarda Canik ' in silah gresini de denedik, bu gres de küçük bir vazelin kutusu gibi kabın içerisinde gelmektedir, geniş alanlara uygulanması kolay olup, dar alanlarda yine bir bez yardımı gerekmektedir, şimdiye kadar yaşadğımız kısıtlı tecrübeye göre karışım etkili yağlama ve yüzey koruması sağlıyor. Özellikle poligonun alüminyum alaşım gövdeli Zigana ve Shark modellerindeki sonuçlar şimdilik tatminkar.

NorthWolf demiş ki:Sn.Xlcod3r; tırnağın altını şimdi sayenizde yine söktüm kontrol ettim... Hani çatlak filan vardır diye... akşam akşam... tövbe tövbe... Big Grin Big Grin Big Grin
Sn.Northwolf, USP tırnağını söktüğünüzde, tırnak yayının içerisinden iki yönlü simetrik bir yay kılavuzu çıktı mı ?

Saygılar.

Alıntı

lupus demiş ki:Poligondaki arkadaşlar son zamanlarda Canik ' in silah gresini de denedik, bu gres de küçük bir vazelin kutusu gibi kabın içerisinde gelmektedir, geniş alanlara uygulanması kolay olup, dar alanlarda yine bir bez yardımı gerekmektedir, şimdiye kadar yaşadğımız kısıtlı tecrübeye göre karışım etkili yağlama ve yüzey koruması sağlıyor. Özellikle poligonun alüminyum alaşım gövdeli Zigana ve Shark modellerindeki sonuçlar şimdilik tatminkar.
Sn.Lupus,canik in silah gresini uzun yıllar önce kullandım ve memnun kalmadım.Özellikle uzun süre saklanacak olan silahlarda gres baliye dönüşüyor ve silaha yapışıyor.Bence WD40 bile ondan daha iyi silahı korur.

Alıntı

Sn.m16a2, arkadaşlar ve ben bu gresi pastan koruma amaçlı kullanmıyoruz,aslında yukarıda '' koruma '' kelimesi ile kast etmek istediğim şey, yüzey ve boyayı çalışma esnasında mekanik aşınmadan korumaktı. Sadece atışta özellikle yük binen kilit noktaları ve çalışma alanlarındaki sürtünme ve aşınmayı azaltmak için kullanıyoruz. Atış bittikten sonra ise tamamen temizliyoruz. Her ne kadar SIG Sauer gibi bazı firmalar Kleen Bore TW 25 B gibi gresleri uzun süreli koruma amaçlı olarak kullansalar da, bu tür yağlama greslerinin korozyon ve pastan koruma amaçlı olarak kullanılmaması gerektiği konusunda sizinle hem fikirim. Yerinde uyarı ve katkınız için çok teşekkür ederim.

Saygılar.

Alıntı

lupus demiş ki:...
Sn.Northwolf, USP tırnağını söktüğünüzde, tırnak yayının içerisinden iki yönlü simetrik bir yay kılavuzu çıktı mı ?

Sn.Ustam; malesef sadece ana parça sökümü yaptım.. İnşallah yakında çay içerken siz söker dağıtır ne gerekirse bakarsınız...

Alıntı

NorthWolf demiş ki:Gerçi bu bilgi eksikliğinde biraz yakın mesafe taktik çalışmalara ağırlık vermeminde etkisi var. Hedef atışlarını bayağı azalttık son dönemde.

Sn NorthWolf
En son taktik çalışmada sizi hayranlıkla izledik desem yalan olmaz. O taktik atışlarda attığınız ikişer mermiler neredeyse tek delik oluşturacaktı.Bir kere olsa tesadüf diyebilirdim ama tesadüf değil.

Alıntı

Sayın hakan hk usp ile uzun antrenmanlardan sonra 25 m de 20 cm nini altına düşmenin mümkün olduğunu düşünüyorum. Bendeniz bile 25 m mesafede pek te iyi bir atıcı olmama rağmen hk usp ile oldukca yüksek başarı kaydedebiliyorum. Bu konuda kendimi geliştirmemde cok emeği olan sayın northwolf ve "hakan" a teşekkürü borç bilirim. Ancak şunuda belirteyim ki düzenli antrenman olmazsa sonuçlar birden tersine dönüyor.

Saygılar...

Alıntı

auris34 demiş ki:
NorthWolf demiş ki:Gerçi bu bilgi eksikliğinde biraz yakın mesafe taktik çalışmalara ağırlık vermeminde etkisi var. Hedef atışlarını bayağı azalttık son dönemde.

Sn NorthWolf
En son taktik çalışmada sizi hayranlıkla izledik desem yalan olmaz. O taktik atışlarda attığınız ikişer mermiler neredeyse tek delik oluşturacaktı.Bir kere olsa tesadüf diyebilirdim ama tesadüf değil.

Teşekkür ederim Sn.Auris... Alttan alayım desemde, ilk tetiklerin DA olduğunuda eklemek isterim. USP işte... Big Grin Big Grin Big Grin

Sn.Lastmohikan, teveccühünüz efendim. Sizin vefanız olmasanızda bu kadar zevkli muhabbetlerimiz ve oratamımız da olmazdı... Teşekkürler efendim.

Alıntı

Almayı düşündüğüm bir tabanca'nın kullanım sonuçlarını okumak çok güzel. Kullanan üstadlar taşıma amaçlı tavsiye edermisiniz. mke'de halihazırda mevcut tabanca'lardan bir tabanca almam gerekiyor bu hafta. Teşekkürler.

Alıntı

Beğeniyorsanız, kendinize uygun olabileceğini düşünüyorsanız lütfen kaçırmayın....

Saygılarımla.

Alıntı

Canlı halini görmedim şimdiye kadar. Fakat resimlerinden bakınca istediğim tabanca tabi boyutları uygunmu bilemiyorum.sw 5903 kullanmıştım boyutları uygundu ellerime sw 5903 ten çok iri değilse tercihim olacak .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi