Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Heckler & Koch USP Full 1200 Atımda Neye Benzer?
Selam arkadaşlar,

Geçtiğimiz hafta Sn.Lastmohikanla muhabbet esnasında Bizim emektar Hakanın yani (HK USP F Stainless) atım adetlerine geldi konu. Ben dedim 500-600 yapmışızdır.... Oda dedi sadece ben en az senin hakanla 500 atım yapmışımdır... diyince oratlık karşıtı... Aldık hesap makinesini, poligonlar, aktiviteler, paylaşılan atımlar hesaplarken birde baktık 1200 e gelmiş dayanmışız...

Aklıma gelmişken şu ana kadar sıfır hata.... ne bir mermi patlatmamak, nede boş kovan atmamak.. nede şarjör hatası, ne tap-rack çalışmasında kilitlenenen mekanizma....

Neyse fazla lafı uzatmamayım... buyrun bir HK'nın 1200 atımda neye benzeyeceğini belgeleri...

Zannedersem en çok aşınan parça burası... hemen hemen erimiş... Big Grin
[Resim: dscn1711z.jpg]

Bir başka talan olmuş bölüm.. mekanizma... Big Grin

[Resim: dscn1713.jpg]

Fişek tblasında biraz parlamalar ve ay şeklinde normal wd40 yada diş fırçası ile çıkmayan bir kararma var... Ustamın kulakları çınlasın, bir fikir verebilirse sevinirim.

[Resim: dscn1715.jpg]

[Resim: dscn1714c.jpg]

[Resim: dscn1721kg.jpg]

En çok yıpranan namlumuzuda paylaşalım...
[Resim: dscn1719x.jpg]

[Resim: dscn1723.jpg]

[Resim: dscn1717v.jpg]

Alıntı

Sn.NorthWolf, ilk zamanlar atış toplama değerlerinden memnun değildiniz diye hatırlıyorum. Şu an atış toplama değerleri hakkında bilgi verebilirmisiniz? Sanırım artık silahınıza alışmışsınızdır. Ben henüz yavaş atış 25 metre 20cm. çeplı dairenin altına inemedim. Gözde odaklanma sorunu var. Eski yıllarda çok daha hızlı hedef ve gez arasında odaklanıyordum. 10 atımdan sonrası gözler yoruluyor. Artık 15m. den 5 atım çalışmanın zamanı geldi. İmkanınız olursa Konya ekibinin(G-19) yaptığı gibi bir çalışma sizden de bekliyoruz. Saygılar.

Alıntı

Daha uzun atimlari sorunsuz gorursunuz insallah.
Paylasiminiz icin tesekkurler.

Alıntı

Sn.hakan44, ilk aldığımda resmen tüm bildiklerimi unuttup, yeni baştan nişan almayı öğrendim. Birkaç poligonda atış hocasınada aynını yaptı bu USP denen hadise. Özellikle tetik hatasını 25 metre hedefinde büyük rakkamlarla almanızı normal olarak nitelendiriyorum.

Demek isterdimki, şu anda ben bu kadar atım adedineyim (hepsi benim değil tabiki) ve 25 metrede 5 cmye topluyorum. Ama hayal... Malesef 25 metrede bir iki headshot'un ve bol göğüs noktalamasının dışında bir performansım yok. Sad Bundan sonraki bir poligon günümde kesinlikle deneyeceğim 15 atış nerelere derlenip toplanacak bende merak ediyorum.

Gerçi bu bilgi eksikliğinde biraz yakın mesafe taktik çalışmalara ağırlık vermeminde etkisi var. Hedef atışlarını bayağı azalttık son dönemde.

Ayrıca Konya ekibi, yani Sn.Lupus'un yaptığı gibi bir çalışma için benim çok fırın ekmek yemem gerekli... O glock'a üzülmüyorum desem bazan yalan olur... Big Grin

Sn.Aga dostum; O sig'in tetiğini unutmuş değilim... Big Grin Teşekkürler iyi dilekleriniz için.

Alıntı

Sn.Northwolf lütfen silahımı ne idüğü belirsiz ortamlarda kullanıp aşındırmayın . Şu anda zılliyeti sizde olabilir ama netice itibariyle maliki benimBig Grin Dost insan daha nice atışlara hep beraber inşallah.

Alıntı

Sn.Northwolf, öncelikle bu güzel değerlendirme için çok teşekkür ederim, elinize, emeğinize sağlık. Kovan dip tablası yatağındaki kararma için kaliteli bir namlu köpüğü ile temizlik yapmanızı öneririm. Özellikle de Forrest veya Gun Slick ' in namlu köpüklerini öneririm. Yalnız piyasada Gun Slick ' in köpüren bir genel temizlik kimyasalı var, bunun namlu için özel üretilmiş köpük kadar etkili olamayacağını düşünüyorum. Bir de Balistol ' ün özel namlu solüsyonunu burada denemenizi öneririm.

Sn.hakan44, mekanik '' HaKan '' üzerinde Gaston Dede ' nin poşeti gibi çalışma inşallah bir araya geldiğimizde yapacağız. Cool . Aslında buradaki '' HaKan '' sahibi silahsever dostlarla bir araya geldiğimizde sanırım en azından resimli bir çalışma yapabiliriz. Ancak şimdilik en azından aşağıdaki linkteki konunun size yardımcı olabileceğini düşünüyorum;

http://home.comcast.net/~turley_j/USPDD.pdf

Glock'a acıma konusuna gelince, o bir Toros 12 TSW, hiç gerek yok...Big Grin

Saygılar.

Alıntı

Sn. kuzey kurdu, öncelikle paylaşım için teşekkürler. Yazınızda, erimiş, talan olmuş betimlemelerini görünce resimleri merakla inceledim. Erime miktarı belli olmamakla birlikte ; Üstad, 1200 fişek bir tabancanın rodaj yüküdür. Sn. Lupus, 1200 atımda bu kadar erime bu silah için normalmidir? Tırnağın altındaki iz dikkatinizi çektimi?
Sevgiler...

Alıntı

Sn.xlcod3r, silahın icra yayı kılavuzu ve namlu kilit grubunun, özellikle namlunun kilitlerini açan arka kaması ve namluyu önden kilitleyen yatağındaki boya aşınmalarının '' erime '' olduğunu düşünmüyorum, daha önce kendime ait HK ' larda da bu alandaki boyalar sıyrılıyordu, ancak malzemede kesinlikle herhangi bir aşınma olmuyordu. HK USP ve türevi silah kullanan arkadaşlara önerim bu alanlarda silah gresi kullanmalarıdır ki, bu uygulamanın en sahip son olduğum P2000'de inanılmaz derece işe yaradığını ve boyayı dahi oldukça etkili bir şekilde koruduğunu söyleyebilirim. Genel olarak 1000 + / - 100 atımın rodaj yükü olması konusnda kesinlikle sizinle hem fikirim, ancak emin olun bu atım adedi mekanik dayanıklılık açısından bakıldığında HK USP serisi için sadece motor ısınma süreci hükmündedir. Cool

Saygılar.

Alıntı

Sn.Northwolf ''motoru ''açmaya başlamışsınız yavaş yavaş Smile paylaşım için teşekkür ederiz nice 12000 atımlara inşallah.

Alıntı

Alışveriş listesine iki obje daha eklendi... Gunslick, Silah gresi... Babadan kalma, damla yağı paylaştırma metodu demek boya kayıbına yol açıyormuş...Big Grin Big Grin

Teşekkürler Sn.ustam...

Sn.Xlcod3r; tırnağın altını şimdi sayenizde yine söktüm kontrol ettim... Hani çatlak filan vardır diye... akşam akşam... tövbe tövbe... Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi