Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GÜVENLİK KURALLARI , TRAFİK İŞARET VE İŞARETÇİLERİ
Sn forum üyeleri
Konu silahla alakalı değil fakat güvenlik kurallarına her şekilde riayet etmek can ve mal kaybımızı önlemek açısından çok önemli.

Arkadaşlar bu gün saat 15 30 da yol düzenleme çalışmalarımız esnasında kontrolümüz dışında çok üzücü bir kaza oldu. Mevcut yol da iyileştirme çalışmaları esnasında, şev ve palya kesimi sırasında trafik işaretçileri ile yolu kapattığımız bir esnada, bir okul servis aracı önce durmuş daha sonra artık ne düşündüyse işaretçimizi dinlemeyerek onun üzerine sürerek geçmeye kalkmış ve bu esnada 10-15 metre gittikten sonra yaklaşık 60-70 Cm çapında bir kaya içi öğrenci dolu araca yandan çarparak sadece araç sürücüsünün 24 yaşlarındaki oğlunun ağır yaralanmasına sebebiyet vermiştir. Yaralı çok zor geçen 7 saat lik amelayatın ardından hayati tehlikeyi kısmen atlatmıştır.

Lütfen trafik işaret ve işaretçilerine, silahlarla ilgili tüm güvenlik kurallarına riayet edelim.

Bir babanın nasıl yıkıldığını görünce sizlerle paylaşmadan edemedim.

Alıntı

[attachment=2304]Bende dahil olmak üzere çoğu vatandaşımıza trafik kurallarına riayet etme bilincinin oluşması lazım. Bu bilinç ise trafik cezalarının etkin bir şekilde uygulanması ile oluşabilir. "Onlar yapıyor bişey olmuyor,ben enayi miyim?" diye düşünürsek ve gerçekten de öyle olursa maalesef kurallara riayet edemeyiz.

Servis şoförü, büyük ihtimalle işaretçinin kendisini boşu boşuna beklettiğini düşünüp "geçerim ya ne olacak ki" deyip geçmeye yeltenmiştir. Yaralı genç inşaallah bir an önce sağlığına kovuşur.

Trafik kurallarına uyunuz,uymayanları uyarınız(ben dayanabildiğim müddetçe uyarmıyorum)

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi