Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GLOCK 19 AYRINTILI BAKIM VİDEOLARI
Güncellenmiştir.

Alıntı

Sn.arkadaşlar sürgü,söküm ve montajını videolardaki şekilde gerçekleştirdim fakat sürgüyü gövdeye monte ettikden sonra tetik düşürülmüş vaziyette iken iğne bloğundan tıkır tıkır ses geliyor.Bayağı rahatsız edici bir ses sanki iğne boşda sağa sola çarpıyor gibi,ne yapabilirim acaba?
Teşekkürler...

Alıntı

Merhaba,

Ben de videolara bakarak aynı işlemleri tekrarlamaya çalıştım. Kabzada bulunan tetik taşıyıcı grubundaki pimi ve tetik üzerinde yer alan 2 pimden küçük olanı çıkarabildim ancak onun hemen altında yer alan daha büyükçe pimi çıkarmak için baya zorlandım. Bu nedenle pime zarar vermemek adına vazgeçtim.

Siz de videoyu hazırlarken çokça atış yapan arkadaşlar sökmek isteyebilirler demişsiniz. Benim öyle bir durumum yok. Bu nedenle sahra sökümü ve sürgü sökümünü tamamladıktan sonra gövdedeki teçhizatı sökmeden fırçayla güzelce temizlemek ve klasik bakım yapmak benim gibi kullanıcılar için yeterli olur mu?

Alıntı

(25-12-2013, 03:01 PM)sd383 demiş ki: Kabzada bulunan tetik taşıyıcı grubundaki pimi ve tetik üzerinde yer alan 2 pimden küçük olanı çıkarabildim ancak onun hemen altında yer alan daha büyükçe pimi çıkarmak için baya zorlandım. Bu nedenle pime zarar vermemek adına vazgeçtim.

Bahsettiğiniz pimi sökerken veya yerine geri takarken slide stobu hafifçe ileri geri yapıp, slide stop yayını bahsettiğiniz pimdeki oturmuş olduğu kanaldan kurtarırsanız, pim kolayca sökülür.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=10544

Sn musketeer
Glock'ta bilindigi uzere govdenin ustundeki pinler belli bir siraya ve belli bir yonde takilmalidir. Tum pinler soldan saga dogru sokulmeli, sagdan sola dogru da yerine takilmalidir. Sira da su sekilde olmalidir:
1) Yukaridaki raylarin ustundeki metal parcayi tutan kucuk metal pin.
2) Kabzedeki tetik grubunu tutan kucuk plastik pin.
3) Slide stop'un icinden gecen buyuk metal pin.
Buyuk metal pin takilirken yerine girmezse, zorlamadan slide stop u ileri geri oynatarak yerine oturtulmalidir.

Alıntı

Sürgü durdurma manivelası, kilit bloğu pimi ( üstteki, çapı ince olan ) ve tetik pimini ( alttaki, çapı geniş olan ) takma sırası;

1. Üstteki ince çaplı kilit bloğu pimi
2. Sürgü durdurma manivelası
3. Alttaki geniş çaplı tetik pimi.

Tetik pimi soldan sağa iterek çıkarılmalı, sağdan sola iterek takılmalıdır.

Ayrıntılı sürgü sökümü yapmak isteyen arkadaşlara ciddi bir uyarı;

Glock sürgüsünün yetkili Glock servisi haricinde ayrıntılı bir şekilde sökülmesi silahın her türlü garantisini geçersiz kılmaktadır.
Nedeni de özellikle tırnak manivelası, tırnak yayı ve tırnak yayı tapalarının ters veya hatalı takılabilmesidir.

Saygılar.

Alıntı

Öncelikle emeği geçenlerin eline sağlık.

Ancak konu tekrar güncellenip videolar yenilense (özellikle gövde bloğu söküm videosunun çözünürlüğü çok kötü.) daha yararlı olacağı kanaatindeyim.

Saygılarımla...

Alıntı

Merhaba

Sn.Speed'de görülen bu durum bende de rutin bir bakım sonrası (sahra sökümü) oldu gibime geldi. Silahım Glock 19 Gen 4. Daha önceden bu ses geliyor muydu hiç farkında değilim açıkçası lakin fark ettikten sonra kafama takılmış durumda. Bu durum doğal mı, yoksa oluşması için ben veya zaman yardımcı mı oldu?

Teşekkürler

(19-07-2011, 01:35 AM)Speed demiş ki: Sn.arkadaşlar sürgü,söküm ve montajını videolardaki şekilde gerçekleştirdim fakat sürgüyü gövdeye monte ettikden sonra tetik düşürülmüş vaziyette iken iğne bloğundan tıkır tıkır ses geliyor.Bayağı rahatsız edici bir ses sanki iğne boşda sağa sola çarpıyor gibi,ne yapabilirim acaba?
Teşekkürler...

Alıntı

Sn.KeNeM;

(07-06-2013, 01:23 PM)lupus demiş ki: Glock tabancalarında tetik düşürmeyi müteakiben, tetik geride dururken, silahı salladığınızda bir tıkırtı sesi gelir. Tetik geride iken, tetik kolu üzerindeki iğne blok emniyetini açan kol, iğne emniyet parçasına baskı yaparak, iğneyi serbest bırakır ve silah sallandığında serbest kalan bu iğne ses yapar. Tetik düşürülmüş ve geride iken silahı salladığınızda gelen tıkırtı sesi bir kırım veya arıza belirtisi olmayıp, tamamen normaldir.

Saygılarımla...

Alıntı

Sn.Lupus'un bu gönderisini kaçırmışım, üzgünüm, sizleri de meşgul ettim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi