Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antalya veya yakın çevresinde poligon?
Antalya Atış Poligonu'na 15 Ekim 2017 pazar günü gittim. Benden başka müşteri yoktu. Poligonda ışık yetersiz. Atış nezaretçisi -benzetmeyi hoş görün- yemek tabağına düşen sinek kadar atışların içindeydi.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
alpi, sdkfz
[Resim: 20171104_115632_001.jpg]
Antalya-Döşemealtı'nda açık alanda iki tane poligon var. Bunlardan ilki Emniyet Müdürlüğüne ait olup halka kapalı, diğeri Yeşilbayır Mahallesinde, Antalya Burdur Karayolunun sağ tarafında, Antalyaspor tesislerinin kuzey doğunda trap atış poligonu olarak bahsedilen poligon. Yolun bir kısmı toprak, o nedenle yağmurlu havalarda ulaşım zorlu olabilir. İkinci poligona bugün giderek atış yaptım. İşleteni yok, o yüzden civar temizliği ve imkanları yeterli değil. Poligon alanı olduğuna dair bol miktarda tabela var. Atış alanı çevrili değil. Etrafta bol miktarda hedef olarak kullanılmış şişeler ile bir kaç tane kağıt takılı hedef var. İdare eder notuyla tavsiye olunur.

Alıntı

Antalya Atış Poligonu çok güzel.Poligonu 25 metreye kadar ve ses yalıtımı ile çok güzel gerçekten.Arka tarafta Restaurant ve Cafe var.Kahvaltı isterseniz o da mevcut.Serpme kahvaltı kişi başı 25 lira.Haftasonu giderseniz gözleme de yapıyorlar.Çalışanları gayet ilgili ve güleryüzlü.Ancak hoşuma gitmeyen üç konu var.

Birincisi atış anında adamlar çok fazla müdahil olup biraz da sizi rahatsız edecek kadar huzursuz ediyorlar.

İkincisi,altı patlar gibi bazı silahların mühimmatlarında stok yeterli olmadığından attırmak istemiyorlar ???

Son olarak da fiyatlar epeyce pahalı.Tabanca mermileri tanesi 4 lira.Altı patlar 45 lik tane olarak 8 lira.Tüfek fişekleri tane başı 6 lira.4 kişi gittikYarım saat içinde 800 lira para verip çıktık.Vergi,maliyet,giderler falan derken adamlar da haklı elbette ancak bizim için açık havada kendi silah ve fişeğimiz ile atmak daha mantıklı olacak..

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sdkfz
Genç bir kardeşimizin Antalya atış poligonundaki ilk atış deneyimi videosu

Bu da bir başka poligon tanıtım videosu

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lupus, pasa_7676
Bahsedilen Antalya Atış Poligonu son durumu hakkında bilgi vermek isterim. Kendi tabancanız ve merminiz atış başına 3.5TL istiyorlar. En ufak indirimde yapmıyorlar. Sebebini sorduğumda burdaki tek poligonuz cevabını aldım. Çalışanlar gayet güleryüzlü onlarla ilgili bir durum değil ama bu fiyatlandırma gerçekten ayıp derecesinde pahalı.

Antalyadaki silahsever arkadaşlar son durumlar nedir? Nerede atış yapmayı tercih ediyorsunuz? Tavsiyelere ihtiyacım var. Teşekkürler

Alıntı

Sn Robin 
bildiğim kadarıyla ikinci şubeyi lara bölgesinde açtılar.Taşıma ruhsatlı silahımla arada hedefte özellikle puanlama atışı yapmak istediğimde gidiyorum veya yeni bir yerli model çıktıgında poligonun envanterine girmişse merakımı gidermek için gidiyorum,mermi fiyatı ile birlikte en son gittiğimde aradaki fark 50 krş idi.Bu durum bana cazip gelmiyor.Bence eğer poligondaki envartede bulunan silahlardan birine sahip olan arkadaslarımızın yol belgesi,Emniyet müdürlüğüne git gel ve en az 3 gün bekliyorsunuz,  zaman kaybı var , masraf yapıyorsunuz hemde silahınız yıpranıyor.Bu durumla ugraşmak yerine canları ne zaman isterse poligonu kullanmaları daha mantıklı gibi geliyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Robin
Burdur ilinde bulunan atış poligonu yakın olabilir belki ikamet ettiğiniz yere ve vaktinize göre, fiyatlar konusunda bilgim yok maalesef. Saygılarımla.

Alıntı

(04-04-2019, 09:31 PM)tanerzorlu01 demiş ki: Burdur ilinde bulunan atış poligonu yakın olabilir belki ikamet ettiğiniz yere ve vaktinize göre, fiyatlar konusunda bilgim yok maalesef. Saygılarımla.

Burdur da bulunan poligonda 9mm mermi ücreti (silah ve mermi poligona ait) 4 tl. 
Sahipleri ve çalışanlar çok sıcak kanlı insanlar ellerinden  gelen yardımı yapmaya hazırlar. 
Alışık olmadığımız şekilde burası açık bir poligon yani atış yaptığınız alanda duvar ile çevrili hiç bir yer yok. Kapalı alan çay ve muhabbet için. 
Kabaca atış yapabileceğiniz dört bölüm düşünebilirsiniz, bunlar 25m ye kadar hedef kağıtlarına atabileceğiniz kısım, 15m ye kadar çoklu çelik hedeflere atış yapabileceğiniz bölüm, 64m uzak mesafe atış yeri ve trap atışı bölümüdür. 
Yerli üretim tabancalar ve tüfekler var envanterlerinde.
Özellikle hafta sonları gidip (diğer günler güvenlik görevlisi vesaire atışlarına denk gelirseniz yoğun olabiliyor), dağda bayırda yapmaya çalıştığınız atışları poligon ortamında ve kapalı poligondaki kadar sıkıcı olmadan yapabileceğiniz bir yer.
Forum ortamındaki kadar bilinç, farkındalık beklemeyin ama iyi niyet ve muhabbet bulursunuz. Hayalinizdeki tesis değil atış alanıysa hoşunuza gidecektir.
Yerini meak edenler için Burdur'un Isparta çıkışında eski shell şimdi petrol ofisi olan petrol istasyonunun arkasında. Anayoldan petrol istasyonunun hemen bitiminde sağa dönerek giriş yapılıyor burda tabaleları var zaten görürsünüz.

Saygılarımla..

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ufuk1990
Arkadaşlar teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Artık kapalı poligonlarda loş ışıkta kağıt hedeflere atış yapmak bana tamamiyle saçma geliyor. Açık alan poligonu tecrübem yok ama eminim kat kat daha keyifli ve öğreticidir. Bahsettiğiniz yerin uzaklığı bana 130km ve 2 kutu mermi atmak için o kadar yol gitmeli miyim bilmiyorum. Bir etkinlik şeklinde olursa belki katılabilirim..
Yapmak istediğim bütün yerleşim yerlerine yeterli uzaklıkta bir dağ eteğinde yanımda götüreceğim birkaç demir levhayla atış yapmak. Tabii onun için araştırmalar ve daha sonra sorun olmaması açısından izinler almak lazım. Bence daha güvenli olur, tanımadığımız atıcıların dikkatsizlikleri yüzünden tedirgin olmayız yalnız olunca. Atış anında video çekilir, kovanlar toplanır ve bölge temiz tutulursa sorun olacağını düşünmüyorum (tabii bu saydıklarım taşıma ruhsatı olan arkadaşlar için.). Böyle bir imkanı, aktivitesi olan forumdan arkadaşlarla bir araya gelirsek güzel olabilir. Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi