Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antalya veya yakın çevresinde poligon?
Antalya Atış Poligonu'na 15 Ekim 2017 pazar günü gittim. Benden başka müşteri yoktu. Poligonda ışık yetersiz. Atış nezaretçisi -benzetmeyi hoş görün- yemek tabağına düşen sinek kadar atışların içindeydi.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
alpi, sdkfz
[Resim: 20171104_115632_001.jpg]
Antalya-Döşemealtı'nda açık alanda iki tane poligon var. Bunlardan ilki Emniyet Müdürlüğüne ait olup halka kapalı, diğeri Yeşilbayır Mahallesinde, Antalya Burdur Karayolunun sağ tarafında, Antalyaspor tesislerinin kuzey doğunda trap atış poligonu olarak bahsedilen poligon. Yolun bir kısmı toprak, o nedenle yağmurlu havalarda ulaşım zorlu olabilir. İkinci poligona bugün giderek atış yaptım. İşleteni yok, o yüzden civar temizliği ve imkanları yeterli değil. Poligon alanı olduğuna dair bol miktarda tabela var. Atış alanı çevrili değil. Etrafta bol miktarda hedef olarak kullanılmış şişeler ile bir kaç tane kağıt takılı hedef var. İdare eder notuyla tavsiye olunur.

Alıntı

Antalya Atış Poligonu çok güzel.Poligonu 25 metreye kadar ve ses yalıtımı ile çok güzel gerçekten.Arka tarafta Restaurant ve Cafe var.Kahvaltı isterseniz o da mevcut.Serpme kahvaltı kişi başı 25 lira.Haftasonu giderseniz gözleme de yapıyorlar.Çalışanları gayet ilgili ve güleryüzlü.Ancak hoşuma gitmeyen üç konu var.

Birincisi atış anında adamlar çok fazla müdahil olup biraz da sizi rahatsız edecek kadar huzursuz ediyorlar.

İkincisi,altı patlar gibi bazı silahların mühimmatlarında stok yeterli olmadığından attırmak istemiyorlar ???

Son olarak da fiyatlar epeyce pahalı.Tabanca mermileri tanesi 4 lira.Altı patlar 45 lik tane olarak 8 lira.Tüfek fişekleri tane başı 6 lira.4 kişi gittikYarım saat içinde 800 lira para verip çıktık.Vergi,maliyet,giderler falan derken adamlar da haklı elbette ancak bizim için açık havada kendi silah ve fişeğimiz ile atmak daha mantıklı olacak..

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sdkfz
Genç bir kardeşimizin Antalya atış poligonundaki ilk atış deneyimi videosu

Bu da bir başka poligon tanıtım videosu

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lupus, pasa_7676

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi