Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antalya veya yakın çevresinde poligon?
Sayın Antalyalı Forum üyeleri için bir güncelleme yapmak isterim . Bugün Liman - Sarısu Mah . poligonu ziyaret etme imkanım oldu , çok güzel bir işletme olacağına inanıyorum , tüm izinler alınmış , umarım en kısa sürede yasal poligonumuza kavuşacağımıza inanıyorum . Saygılarımla .

Alıntı

Sayın sdkfz,

poligonun adres bilgisini ve telefon numarasını, biliyorsanız paylaşabilir misiniz?

Açık hava poligonu mu yoksa kapalı tabanca poligonu mu?

Saygılar,

Alıntı

Sayın evrenay , adres bilgileri ; Liman Sarısu Mah . 159 . Sokak No : 1 Konyaaltı . İletişim 0 242 507 07 27 . Tarifi ise yeni açılan metro alış veriş merkezine yakın Tenis Sitesinin yanı , gübre fabrikasının arkası , bulması gayet kolay bence . Kapalı tabanca poligon olduğunu da belirtmek isterim .

Saygılar .

Alıntı

Sayın sdkfz,

ayrıntılı bilgiler için teşekkür ederim.

Alıntı

Sn. Antalya lı forum üyeleri 

Bugün Antalya atış poligonunu ziyaret etme fırsatım oldu .Ayın 12 si itibariyle hizmet vermeye başladıklarını söylediler.Epey zamandır internet sitelerinden takip ediyordum izinlerini almışlar.ilk izlenim olarak yer hususunda Antalya kemer istikametinde oluşu sessiz sakin biryer ve hafta sonları piknikçiler için sarısu plajına çok yakın olması nedeni ile piknik sonrası stres atılacak gayet güzel konumda.Personelin çok güler yüzlü yaklaşımı açıkcası çok hoşumuza gitti.Tesiste geniş cafe alanı ve otapark mevcut ilk göze çarpanlar bunlardı.Avrupa standartlarında bir poligonun Antalya da açılmasından şahsen mutluluk duydum.

Kapalı Atış alanı  ses izalasyonu ve havalandırma sistemiyle gayet güzel olmuş. Envanterde canik tp 9  sarsılmaz k12 gibi yerli markalar vardı.Görüştüğümüz yetkili yakın zamanda yeni tabancaların geleceğini söyledi.Ulaşmak isteyen arkadaşlar için internet siteleri 
http://poligonum.com/

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Sabri, Kayrahan, Feass35, tirendaz, sdkfz
Merhaba bende ugramistim acilmadan once ama fiyatlari bana yuksek geldi.Mermi bizden olsada poligondan alsakta bir mermi 4tl dediler.45 lik silahlarimizda gelecek dediler ama onlarin fiyatlari daha pahali olacakmis.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hakan71
Sayın Antalya'daki forum üyeleri ,

Dün itibarı ile poligonumuzu ziyaret etme imkanım oldu , açılış yapılmış tüm gerekli izinler alınmış , yerli tabancalar mevcut şuan için eminim ki ilerideki süreçte çeşitliği artacaktır . 9 mm ve 38 kalibre mevcut şu anda . Atış için tabanca eğer poligondan kullanılacaksa 9 mm mermiler için 4 tl yine tabanca poligondan olmak koşulu ile 38 kalibre için 6 tl olarak fiyat belirlenmiş , eğer ki tabancamızı ve mermilerimizi emniyetten yol iznini alarak getirirsek atış mermi başı 2.5 tl olarak belirlenmiş . ( kendi silahım olan 38 kalibreyi sordum 9 mm için sormayı unuttum kusura bakmayın .)

Bunların yanı sıra poligondan bahsetmek gerekirse , mevki olarak gayet sakin ve ulaşım içinde kolay bir mevki , otopark cafe hizmetleri sunulmakta , 25 metre kapalı poligon tüm güvenlik önlemleri alınmış eğitmenler eşliğinde atış yapılmakta havalandırma ses izolasyonu gayet başarılı .

Antalya'daki tüm forum üyelerine ve silah sevenlere kesinlikle tavsiye edeceğim gayet nezih ve modern bir poligon .
Kazasız belasız atışlar .
Saygılar .

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hakan71
Sn. sdkfz,

Yanlış anlamadıysam kendi tabancanız ve kendi mermilerinizle gittiğinizde 2,5 TL ücretlendirme olduğunu söylediniz. Bu durumda tabanca ve mermiler sizinse, mermilerin 9mm ya da 38 kalibre olmasının bir önemi var mı? Siz sadece poligon kirası ödediğiniz için yine mermi başına 2,5 TL verecek olmalısınız 9mm de olsa. En azından mantıklı olan bu. Mantıklı olan diyorum ama doğru olan demiyorum yanlış anlaşılmasın. Hadi poligon silahı poligon mermisi 4 TL olmasını anladım da, kendi silahınız kendi merminiz durumu için 2,5 TL gerçekten ciddi pahalı bir ücretlendirme.

Bu poligon işletmecilerinin acilen kendilerine gelmeleri, silah ve atış sevdasında olan yasalara saygılı silahseverleri yolunacak kaz gibi görmekten vazgeçmeleri gerekiyor. Aksi takdirde ülke olarak silah kullanımı konusunda eğitimli olma yolunda bir adım mesafe kaydedemeyeceğimiz aşikar. Poligon işletmecilerinin sırf bu yüzden, ülkelerini sevmek zorunda oldukları için bu konuya daha fazla özen göstermesi şart.

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
hunter 12, Sabri, heisenberg, tirendaz, hakan71, sdkfz
Sayın fbalun ,

Söylediklerinize tamamen katılıyorum , lütfen yanlış anlaşılmasın poligonun reklamını yapmak gibi bir niyetim yoktu sadece heyecanımı ve sevincimi sizlerle paylaşmak istedim . Yıllarca Antalya da olmayan bu güzel poligona kavuşmanın mutluluğu içinde olduğum için yazmıştım .

Bizim gibi sizinde dediğiniz gibi yasalara saygılı , silah ve atış sevdalısı insanları gidebileceği şuan için tek adres burası olduğu için ( bulundurma ruhsatlı sivil vatandaş olarak kast ediyorum ) buranın kurallarını kabul etmek zorunda kalıyoruz , her ne kadar dediğiniz gibi fiyatlandırmanın yüksek olduğunu kabul etsem de yapabileceğimiz fazla bir iyileştirmenin olduğunu zannetmiyorum , sebebi ise bana göre açılışı yapacakken ülke şartlarından ötürü 3 ay açılışlarını ertelediler . Bana göre buda madalyonun diğer yüzü . Sonuçta burası da ticari bir işletme . Haklılar demiyorum lütfen yanlış anlamayın .

Belki forum üyeleri olarak topluca bu konu için kendileri ile görüşüp fiyatlandırma da bir iyileştirme yapılabilir mi , görüşme yapabiliriz .

Tüm saygımla .

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hakan71
Bugün poligonu 2. kez ziyaret ettim.1. ziyaretim haftasonu olmuştu, çok kalabalık rahat rahat atışlarınızı gerçekleştiremiyorsunuz.Bugün ise rahat ve sakin daha ilgili ve çok yardımcı oldular.Fiyatları  haftasonu fiyati (9mm mermi+tabanca) 4 TL. Hafta içi ilk 15 (9mm mermi+.tabanca) fiyatı  4TL/adet  sonraki her  (9mm mermi+tabanca)  fiyatı  3,5TL/adet. Eğer sadece poligonu kullanacaksanız iseniz silahınız ile atış yapacagınız  her mermi için  2TL/adet  oldugunu söylediler. Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Zemre10, sdkfz, thedevil

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi