Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antalya veya yakın çevresinde poligon?
#1
Antalya ve yakın çevresinde poligon mevcut mu? İnternetten araştırıyorum fakat bulamıyorum.Acemi birliği Ankara Etimesguta çıktı Smile acaba askerler poligona gidebiliyor mu? Şayet öyleyse her çarşı izninde mke deyim Big Grin
Teşekkürler
 
Alıntı

#2
Antalya da vaktiyle Kepezüstü'nde bulunan poligon kapandı ve uzun bir süre yakın çevre de dahil poligon açılmadı. Ancak bu sene ortalarında Kemer'in Kiriş Köyünde açık hava poligonu açıldı, trap , sket ve tabanca atışı yapmak için donanımları var. Tabanca atış poligonu 25 metrelik, hava güzel olduğunda gayet keyifli oluyor.

Sahipleri ilgili, yalnız fiyatlandırmayı anlayamadım. Son gidişimizde yaklaşık olarak üzerimizde 200 mermi vardı, 100 mermide poligondan temin ettik, kendi silahlarımızı kullandık istenen ücret 250 TL. Açıkçası bana çok makul geldi, biz baştan sormamıştık ücretlendirme nasıl diye ancak başka şehirlerdeki poligonlara kıyasla çok iyi bit fiyat gibi. Tavsiye ederim.
 
Alıntı

#3
Antalya'ya yakınlığı veya uzaklığı takdirinize kalmış ancak; Konya Büsan Organize Sanayiide 6 yıla yakın bir süredir faaliyet gösteren 25 metre mesafe atışlarına uygun, ister poligona ait şimdilik 6 farklı tabancayla veya kendinize ait tabanca ve fişekle de atış yapabile-ceğiniz bir poligon mevcut. Fiyatlarıda oldıkça makul. Şöyleki :
Poligona ait tabanca ve fişek kullanırsanız fişek başına 2 TL ödüyorsunuz. Kendinize ait tabanca ve fişekle gelirseniz kişi başı 15 TL ödeme yapıyorsunuz. Atış Eğitmi desteği de işi bilen bir Atış hocası tarafından ücretsiz olarak veriliyor. POLİGON SPO EĞİTİM VE ATICILIK SAN.VE TİC. LTD ŞTİ. Ankara yolu Büsan Org.Sanayii Çelik cad. No:69 tel: 332 345 36 75 Bilginiz olsun. Kazasız belasız iyi günler..
 
Alıntı

#4
Kemer'de ki poligonu nihayet ziyaret edebildim, poligonda ki atış görüntülerimi 'Yeni Tüfeğim TOZ 120' konusunda paylaşmıştım, gelelim izlenimlerime.

Poligon sahibi Muhit Bey, müşteri ile oldukça ilgileniyor ayrıca çokta deneyimli bir hoca yalnız akşam saat 4-5 gibi poligonu açıyor. Poligonun açık olma saatleri çok değişken olduğundan gitmeden önce kendisini aramanızı tavsiye ederim. İsteyen arkadaşlara mail ile tel numarasını bildirebilirim. Trap, Skeet, 100 mt ve diğeride sanırım 50 mt. olan iki tek kurşun ile tabanca atış (25 mt) kulvarına sahip, tamamı açık arazi, kapalı kısım mevcut değil.

Poligonda ki silahlara gelince, trap atışları için YILDIZ'ın trap modeli, Skeet atışları için Kral superpoze mevcut. Yıldız'ı inceleyemedim ama Kral oldukça yoğun atış görmüş ve pek iyi durumda değil. Ayrıca Hatsan'ın Almanya'ya ihraç için ürettiği 'Luger' yarı otomatik tüfekte seçenekleriniz arasında. Havalı silahlarla ilgili olmadığım için modelini bilemediğim ama oldukça teferruatlı duran üzerinde dürbün montajlı birde havalı tüfek mevcut. Fiyatlandırmada uygun, trap ve skeet fişekleri kutusu 13 TL (Sterling marka, 25 adet) ve 25 adet plaka 12 TL, kendi fişekleriniz ile giderseniz sadece plaka parasını alıyor.

Hangi marka tabancaların mevcut olduğunu ve ücretlendirmenin nasıl olduğunu sormayı unuttum, bir daha ki gidişimde öğrenir burada paylaşırım yine.

Hocanın tel numarasını almak isteyenler için mail adresim serdar.yilmaz@windowslive.com
 
Alıntı

#5
Sayın syılmaz,

mesajınıza bir katkı da ben yapayım. 2 hafta önce ben ve birkaç arkadaşımız aynı poligona gittik. Bizim gidiş amacımız tabanca ile atış yapmaktı, daha evvelden de aynı poligonda atış yapmanın verdiği güven ile Muhit Bey'i aramadan poligona gittik. Ve tek atış yapmadan döndük, zira jandarma poligonda tabanca atışını yasaklamış, gerçi jandarma ve emniyet kendileri atış yapmak istediklerinde poligonu kullanıyorlar ama sivil şahıs gidince kullamasına izin vermiyorlar.

Anlayacağınız Antalya ve çevresinde tabanca atışı yapacak poligon yok, dağa, taşa, ağaca, atış yapmak, düğünde coşup havayı ve arada insanları taramak serbest. Hem para da alınmıyor.

Saygılarımla.
 
Alıntı

#6
Sn. Avsu07, gerçekten şaka gibi umarım sadece ruhsattan kaynaklı yada ne bileyim bir prosedür eksiğinden dolayıdır da tamamlayınca tekrar serbest olur yoksa Antalya gibi büyük bir şehirde tabanca için atış poligonu olmaması gerçekten büyük ayıp.

Bu arada ilk mesajımda belirtmeyi unutmuşum poligonda safirde mevcut.
 
Alıntı

#7
Biraz önce her zaman alışveriş yaptığım av bayine, sacma, kapsül vb. malzemeler almak için uğradım. Dükkanda oturan biri, neden kendin dolduruyorsun, daha ucuza mı geliyor diye sordu. Bende tam tersi daha pahalıya geliyor, hobi amaçlı dolduruyorum, fişek doldurmaktan zevk alıyorum dedim. Kendisi yanında ki arkadaşına dönerek, aslında poligonda ki boş kovanları alıp değerlendirebiliriz bizde dedi. Bende Kemer'e mi gidiyorsunuz sizde benim gibi diye sorunca. Yoo burda da poligon var deyince, şaşkın bir şekilde kendisine baktım. Kendiside şaşkın bir şekilde bana bakıp, sen poligon için Kemer'e mi gidiyorsun? Burda ki poligonu bilmiyor musun diye sordu. Öğrendik ki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Kepezüstü'nde trap/skeet poligonu varmış, yalnız orada atış yapabilmek için, sporcu lisansınızın olması lazım. Pazartesi lisansımı çıkartmak için gerekli evrakları toplamaya başlıyorum.

İlgilenenler için adresi: Kepezüstü'nde Duacı Köyü'ne giderken, eskiden özel harekat polislerinin kullandığı açık poligonun hemen yan tarafı. Üstelik açık olduğu dönemde o poligonda atış yapmış biri olarak, nasıl yanıbaşında ki trap/skeet poligonunu farkedememişim, hayret.
 
Alıntı

#8
Sn. syılmaz, Antalya'ya gelince ilk iş olarak sizinle irtibata geçtim ve akabinde iş yerindeki arkadaşlardan poligon olup olmadığını sordum. Arkadaşların ifade ettiği üzere Kepez üzerindeki sizinde bahisettiğiniz poligonu söylediler. Özel harekat polislerinin kullandıkları açık poligonu müsait olduğu zamanlarda sivil vatandaşlarında kullanmalarına izin verdiklerini söylediler. Şuan için kurban bayramı dolayısı ile memleketteyim ancak döndüğümde sizinde müsait olduğunuz bir zaman diliminde arkadaşlar ve sizinle buradaki poligonda atış yapmak eminim ki çok keyifli olacaktır. Saygılarımla..
 
Alıntı

#9
Özel harekat polislerin kullandığı poligonda ilk tüfeğimi aldığım zaman atış yapmıştım Sn. Orpeus. Sonrasında birkaç defa daha gittiğimde her seferinde kapalıydı. Dediğiniz gibi bir organizasyon yapmayı çok isterim, arayacağım sizi. Görüşmek üzere...
 
Alıntı

#10
Arkadaşlar, Antalya ve çevresinde POLİGON açılırsa lütfen bana da haber verin.

Kemer - Kiriş'teki POLİGON ne durumda, bilgisi olan var mı?..
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi