Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smith & Wesson Baby Russian Revolver
Sn. Ortaç;
"reissue, patentin yenilendiği tarih olmalı, imal tarihiyle ilgisi yok." derken; bu yargınızı dayandırdığınız objektif dayanağınız nedir?(genel kabul görmüş ihtisas sözlükleri, patent yenileme duyuruları gibi)
Öte yandan imal tarihinden bahsetmedim. Eğer öyle olsaydı her silahın üstünde ayrı bir tarih olması gerekirdi. Kaldı ki "imalat" tekil bir işlemi değil; o ürünün üretim sürecini ifade eder. Bu çerçevede "tekrar çıkarmak, yeniden piyasaya sürmek" ifadeleri de tekil olarak bir tarihi değil, üretim sürecini anlatır. Sözgelimi http://www.gunslot.com/guns/smith-wesson-model-29 sitesinde yer alan "On January 1, 2007 Smith & Wesson announced the reissue of the classic Model 29 as an engraved model in S&W's Classics line." ibaresini de bu kapsamda algılıyorum.
Saygılarımla.

Alıntı

auditor demiş ki:Sn. Ortaç;
"reissue, patentin yenilendiği tarih olmalı, imal tarihiyle ilgisi yok." derken; bu yargınızı dayandırdığınız objektif dayanağınız nedir?(genel kabul görmüş ihtisas sözlükleri, patent yenileme duyuruları gibi)
Öte yandan imal tarihinden bahsetmedim. Eğer öyle olsaydı her silahın üstünde ayrı bir tarih olması gerekirdi. Kaldı ki "imalat" tekil bir işlemi değil; o ürünün üretim sürecini ifade eder. Bu çerçevede "tekrar çıkarmak, yeniden piyasaya sürmek" ifadeleri de tekil olarak bir tarihi değil, üretim sürecini anlatır. Sözgelimi http://www.gunslot.com/guns/smith-wesson-model-29 sitesinde yer alan "On January 1, 2007 Smith & Wesson announced the reissue of the classic Model 29 as an engraved model in S&W's Classics line." ibaresini de bu kapsamda algılıyorum.
Saygılarımla.

Sayın Auditor,
Objektif değil efendim sadece yorum.
Kelime anlamı açısından bakarsanız, her iki anlama da çekilebilir. Piyasaya çıkma veya model anlamında kullanılmış olsa idi 2nd issue, 3rd issue tarzında ifaade edilmiş olmalı idi diye düşünüyorum. Ki S&W revolverlerin tarihçesine bakarsanız 2nd issue tarzının kulllanıldığını görebilirsiniz.
Ancak silah üzerinde patent tarihlerini belirten ifaadeden sonra kullanılmış olması nedeni ile , müddeti biten patentin yeniden yayınlandığı anlamına aldığım için bu yargıya vardım.
Saygılarımla.
Osman

Alıntı

Sayın Ortaç;
Ben işin bu yönünü düşünmemiştim. O şekilde düşününce akla yatkın geliyor. Bana farklı bir bakış açısı verdiniz.
Teşekkür ediyorum.
Saygılarımla.

Alıntı

Arkadaşlar öncelikle merhaba..Foruma yeni katıldım..

Benim de dede yadigarı bir S&W Russian 44 revolverim var, lakin bununla alakalı mühimmat sıkıntısı yaşıyorum, bulamıyorum, nasıl bulacağım konusunda yardımlarınızı bekliyorum...
Normal 44 cal. mühimmata baktığımda tek fark sadece kovan boyu uzun olması...Topun içerisinde helezyonik bir çıkıntı mevcut, 44 Russian mermisinin kovanı kısa olduğu için, çekirdek topun içinde bulunan yatağa oturuyor...O çıkıntıyı tornada yok etsem nasıl olur? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...

Alıntı

Denemenizi tavsiye etmem. 44 Magnum silahda Russian 44 atabilirsiniz ama tersi mumkun degil. Silahiniz 44 Magnum'un basincina dayanamayip parcalanabilir.

Soldan saga fisekler:
44 Magnum, 44 Special, 44 Russian, 44-40 and 38-40
[Resim: 44mag44sp44R44403840.jpg]

Alıntı

Sanırım benim elimde de bu silaha benzer bir silah var,fakat ne yazık ki konudaki linkler ölmüş ve silahın fotoğraflarını göremiyorum.

Küçük bir araştırma yaptım ;

https://www.google.com.tr/search?q=smith...tuJnMjM%3A

şu silahın gümüş kabzelisi mevcut ama üzerinde rusça yazılar var.
Modeli tam saptamada fikri olabilecek bilgili birisi varsa yardımlarını rica ediyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi