Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smith & Wesson Baby Russian Revolver
Kalibre: 38 S&W
Namlu: 3 1/4
Kapasite: 5
Yıl:1876-1877
Single Action
%80'i Gerçek nikel

[Resim: dsc03682y.jpg]

[Resim: dsc03686.jpg]

[Resim: dsc03687g.jpg]

[Resim: dsc03688o.jpg]

[Resim: dsc03683c.jpg]

Alıntı

Sn.Durango,
Enfes bir silah, çok güzel bir paylaşım. Umarım extractor da dışı gibi pek olur yakın zamanda da tadından yenmez o zaman.
Saygılar,
TT

Alıntı

Sn.durango, öncelikle paylaşım için teşekkürler. Gerçekten çok temiz bir silah. Polisajda iç aksamlar unutulmuş ve S&W logolu kabze çıkarılmış olsa da. Ancak kaynağınızı paylaşmanızı rica edeceğim. En alttaki fotoğrafta " REİSSUE " yazısı dikkatimi çekti. Baby olmasada Russian modeli bir tabancanın yazısı alttadır.

[Resim: s%20and%20w%20russian%20civil%20devos%20ives-06.JPG]
[Resim: s%20and%20w%20russian%20civil%20devos%20ives-07.JPG]

Görüleceği üzere RUSSİAN yazısı açıkca belli olmaktadır. Baby modellerde de aynı yazı olmalıydı diye düşünüyorum. Kaynaklarımda yaptığım aramada bu silahın üretim yazıları ile ilgili bir döküman bulamadım. Kaynak gösterebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Mesajı attıktan sonraki aramalarımda rast geldim. Ama hala bu REİSSUE yazısını çözemedim.
[Resim: f264b.jpg]
[Resim: f264c.jpg]
[Resim: f264d.jpg]
[Resim: f264e.jpg]

Birde kabze olayı var. Sonradan değiştirilmiş olabileceğini düşünmüştüm ama orijinal hali imiş.

Sevgiler.

Alıntı

http://www.antiquearmsinc.com/smith-wess...sian-5.htm

http://www.gunbroker.com/Auction/ViewIte...=147373809

Sn. Xlcod3r, en sağlıklısı tabancanın belgelerini incelemek. Yarın bir aksilik olmassa inceleyeceğim. Siz de haklı olabilirsiniz.

Alıntı

Reissue patentlerle ilgili

Alıntı

Sayın xlcod3r;

"REISSUE" "tekrar çıkarmak, yeniden piyasaya sürmek" anlamında kullanılmış diye düşünüyorum. İbarenin önündeki ve arkasındaki tarihler bu kanımı güçlendiriyor.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın Ufukar'a katılıyorum, reissue, patentin yenilendiği tarih olmalı, imal tarihiyle ilgisi yok.
Bu tarzda topbreak kilitli revolverler karabarut basıncına uygun imal edilmiş oldukları için yüksek basınçlı modern dumansız 38 S&W mermilerle çok dikkatli olmak gerek.
Bir örnek vermek gerekirse, hafif kasalı bir 38 Special Lady Smith ile
38 Special +P atmak gibi olabilir.
En iyisi bu tarz silahları kolleksiyon olarak saklamak.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Sn. Ortaç,+P atmaya uygun 38spl modeli hangisidir. Yahut Mod 10 buna uygun mudur?
Saygılar

Alıntı

Model 10 ları toplarında küçük bir modifikasyonla magnum atar hale getirdiler. Sayın Lupus Üstadım da onaylarsa, bana kalırsa rahatlıkla atabilirsiniz. Zaten S&W un internet sitesine de bakarsanız Mod. 10 u +P olarak sınıflandırıyor.
Ben kişisel olarak +P leri Magnum silahla atmayı tercih ediyorum.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Sn.ORTAÇ, .38 SPL mühimmat + P kıvamında bile ancak 20.000 PSI atım yatağı basıncı sınırına ulaşırken, en yumuşak .357 magnum atım yatağı basınçları 35.000 PSI sınırından başlamaktadır. Yani + P olarak sınıflandırılan .38 SPL revolverlerin bile atım yatağı basıncı sınırları .357 magnumun çok çok altındadır. Açıkçası ben de .357 magnum mühimmatı, bu mühimmat için üretilmiş ağır hizmet revovlerlerinde kullanmayı tercih edenlerdenim...Big Grin

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi