Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wilson Combat Supergrade
O zaman pislik töleransı sorumu geri alıyorum.Ama yarın yada deneme yaptığınız bir gün atarım çamuru mu yine demedi demeyinBig Grin.

Saygılar.

Alıntı

ilksurfer demiş ki:Bakalim G21'i dayaniklilikda gececekmi.
Hatta yarin poligona gitmisten G21'i de bir gotureyim de bakalim ne fark varmis aralarinda bir gorelim...
Dayanımda taş çıkartır Sn.İlksurfer, o konuda içiniz rahat olsun, ancak toleranslar nedeni ile temizlik aralarında sorunsuz yapabileceğiniz atış sayısı daha düşük olabilir. Bunun dışında iki dünya savaşını, Kore'yi, Vietnam'ı görüp sadece küçük parça tadilatları ile çalışır durumda kalabilen 1911'ler görebilmek tesadüf olmasa gerek...

Alıntı

lupus demiş ki:
ilksurfer demiş ki:Bakalim G21'i dayaniklilikda gececekmi.
Hatta yarin poligona gitmisten G21'i de bir gotureyim de bakalim ne fark varmis aralarinda bir gorelim...
Dayanımda taş çıkartır Sn.İlksurfer, o konuda içiniz rahat olsun, ancak toleranslar nedeni ile temizlik aralarında sorunsuz yapabileceğiniz atış sayısı daha düşük olabilir. Bunun dışında iki dünya savaşını, Kore'yi, Vietnam'ı görüp sadece küçük parça tadilatları ile çalışır durumda kalabilen 1911'ler görebilmek tesadüf olmasa gerek...

Sorumun cevabını aldım sanırsam.Tahmin ettiğim gibi göz önünde bulundurulan 3 handikapı var şuan.

Bazı Sn.Üyeler kızmasın sakın bana nedir bu ince eleyip sık dokuma durumları diye.Benim ki sadece bilgi açlığı imkanlar ve şartlar elversede torture cuBig Grin dükkanı açsam bir tane.

Alıntı

RADİUS demiş ki:Yarın poligonda anca sapanla taş atasınız inşallahSmile

Big Grin Big Grin Big Grin

O küçükken kazana düştü Sn.RADİUS, şanş, nasip, kısmet meselesi...

Alıntı

Sn. Radius kazan mazan yok. Butun bunlar dedikodu. Inanmayin siz bunlara...

Evet arkadaslar, Sevgili Lupus Ustamizin hakkini helal etmeme tehditine karsilik uzun zaman sonra bugun bir poligon yapip Glock 21 ve Wilson Combat'imi test etme imkani buldum.Toplamda her silah da yuzerden 200 kursun attim. Ekteki resimdeki hedefler her bir silah ile ilk 25 atisin yani toplam 50 atisin resmi. Tek problem atis yaptigim poligonda uzerine dayanabilecek masa olmadigi icin atislari ayakta ve desteksiz yapmak zorunda kaldim. Mesafe olarak da 25 metre yerine herzamanki atis mesafem olan 25 feet yani 7.5 metre civarinda denedim... Resimleri asagida paylasacagim, ama daha once izlenimlerime gelecek olursak;

Wilson Combat
- Nisangahlar night sights yani gece gorulebilen cinsden fakat cok ufak. Siyah hedefin uzerinde ozellikle de nisangah ustlerini ayni hizaya getirmek cok zor oldu.
- Glock tetigine alisik oldugumdan atislarin hepsi tahminimden cok erken patladi. Zamanlamayi hic yapamadim. Butun atislar tesadufi oldu denebilir. Sagma mesafesi sifir. Atisa gectiginizde yavas yavas tetigi dusurmek gibi bir sey yok. Hedefe nisangahlari koyup, tetige parmaginizi koyduktan sonra BOOOOM patliyor... Cok dikkatli olmak lazim.
- Tepme normal beni rahatsiz etmiyor...
- Kapza bana gore cok ufak. Tetik normal tutusta parmagimin ilk bogumunu geciyor. Parmagin herzamanki yerini tetige koyabilmek icin parmagimin normal olmayan bir sekilde tutmam gerekiyor. Alismak lazim.
- Tutus olarak basparmaklar ileride tutusuna pek uygun degil. Sol el ileride tutus olarak tamam ama malum emniyet oldugu icin sag el bas parmagini ileri uzatamiyorsunuz ve emniyetin uzerine oturtmak lazim. Bu da alisik oldugum bir tutus sekli degil. Gerci emniyete ustten bastirmak tepmeyi biraz azaltacakmis gibi hissettirse de parmagim oradayken pek rahat etmedim...
- Tutukluk sifir. Butun mermileri mukemmel besledi. 8+1 de sarjoru yerine oturtmak icin biraz extra itmek gerekiyor. Pek hosuma gitmese de tutukluk yapmadi. Ama acil durumda sarjor degistirirken yeterli gucu vermezseniz sarjor aynen geri dusebilir... Dikkatli olmak lazim...

Glock 21
- Nisangahlar bembeyaz, kocaman ve aralarinda bosluk yok. Ben buradayim hedefe koy cek tetigi diyor... Beyaz beyaz noktalari yanyana koyup ustlerini hizalamak da cok kolay... (Bu model de night sight yok. Sadece G19umda var)
- Cift hareketli tetik alisik oldugumdan sagma esnasinda silaha bence stabilite veriyor. Daha rahat atabiliyorum. Patlama ani her ne kadar surpriz bile olsa gene de belli bir agirliktan sonra oldugu icin daha guvenli. Tetigin ortasindayken vazgecmeniz gerekse durabilirsiniz. 1911 tetigi gibi BOOOOOM degil...
- Tepme 1911 ile ayni. Rahatsiz edici bir sey yok.
- Kabza genis olsa bile sanki elin bu sekilde acik durmasi daha iyi atis yapmanizi sagliyor. Kucuk kabzali bir silahi elimle sarinca tetigi cekmektense buyuk kabzali bir silahi genis bir sekilde tutarken tetigi cekmek beni daha rahat hissettiriyor. Bu silahla ilk attigimdan beri G19 kabzasina nazaran G21 ile kendimi hep daha rahat hissettim.
- Tutus olarak basparmak ileride tutusuna uygun. Elinize takilacak ekstra emniyet, decocker vs hic bir fazlalik yok...
- Tutukluk herzamanki gibi sifir...

Ve Resimler: 8+8+9 seklinde olmak uzere once
Wilson Combat Supergrade atislari:
[Resim: 7dc6ebe5.jpg]
[Resim: 5df4f7e6.jpg]
[Resim: afb38f6b.jpg]
[Resim: be09b9aa.jpg]

Glock 21 atislari: 9+8+8 sekilinde.(Hedefi askiya ters asmistim o yuzden sayilar ters duruyor ama resim sekil olarak dogru)
[Resim: ecaf721d.jpg]
[Resim: 4aa959fe.jpg]
[Resim: 66a2869e.jpg]
[Resim: 275b67fb.jpg]

SONUC:
Wilson Combat Supergrade 9-10 tane Glock 21 edermi? Belki. Bazilarina gore edebilir.
Daha pahalli silah alirsam daha iyi atabilirmiyim? Sekilde goruldugu gibi, Hayir.
Hangi silah daha isabetli? Hedefte ne tur sekil begendiginize bagli. Big Grin V sekli begenenler icin Glock 21 asagi dogru ok begenenler icin Wilson tavsiye ederim. Big Grin Bu sene V yakalar moda sanirim...Big Grin Big Grin Saka bir yana, ikisinin de benden daha isabetli oldugu kesin.
Hangisini tasiyacaksin? Sanirim, temizledikten sonra ben gene Glock'umu tasimaya devam edecegim...
Neden? Birinci sebep 1911in dokundumu patlamasi guvenlik icin uygun degil. Ikinci sebep 1911 platformunda kendimi rahat hissedecek kadar cok atisim yok. Ucuncu sebep gecen gun televizyonda bir kuyumcu soygununu gosteriyordu. Kuyumcu, hirsizdaki silahi gorur gormez kendi silahini cok hizli bir sekilde cekiyor fakat tetigi cekmesine ragmen hirsizi vuramiyordu. Kendisi 3 kursundan sonra hirsizin silahi tutukluk yaptigi icin hayatta kaldi. Gazeteciler kuyumcuya iyilestikten sonra neden ates etmedin diye sorduklarinda emniyeti indirmeyi unuttum dedi... Alisik olmadigim bir platformda cocked and locked gezerken ayni durumda kalmayi hic istemem... Alistiktan sonra belki ama bugun gordum ki, 1911 i tasiyabilmem icin daha cok calismam gerek...
Hangi silah daha iyi? Hangi silah ile daha antremanli iseniz o silah daha iyidir... Fiyati, modeli, rengi, sesi farketmez...

Saygilar,

Alıntı

İyi günlerde kullanınız Sn.üstad. Heleki 21 ile poligon maçına bayıldım... Bu yılın en baba satınalmalarından birini son 15 güne sıkıştırmanız ise... yorum yapamıyorum... Big Grin Big Grin Big Grin

Sevgiler...

Alıntı

Sayın ilksurfer,silahınızı hayırlı günlerde kullanın.Görebildiğim kadarı ile bütün atışlarınız "üst" vurmuş.Big Grin

Saygılar.

Alıntı

Tesekkurler Sn. Northwolf ve Sn. Sekerlioglu, Ust atis yapmamin sebebi sanirim silahlarin her ikisi de 50 metreye sifirlandigindan ve ben 7.5 metreden atis yaptigimdan... (Gibi bir sekilde kendimi avutuyorum) Wink

Alıntı

Alıntı: Yazan İlksurfer
Eveeeett.... 2009 senesi kapanisini ozel yapim klasik bir 1911 ile yapiyorum.

Eveeeeet biz garibanların ağzının suyu salyası bir kez daha klavyeleri ıslatıyor silmek zorunda kalıyoruz Smile. iyi günlerde kullanın enfes makinanızı Sn.İlksurfer her atığınız ''bulls eye '' olsun inşallah...

Alıntı

Eksik olmayin efendim... Cok tesekkurler...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi