Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wilson Combat Supergrade
Wilson Combat Classic Supergrade

Eveeeett.... 2009 senesi kapanisini ozel yapim klasik bir 1911 ile yapiyorum. Ekte detaylari ve gene bol resim... (1. resimde 15 metre test atis hedefinde tek delik gozukse de iki kursun deligi var!)

Herkeze iyi seneler...

Specifications

Caliber 45
Magazine Capacity8 rd.
Barrel Length 5"
Overall Length 8.7"
Sight Radius 6.9"
Height 5.6"
Width 1.3"
Weight Empty 39.1 oz.
Weight Loaded 45.5 oz.

Frame Assembly

Hammer #337S Ultralight
Sear #314 Deluxe
Grip Safety #298S High Ride Beavertail
Ejector #34 Extended
Thumb Safety #423S Ambidextrous
Trigger #190 Ultralight Crisp 3 1/4#-3 3/4# pull
Magazine Well #366S Handfit and Contoured
Feed Ramp Polish
Magazine Release #31T Extended Tactical
Grips #351 Series, Specify Wood
Checkering Frontstrap - High Cut 30LPI,Flat Main Spring Housing - 30LPI

Slide Assembly

Sights: #428 Lo-Mount Adjustable (rear) and Improved Ramp (front)
Extractor: Polish and Adjust Bullet Proof®
Ejection Port: Lower & Flare Back
Guide Rod: #25G Full Length w/Plug
Springs: #26 Firing Pin Spring; #10G17 HD Recoil & Shok-Buff®
Barrel: #33G Polished & Throated Stainless Match w/bushing, handfit
Fitting: Custom Fit Slide/Frame Rails
Serrations: Slide Top 30 LPI, Cocking Serrations on Front & Rear of Slide,
Rear of Slide-Extractor 40 LPI

Finish & Extras

All External Surfaces Hand Contoured and Finished
6 #47D 8rd Magazines
Instructional Video & Color Manual
#146 Nylon Pistol Rug
Test Fire and Zero

Who among us hasn’t admired the classic elegance of the 1911 pistol as conceived by Mr. John Moses Browning? And who can resist the flawless execution of that design, brought up to the ultimate state-of-the-art example of modern firearms, Wilson Combat’s® Classic Super Grade?

With the strongest foundation possible – a fully machined frame that starts as an American made hammer forging, then meticulously hand-fitted to a slide with just the right amount of clearance – the Classic Super Grade is all that you could expect in a quality firearm, and much more. Wilson Combat® legendary Bullet-Proof® parts are combined with years of pistol building experience to achieve a new level of excellence in custom handguns.

The Classic Super Grade features a stainless steel match grade barrel with a hand fitted bushing. We add our reliable, fully machined Lo Mount Adjustable rear sight and front post for a precise sight picture. The rear of the slide is checkered to eliminate glare and improve aesthetics. An ambidextrous safety, High-Ride Beavertail grip safety, skeletonized ultra-light hammer, and a magazine Speed-Chute® are fitted perfectly and blended as required for both cosmetic and functional purposes.

Complete reliability is assured with our Bullet-Proof® extractor, extended ejector, throated and polished barrel and feed ramp, and the lowered and flared ejection port.

The front strap and flat mainspring housing are checkered at 30 lpi for utility and appearance, and paired with hand-selected cocobolo wood grips for maximum control – and peerless beauty.

At home, in competition, or when carried for defensive purposes, the Classic Super Grade is in a class by itself, and a joy forever to the lucky owner.

Ve resimler:

[Resim: 453f3643.jpg]
[Resim: ec651e6d.jpg]
[Resim: 7f3ba923.jpg]
[Resim: d19954f6.jpg]
[Resim: 1f118f1b.jpg]
[Resim: 06086724.jpg]
[Resim: 93b65681.jpg]
[Resim: ffa2efa8.jpg]
[Resim: 1f9f2e27.jpg]
[Resim: 9f9542fb.jpg]
[Resim: daf371f6.jpg]
[Resim: 75e368fb.jpg]
[Resim: fdb45270.jpg]
[Resim: cf9aaf61.jpg]
[Resim: 4c3ed8ec.jpg]
[Resim: ffc81720.jpg]
[Resim: d282a8de.jpg]
[Resim: 84220004.jpg]
[Resim: 0be334b2.jpg]
[Resim: 11ca0dde.jpg]
[Resim: bd63d0a0.jpg]
[Resim: 7a98705f.jpg]
[Resim: d9120780.jpg]
[Resim: 49fefa52.jpg]
[Resim: 84ea32fd.jpg]
[Resim: 561021bb.jpg]
[Resim: 3f03e628.jpg]
[Resim: cce72901.jpg]
[Resim: 67cbb7e5.jpg]
[Resim: 2393e6f4.jpg]
[Resim: ab779e2d.jpg]
[Resim: d38553ba.jpg]
[Resim: bac6bf06.jpg]

Alıntı

Sn İlksurfer harika bir model,bizler sadece resimlerde görebiliyoruz bu silahları,paylaşımınız çok güzel emeğinize sağlık,selamlar..

Alıntı

Nefis gözüküyor, kanımca çok güzel bir target silahı ...Smile
Güle güle kullanın Sn İlksurfer....

Sevgiler

Alıntı

Güle güle kullanın Sn. İlksurfer, Keyifli bol isabetli atışlar..
Saygılar.

Alıntı

Cok tesekkurler arkadaslar... Sevgili Ekeke, bazi arkadaslarimiz laylona dogru kayarken bari ben dogru yolda olayim dedim [Resim: fce32f95.gif] Bill Wilson bu modeli hem tasima hem de hedef silahi olarak uretiyor. Uretim atolyesini terk etmeden once cesitli kursunlar ile defalarca deneniyor ve bu cins kursunlarla bu modelde yuzde yuzde tutukluk yapmama garantisi veriyorlar... Bakalim deneyecegim. Eger benim kriterlerime de uyarsa gezmeye gelebilecek bir model. Zira 1911 leri Glock'dan cok daha isabetli atabildigim kesin. Tek problem habire sarjor degistirmek zorunda olmak... En kisa zamanda denemelere baslayip bu baslik altinda da izlenimlerimi bildirecegim...

Bu arada dikkat ettiyseniz, rosewood kabza kapaklarini alir almaz Wilson'un siyah G10 kapaklari ile degistirdim. Siyah ust kapak ile daha iyi uydu sanirim...

Sevgiler...

Alıntı

ilksurfer demiş ki:Cok tesekkurler arkadaslar... Sevgili Ekeke, bazi arkadaslarimiz laylona dogru kayarken bari ben dogru yolda olayim dedim [Resim: fce32f95.gif]

Big Grin , vallahi Sn.İlksurfer, zaten şu aralar yurt dışındaki forumlarda habire vergi iadeleri ile yeni yıl kutlaması yapan silahseverlerin son oyuncaklarının resimlerini görüp iç geçirmekten bıktım, sizinki de tuzu biberi oldu vallahi. Hayırlı uğurlu olsun, sonunda '' High End '' bir 1911 almanıza kendim almış kadar sevindim. Ama emin olun bir müddet sonra bu tür silahlarla daha çok poligon yapmaya başladığınızı, sadece yanınızda taşıdığınız laylonun sizinle poligon görmeye başladığını fark edeceksiniz. Çok sevindim, gerçekten çok sevindim. Yalnız bu silahla poligon raporu, özellikle de en az 25 m den şöyle bir '' bench rest '' raporu almadan hakkımı helal etmem, çok ciddiyim. Cool Tekrar hayırlı uğurlu olsun Sn.İlksurfer.

Alıntı

1911 tartışılmaz bir platform,görünüşüne diyicek söz yok tabiki tetik desen ayrı bir zevk sunuyor insana çok fazla deneyimim olmasada uçundan acık var bir bilgimSmile.Kapasite handikapı ve taşıma problemleri dışında sorun görmüyorum.Hele hedef silahı olması ayrı bir güzellik.Tutukluk kısmına gelince Sn.İlksurfer üstüne basa basa belirtmişsiniz.Ama Glock konusunda amiral gemilerimizden olan Sizi kaybetmek laylon camiasını üzerBig Grin.Eyleme gideriz boykot yaparız olmaz böyleBig Grin.Başa dönmeyelim lütfen tam laylonu empoze ediyoruzBig Grin.Oyun bozanlık yapmanın anlamı yok.Big Grin

İşin şakası bir yana mühimmatınız bol keyfiniz yerinde olsun.

Saygılar.

Alıntı

Eksik olmayin Ustad. Iyi dilekleriniz icin cok tesekkurler... Yarin poligonda gidip 25 metreden sizin icin deneyecegim. Resimleri post ederim...

Alıntı

Unutmadan bir pislik daha atayım Wilson naBig Grin.Pislik töleransı nasıl?Big Grin

Alıntı

Tesekkurler Sevgili Glock... Sizi yalniz birakmam bu yolda hic merak etmeyin. Sadece bu kadar cok garanti verilince saglam bir deneme yapmak farz oldu artik.. Bakalim G21'i dayaniklilikda gececekmi. Hatta yarin poligona gitmisten G21'i de bir gotureyim de bakalim ne fark varmis aralarinda bir gorelim...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi