Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezoaribex
Sayın Bezoaribex, saygılarımı sunarım. Smile

Alıntı

Dürbünsüz ve hesaplamasız 4 km ye nokta atışı yapan arkadaşların olduğu yerde,siz 1km ye yaptığınız atıştan bahsediyorsunuzSmile
Tebrikler,rüya gibi bir atış ve trofe..Saygılar...

Alıntı

Tebrikler Sn.Bezoaribex, Diğer resimleride merak ile bekliyoruz..
Saygılar.

Alıntı

Tebrikler, kısa da olsa zevkle okudum.

Alıntı

Sn Bezoaribex, birdahaki avınızda yanınızdayım, kovsanızda gelecem....

Alıntı

Kısıtlı Türkiye şartlarında muhteşem bir atış.Tebrikler

Alıntı

Başımın üstünde yerin var ağam, hayvan öyle 300-400 metrede ise 375 ile ortalığı ayağa kaldırır hayvanın hiç olmazsa 300 metre uzaklaşmasını sağlarsınız. Yakına atmam ben!

Alıntı

Çok çok güzel bi av sayın Bezoaribex, Allah daha büyük trofeler nasip etsin.

Alıntı

Sayın bezoaribex hayırlı olsun trofeniz.Ayrıca bu başarılı atış için sizi tebrik eder başarılarınızın katlanarak artmasını dilerim.

Alıntı

Avınız ve atışınız için tebrik ederim Sn. bezoaribex
Genelde teke avında tercihen 150 grain kullanılır ve tavsiye edilir. Gerçi benimde 300 metrelere kadar 180 grain kullanmışlığım oldu. Rüzgarı çok hesap etmeden atışın yapılması ve avın çabucak etkisiz hale gelmesinde 150 grain'e göre oldukça iyi. Tabi bu grain ile avın koltuk tabir edilen bölgesinden vurulması neticesin de, ciğer kebabından mahrum kalmayı da göze almak gerekliSmile

Elimizdeki standart dürbünlerle, söz konusu uzak atış olunca, tercih genelde en az düşüş yakalayan 150 grain den yana oluyor. 180 grain çekirdeğin 1000 metrelerdeki düşüş parobolünü düşününce, aklıma bu mesafelerde neden bu grain'i tercih ettiğiniz sorusu takıldı. Kullandığınız dürbün oldukça profösyonel olduğu için çeşitli marka ve grain kullanımına uygun olsa gerek. Bu doğru ise, 180 grain core-loke fişek kullanmanızda sadece yukarıda bahsettiğim nedenler geriye kalıyor sanırım. Fazla rüzgardan etkilenmeyip,bu konuda daha az hesap yaptırması ve ava çarptığında ilettiği kınetik enerji. Acaba 180 grain'i tercih etmeniz, bu nedenlerden dolayımıdır Sn. üstadım?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi