Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BAZI İLGİNÇ SİLAHLAR

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
heisenberg, 1905sss, Dr.Oz, Pistov, lupus, Red Kit, defender45acp, Sarnav, AteşErim
Konsept değişiyor, silahlar robotlaşıyor, yapay zeka tehdit ediyor:

Bunları trap atışı ile durdurmak mümkün olur mu acaba?

Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
taarruz, Alphawolf, ckenarli
(18-11-2017, 01:40 PM)Sabri demiş ki: Konsept değişiyor, silahlar robotlaşıyor, yapay zeka tehdit ediyor:

Saygılar

Görünen şekilde zor olduğunu (çoklu oluş sebebiyle) fakat imkansız olmadığını söyleyebilirim. Fakat atışla durdurmak yerine jammer gibi bir cihazla etkisiz hale getirmenin daha mahtıklı olduğunu düşünürüm.

Öte yandan cihaz doğru ellerde iken yazılımsal olarak uzaktan yapılacak müdehalelerle yanlış ellere geçme olasılığını da aşırı yüksek görürüm... 
Birkez daha yazılıma ağırlık vermemiz gerektiğini hissettim...  

Saygılarımla...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Alphawolf
Benzer bir sistem tanıtılmıştı daha önce.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ckenarli
(18-11-2017, 01:40 PM)Sabri demiş ki: Konsept değişiyor, silahlar robotlaşıyor, yapay zeka tehdit ediyor:

Saygılar

Sanıyorum gelecekte bu türden tehditleri engellemenin en etkili yolu sosyal medya araçlarını kullanmamak ve "entegre sistemin" bir parçası olmadan yaşamaktan geçiyor. Hatta daha basite indirgeyeyim, hane savunması için pompalı mı yarı otomatik mi diye düşünmeden önce, sosyo-ekonomik durumunuzu, aile fertlerinin sayısını ve yaşlarını vb daha nice bilgiyi dışarıya veren bu ortamdan uzak kalmayı akla getirmek gerekir... 

(Lütfen bunu kişisel görüş olarak alın) "silahsever" olma bilincine erişmiş birinin sosyal medya araçları üzerinden bilgi akıtmasına bir anlam veremiyorum.

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
AteşErim, Sarıkeçili yörük

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi