Nihayet...
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nihayet...
Arkadaşlar nihayet yurt dışında da AKDAL modelleri tartışılmaya başlandı. Bud's CD9' u satış listesine almış ama stokta yok, bazı sitelerde genel anlamda teknik veriler de yayınlanmaya başlanmış. Ama aşağıda linkini vereceğim konudaki Pakistan'lı katılımcı LordofWar' un doğu kültürlerinin tipik özelliklerini yansıtan mesajı beni gerçekten çok şaşırttı...Big Grin

http://www.thefiringline.com/forums/show...179&page=2

Alıntı: It's also in use by the Turkish special forces.

Alıntı

Akdal Arms ın yaptığı çalışmaların daha iyi yerlere gitmesinin çok uzun süreceğini sanmıyorum.Umarım Dünyaca konuşulan envantere alınan ve kullanılan bir marka olur ve bizide glock denen illetten kurtarırBig Grin.

Alıntı

glock demiş ki:bizide glock denen illetten kurtarırBig Grin.

Sn Glock,

Sizin nicki ne yapacağız o zaman...Big Grin

Sevgiler

Alıntı

Artık görelim iyi yada kötü USA'da nasıl temsil edeceksiniz yurdumun silah sanayisini...

Sevgiler.

Bu arada aklıma gelmişken, Pakistan Özel Kuvvetleri kullanmıyormuymuş?

Alıntı

ekeke demiş ki:
glock demiş ki:bizide glock denen illetten kurtarırBig Grin.

Sn Glock,

Sizin nicki ne yapacağız o zaman...Big Grin

Sevgiler

Tıkanıp cevap veremediğim sorulardan birisiBig Grin.Alıcağınız olsun Sn.EkekeBig Grin.

Sevgiler Saygılar.

Alıntı

Alıntı: I'm a pretty strong believer in you pay for what you get. I would spend the extra money and go with a trusted big name company such as Glock. Why? because who knows how long this other company will be in business for? Who knows how to work on these guns? Who keeps parts in stock for them? Can you walk into a local store and get holsters/Mag's for this weapon?

Sn.dr.akdal, umarım sizler ve tasarım ekibiniz bu konuyu yakından takip ediyorsunuzdur. En son kırmızı işaretli cümleyi, sizi ziyaret ettiğimizde AR 24 örneği ile gündeme getirdiğimiz, şarjör ve kılıf uyumu ile ilgili eleştirilerimize '' Adamlar şarjör ve kılıf gibi aksesuarları da bizden almak zorunda kalacaklar, daha çok mal satacağız '' yorumunu yapan arkadaşa tekrar tekrar okutup, anlamasını sağlamanızı rica edeceğim... Silahınızın şarjörlerinin Glock şarjörleri karşılıklı değiştirilebilir olması ve silahınızın sadece esnetilebilir deri ve Cardura kılıflara değil, sert Kydex Glock kılıflarına bile uyumlu olması, emin olun tek başına dahi satışı kolaylaştıran bir faktör olacaktı...

Saygılar.

Alıntı

Kıymetli Üstadım!
Konuyu daha bu gün gördüm kusura bakmayın.Başlık direk çağrıştırmadığı için mesajlarda gördüm.
Maalesef şarjör ve kılıf uyumu konusunda haklısınız.Üzerinde çok durduğum ama aşamadığım bir konu.45 acp gövde de mec gar ın HK USB için yaptığı 45 lik şarjöre uyumlu olsun dedim fakat ilk tasarım anında yapmadığınız şeyleri malumunuz sonradan uygulamak çok zor oluyor.
Geldiğimiz nokta itibariyle Sig -XD karışımı bir tabanca tasarımı gündemimizde fakat orjinal bir tasarım yapabilmek için sektör dışından gelmek lazım.Eğer ortaya güzel bir model çıkarsa emin olun şarjör ve kılıf uyumlu olacak.TR modeller içinde şu an Glock tarzı kılıf yapıyoruz.Şarjör kılıfı ve loader glock la uyumlu olacak.
CD 9 a sevkiyat şarjör değişiminden dolayı 3 ay uzadı.Adamcağız da (Michael)dağıtıcılara mahcup oldu.Fakat sac şarjörleri kendisi test edip okey vermeden göndermek istemedik.Ocak ayında zannedersem satışlardan geri dönüşler başlar.
Pakistan ordusu için aldılar.Ghost la ilgili olumsuz hiçbir dönüş almadık çok şükür.Fakak U909 diye micro uzi tarzı 9x18 Makarov mermi atar tabancaları ısrarla testsiz aldıkları için sıkıntı yaşıyorlar .Bu hafta sonu elemanlarımız yerinde gidip inceleyecek.Ayrıca 9x18 makarov mermi atacak DeserT Eagle tarzı bir tabanca hazırladık.9x18 mermi probleminden dolayı henüz test edip gönderemedik.Mermi için verilen en erken termin Şubat ayı..

Alıntı

Sn.dr.akdal, şarjör konusunda ise bence HK USP ile uyumlu şarjörlerden uzak durun derim, HK USP şarjörlerinin ABD'de bile tedarikinin zor ve maliyetli olduğunu akıldan çıkarmamak lazım. İşin en basit ve güvenli yolu yine de Glock ile uyumlu, kolay bulunur ve ucuz tedarik edilebilir alternatiflere yönelmek olduğunu düşünüyorum ki, KSC akılda tutulması gereken bir başka alternatif.

Şarjörler konusunda dikkat çeken bir başka ayrıntıyı da sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir Glock şarjörünün yatağına oturduğunda, şarjör mandalı ve ağzı ile yaptığı açıya dikkat ederseniz, şarjör hattı ile tam bir dik açı yaptığı görülür. Zaten dışarıdan bakıldığında da Glock şarjör mandalının kabza ve şarjör hattına tam dik açı ile yerleştirildiği görülebilir. Ancak sizin silahınızda şarjör madalı sürgü hattına paralel olarak uzanıyor ve şarjör hattı ile aşağıda geniş, yukarıda dar açı yapıyor. Bu da şarjör ve mandal ölçülerindeki toleransın iki yönden kısıtlanmasına neden olarak, sürekli yaşanan şarjör ve mandal sorunlarına neden oluyor. Tabii bu benim nacizane dışarıdan yaptığım bir tespit, ama yanılıyor olabilirim.

Diğer yandan Glock sürgüsünde tespit ettiğimiz bir ayrıntıyı da sizinle paylaşmak istiyorum, gerçi bunu ilk fırsatta Glock konularında görsel olarak da paylaşmayı düşünüyordum, ancak yeri geldiği için burada sadece yazarak aktarmak istiyorum. Glock19 sürgüsünün üst iç yüzey traşı dışarıdan bakıldığında dümdüz gibi görünüyor, ancak kesinlikle öyle değil. Öne doğru kot kaybedecek şekilde açılı. Sürgüye yandan bakarken hafif hafif çevirerek kontrol ederseniz, derinlikteki eğimi fark edebilirsiniz. Tam boy ve subcompact modellerde bunu kontrol etme imkanım olmadı, ancak G19 da kesinlikle sürgü üst yüzeyinde, namlu üst kilit bloğunun çalışma alanında bariz bir kot farkı var. Namlu yüksüğü içerisinde de özel bir tolerans traşı var. Sizin sürgünüzün üst iç yüzey ölçülerini ve kesim şeklini bilmediğim için kesin bir tespit yapmak istemiyorum, ancak ilk prototiplerinizdeki namlu kilit alanlarındaki anormal sürtünmenin bir nedeni de bu olabilir düşünüyorum.

Yeri gelmişken tırnaklarla ilgili kişisel düşüncemi paylaşmak isterim. Glock tırnağı, kinetik enerjisi farklı bir düzlemde üretileren, kovan dip tablasını ise daha farklı bir düzlemde tutan bir düzen içerisinde çalışır. Yani tırnak farklı bir düzlemde üretilen enerji, farklı bir düzleme aktarılarak çalıştırılır. HK USP, Walther P99'da ise böyle bir şey söz konusu değildir, tırnağa gerekli gücü sağlayan yaylarla, tırnağın ağzı aynı düzlemdeki bir kaldıracın iki ucu olarak yerleşmiştir. HS 'de de tırnak benzer bir şekilde yerleşmiştir, ancak bu silahta tırnak aynı zamanda yaydır, farkı budur.

Glock tırnağa güç veren yayı sürgü arka tabanına, oldukça stabil bir kanal içerisine yerleştirerek, gücü de ayrı bir kaldıraçla tırnağa aktararak bu sorunu çözmüş, ancak Glock tırnak sistemini taklit eden silahların hepsi, tırnak yayını sadece küçük bir destek piminin arkasından tırnağa çok yakın bir şekilde yerleştirdiklerinden dolayı tırnakları bir türlü tam verimle çalışmıyor ki, Steyr M9 bunun en tipik örneklerinden birisidir. Benzer bir tırnak konfigürasyonu kullanan SIG Sauer P229 gibi silahlarda ise güç ve çalışma ekseni değişmediğinden bu yaklaşım işe yaramaktadır, ancak Glock benzeri bir tırnak şekli ve yatağı olan silahlarda maalesef sorun asla tam olarak aşılamamaktadır. Sanırım burada da Gaston Dede' nin ekibine şapka çıkarmak gerekiyor.

Saygılar.

Alıntı

lupus demiş ki:
Alıntı: I'm a pretty strong believer in you pay for what you get. I would spend the extra money and go with a trusted big name company such as Glock. Why? because who knows how long this other company will be in business for? Who knows how to work on these guns? Who keeps parts in stock for them? Can you walk into a local store and get holsters/Mag's for this weapon?

Sn.dr.akdal, umarım sizler ve tasarım ekibiniz bu konuyu yakından takip ediyorsunuzdur. En son kırmızı işaretli cümleyi, sizi ziyaret ettiğimizde AR 24 örneği ile gündeme getirdiğimiz, şarjör ve kılıf uyumu ile ilgili eleştirilerimize '' Adamlar şarjör ve kılıf gibi aksesuarları da bizden almak zorunda kalacaklar, daha çok mal satacağız '' yorumunu yapan arkadaşa tekrar tekrar okutup, anlamasını sağlamanızı rica edeceğim... Silahınızın şarjörlerinin Glock şarjörleri karşılıklı değiştirilebilir olması ve silahınızın sadece esnetilebilir deri ve Cardura kılıflara değil, sert Kydex Glock kılıflarına bile uyumlu olması, emin olun tek başına dahi satışı kolaylaştıran bir faktör olacaktı...

Saygılar.

Sayın ustam, Glock ekipmanlarına uygun üretilen bir tabanca üretilse idi, Glock tarafından uluslararası mercide başı derde girmezmiydi? Bunu gerçekten bilmediğimden soruyorum. Bu örneği uygulayan firmalar varmı?

Sevgilerle.

Alıntı

Sn.Northwolf, bu şekilde bildiğim örneklerden birisi Daewoo DP 51, bu silahlara SW şarjörleri uyuyor, ancak bununla ilgili herhangi bir hukuki prosedür işletildiğini hiç duymadım. HS 2000 ve SIG Sauer nişangah takımları ve yatakları da birbiri ile uyumlu, bununla ilgili herhangi bir yaptırım talebi olduğunu da duymadım. Kaldı ki ortada pek çok 1911, CZ klonu varken, bu gibi konuların çok problem olacağını sanmam. AMa kesin bir bilgim yok maalesef.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi