Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.5-10x50 tüfek dürbünleri
Harun beye katılıyorum. Elinizdeki tüfek ile 800 ve üstü atabilmeniz için ciddi pahalı ekipmanlara ihtiyacınız olacak. Para önemli değil diyorsanız elinizdeki tüfeği av için, uzun mesafe için ise daha profesyonel bir tüfeği permi ile edinmeye bakınız. Kendinizi 600 metrede deneyiniz.Ondan sonra uzun mesafeyi tekrardan düşününüz.

Uzun mesafe atıcılığı kolay kazanılan bir meleke değildir. Teorik ve pratik olarak iki kısımda kendinizi yorucu ve masraflı bir eğitime hazırlamalısınız. Uzun mesafede ( 800 ve üstü) optik olarak smidth& bender optikleri düşünmek lazım diyorum.
Sevgiler...

Alıntı

600-800 e atmanız zor. 100-400 aralıgı daha mantıklı.Karanlık ışık az ortamda avlanacaksanız 50 lik iyi olur ısıgı daha iyi toplar.Ama gündüz aydınlıkta avlanacaksanız. Aşırı ışık gözünüzü rahatsız eder 30-35 lik gündüz avı için tercih edilir. Ayrıcak 50 ligin yarattıgı ekstra agırlıgıda unutmamak gerekir. Bu mesafe için(100-400) 4x12 lik 30-35 lik bir dürbün bütün ihtiyacınızı karşılar sanıyorum.saygılar

Alıntı

[Resim: opplanetnikonriflescope.jpg]

Alıntı

en son bahsettiğim dürbün bu arkadaşlar.nikon gold monarch 2.5-10x50 bdc artıkıl.30 mm tube.saygılar.

Alıntı

bu dürbün merkeze magnum çaplarda(7 mm rem.mag-300 win mag)gibi çaplarda merkeze 200 metrede sıfırlanıp 600 yarda kadar atış imkanı tanıyor.bdc artıkıl sayesinde.ve çok mantıklı ve kullanışlı geldi bana.siz ne düşünürsünüz arkadaşlar bu dürbün için?saygılar.

Alıntı

[Resim: bdcb.jpg]
arkadaşlar buda nikon gold monarch serisinin artıkılı.Saygılar.

Alıntı

Sn 300 win mag.

BDC ile ilgili olarak Sn xlcod3r'ın önceki mesajındaki linki inceleyeniz. BDC kullanımı kolaydır ama içindeki balistik kule tek bir mühimmat için tasarlanır. Bu tüfekle kullanacağınız mühimmata karar verip bu dürbünle hep o mermiyi kullanmalısınız. Ayrıca sıfırlaması zordur ve hassasiyeti daha düşüktür.

Alıntı

Sn. 300 win mag, lütfen flood yapmayınız,yazacaklarınızı tek konu halinde veriniz.Böyle takibi zor oluyor.

Öte yandan Nikon dürbün hoşunuza gitti galiba ?

Alıntı

İyiakşamlar.sn harun bey anladım demek istediğinizi.birkaç bilene daha danışmıştım daha önce bu konuyu ama emin olamadığım için sitedeki bilenlere sormak istedim.evet kullanımı gayet kolay ve pratik.Aynı mühimmat derken mke de sonuçta değişik markalı mühimmat getiriyor.ozaman her yeni gelen mühimmata göre sıfırlama yapmamız gerekiyor doğrumu???sıfırlamasının zor olduğunu daha önce hiç duymamıştım.Saygılar.

Alıntı

tamam sn xlcod3r.tavsiyelerinize uyarım.Yani açıkçası hem objektif büyütmesi,hem kalitesi ve artıkılın kullanım kolaylığı,hemde fiyatı olarak cazip bir seçenek olarak kafama yatıyor.Tabi benim için bilgili kişilerin vereceği önerilerde önemli.Şahsen ben bu optiğe olur gözüyle bakıyorum.Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi