Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.5-10x50 tüfek dürbünleri
Evet sn arkadaşlar.bu dürbün benim beklentilerime cevap verebilecek bir dürbün olduğunu düşünüyorum.Nikon monarch x 2.5-10x44 ölçülerinde mildotlu,30 mm tüp çapı ve yanlış bilmiyorsam ışıklı model. bu modelin kullanım mesafesi maximum kaç metreye kadar net gösterdiği,avdaki performansı ve kullanım rahatlığıyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olabilirlerse sevinirim.saygılar.

Alıntı

Merhaba sn loclu.tabi katılıyorum size.çok hesap isteyen bir iş.ama benim düşüncemde önce 400 ve 500 metre atışlarda tecrübe kazanıp ondan sonra daha üst metrelere çıkmak.doğrsuda bu olsa gerek.resimini eklediğim dürbün nikon 2.5-10x44.mildotlu ve ışıklı yanlış bilmiyorsam.nikonun kalitesininde çok iyi olduğunu duymuştum.ne dersiniz 500 metre ve üstü atışlarda bu dürbün için???saygılar.

Alıntı

he bu arada sn loclu dürbün kafası 50 değil 44 dür.bilginize.50 olarak üretimi yok.var ama diğer model ışıksız olarak.tabi sizinde önerebilceğiniz ölçü ve modeller varsa bilmek isterim.saygılar..

Alıntı

Sn 300 wm burada benden çok daha iyi seviyede bilen abilerimiz var. Benim görüşüm 400 için yeter. Ancak daha ilerisi düşünceniz için bir link paylaştım onu iyice okuyun değerlendirin. Saygı değer üyelerimizin yorumlarınıda bekleyelim çünkü dürbünler pahalı hatalı bir karar boşuna canınızı sıkar. Saygılar.

Alıntı

evet doğru diyorsunuz sn loclu.diğer bilgi sahibi kişilerden herhangi bir yazı gelmedi daha.bekleyelim bakalım elbet bir kaç bilgi gelir.çok iyi karar vermem gerekiyor.bu dürbünde kafam yatan bir model.yinede bilgileriniz için teşekkür ederim.saygılar.

Alıntı

Daha önce bir arkadaşa yapılan tavsiyeler..

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...371&page=2

Alıntı

300 win mag. demiş ki:ewet doğru diyorsunuz sn loclu.diğer bilgi sahibi kişilerden herhangi bir yazı gelmedi daha.bekleyelim bakalım elbet bir kaç bilgi gelir.çok iyi karar vermem gerekiyor.bu dürbünde kafam yatan bir model.yinede bilgileriniz için teşekkür ederim.saygılar.

Sn 300 wm, Bu sitenin kurallarını okumanızı tavsiye ederim. Bu sitede Türkçe'ye önem verilmektedir. Türkçemizin eksiği yok. Lütfen "ewet" yerine evet yazınız. Saygılar.

Alıntı

afedersiniz ya el alışkanlığı mazur karşılayın lütfen.iyiakşamlar sn xlcod3r.açıkçası sizin msj yazmanızı bekliyordum.linki okudum.resimini koyduğum dürbün kuleli bir dürbün biliyorum.ben tekrar kısaca şöyle konuyu özetleyeyim.200 ve 800 metre arası rahat bakış açısı sağlayacak ve domuz ve domuz dışında uzak mesafe atışı gerektiren yerlerde kullanılabilicek bir dürbün ne olabilir?ben profosyonel bir insan değilim bu konularda.ama az çokda bilgim vardır.yani amaç şu.hem av için(domuz ve uzak avlar)hemde hobi amaçlı uzak mesafe normal hedefe atabilceğim bir dürbün ne olabilir?Saygılar.

Alıntı

300 win mag. demiş ki:afedersiniz ya el alışkanlığı mazur karşılayın lütfen.iyiakşamlar sn xlcod3r.açıkçası sizin msj yazmanızı bekliyordum.linki okudum.resimini koyduğum dürbün kuleli bir dürbün biliyorum.ben tekrar kısaca şöyle konuyu özetleyeyim.200 ve 800 metre arası rahat bakış açısı sağlayacak ve domuz ve domuz dışında uzak mesafe atışı gerektiren yerlerde kullanılabilicek bir dürbün ne olabilir?ben profosyonel bir insan değilim bu konularda.ama az çokda bilgim vardır.yani amaç şu.hem av için(domuz ve uzak avlar)hemde hobi amaçlı uzak mesafe normal hedefe atabilceğim bir dürbün ne olabilir?

Benim tavsiyem şu 800 metre menzil hedefini en azından başlangıçta biraz makul yerlere çekmenizdir. Kullandığınız silahın azami menzili ancak bu kadar çıkar. Bu mesafelerde etkili vuruş için çok fazla tecrübe ve/veya ciddi yardımcı sistemler gerecektir. Gerçek hayata dönersek, 200-400m bence daha makul bir menzil hedefidir. Zaten bu menzillerde bile av takibi çok zor olur kanaatindeyim. Seçtiğiniz dürbün de bu amaç için iş görür.

Alıntı

merhaba sn harun bey.tabiki bu mesafeler ciddi bir mesafe.ve ben o kademeye gelmek için bayağı uğraş vermem gerektiğinide biliyorum.ama dediğim gibi 200-800 metre arası bana yardımcı olacak dürbünü alıp 200-400 arası zaten kullanacağım.yani hedefim dürbünü bir kere alıp,yavaş yavaş bu dürbün üzerinde öğrenmek.çünkü düşük güçte bir dürbün alıp sonra tekrar masraf etmek istemiyorum.bu arada yine nikonun 2.5-10x50 bdc artıkıllı dürbünü için ne dersiniz?dürbünün serisi 2.5-10x50 bdc monarch gold.Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi