Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NEDEN JERICHO'YU ES GEÇİYORSUNUZ?
Ve hepten ilginci Sayın Demirci57, sayın yazarken 'Sayın' diye yazılması, isim yazarken baş harflerin büyük yazılması gerektiği, hitapların ve isimlerin baş harflerinin büyük harfle yazılması gerektiği de genel kabul görmemektedir.

Alıntı

Ve belki de en ilginci, bunu sizden görmek Sayın Mirgun Smile

Alıntı

Sn.Demirci57,

Zaman buldukca forumu izleyen birisiyim, bazen de giriş yapmadan, mesaj yazdığım konuları izliyorum.

Sizin bu yanıtınız bana, bir konuyu açıklama fırsatı yarattı.

Bazı kişiler tarafından sevimsiz bulunduğumun farkındayım. Aslında bu durum forumun bir sonucu. Ben sanıyorum 4 veya 5 yıldır forumu takip ederim.

Nedense forum bende, üyelerin anlamadıkları veya doğru bulmadıkları konularda, geçmişte sayısı fazlaydı, moderatorlere de hesap sorduğu bir mecra izlenimi bıraktı, ben de böyle davrandım, davranıyorum.

Belirli bir eğitim düzeyi ve toleransı olan insanları çoğunlukta gördüm.

Referansı böyle olmayınca bazı üyelerin, bir başkasının altına birçok yorum ve niteleme yapmak mümkün.

Sonuçta, gülerek, sataşmama yanıt verdiğinize sevindim. Uyarı, tenkit ve yorumlara bu bakış açısının genele yansımasını diliyorum. Selamlar.

Alıntı

Sayın Mirgun,

Emin olun, ben o yorumunuzu bir sataşma olarak değil, yapıcı bir tenkit olarak algıladım. Thumbs Up

Forumda çok eski olmamakla birlikte, öncelikle forumun "ruhunu" algıladığımı düşünüyorum. Silahlarla ilgili doğru bildiğim ne kadar bilgi varsa buradan öğrendim, hatta şunu da söyleyeyim, doğru olduğunu düşündüğüm nice bilginin de aslında yanlış olduğunu yine burada idrak ettim. Bu bağlamda, art niyet, hakaret ve aşağılama olmadığı sürece her üyenin olumlu ve olumsuz eleştiri ve yorumlardan akılcı çıkarımlar yapacağı kanaatindeyim.Dolayısıyla, forumun kural ve ruhuna uyan her üye, silahlarla ilgili bilgi edinme ve tecrübelerini paylaşma hakkına sahiptir. Bu kapsam içerisinde kaldığı sürece, ne sizin ne de bir başka üyenin üslubunu eleştirmek benim haddime değildir.

Bu vesileyle, engin bilgilerini bizlerle paylaşan başta değerli üstadlara, yaşadığı tüm tecrübeyi bizlerle paylaşan forumun tecrübeli üyelerine tekrar çok çok teşekkür ediyorum.

Son söz: Sayın Mirgun, sizi yüz yüze tanımam, doğru mudur? Herhangi bir alacak verecek meselemiz de yok, mütabık mıyız? Emin olun egolarının altında ezilecek yaşları da çoktan atlattım çok şükür, onun için sizi bilmeden üzdüm veya kırdıysam özür dilerim. Lütfen hakkınızı helal edin.

Saygılarımla

Dost muyuz? Smile

Alıntı

Konuyu açan ve Sn.lupus'un dışında, benim bu gönderim de dahil, konu ile ilgili hiç gönderi yok zaten.

Ne ilginçtir ki aşağıdaki mesajı yazan arkadaşın kaderi de, konuyu açan arkadaştan daha iyi olmamış.

Konu tümden silinse yeridir sanki.

(30-11-2009, 02:00 AM)ekeke demiş ki: Polat44 adlı üye, forum kurallarını tartışmaya açmak çabaları sebebiyle, 3 gün süreyle banlanmıştır.

Alıntı

Değişik tarihlerde İMİ Jericho 941 F Two tone, İMİ Jericho 941 FS Two tone ve İMİ Jericho 941 FS Bicolor sahibi biri olarak yaşadığım sorunları anlatayım.

Jericho 941 F Two tone silahım kızak siyah, gövde parlak krom modeldi. Ne besleme, ne de parça kırımı gibi herhangi bir sorun yaşamadım. Sattığıma da pişman oldum. Bu silahımın icra yayı ve icra mili bütün tek parçaydı. Bu tarz Jerichoyla daha sonra hiç karşılaşmadım.

Jericho 941 FS Two tone silahım kızak siyah, gövde mat kremsi krom kaplı, içice iki yaydan oluşan icra yayına sahip modeldi. Bu silahımda tetik yayı kırımı yaşadım. Besleme sorunu hiç yaşamadım. Sarsılmaz' dan bu yayı tedarik ettim, sorunsuz kullandım.

Jericho 941 FS Bicolor silahım örgü icra yaylı, mavimsi krom kaplı bir silahtı. Hiç besleme sorunu yaşamadım, ama icra mili yayı kırımı yaşadım. Canik' ten bu yayı temin ettim ama çok içime sinmedi, orijinal örgü yayı bulamadım ve bu silahı da sattım.

Jericho güzel bir silah...Değişik görünümüyle sevilen, tercih edilen bir model. Eğer kabze kavrama sorunu oluşmuyorsa taşımak için 941 FB daha ideal, ama atış için kesinlikle 941 F model tercih edilmeli..Jericho 941 FS modeli taşımak için 941 FB modeline göre kabze boyu uzun olduğu için biraz dengesiz, ama mermi kapasitesi fazla olduğu için tercih edilebilir. Temizliği söküp takması kolay bir tabanca. Hiç besleme sorunu yaşamadığım, gücü, patlama sesi ile farkedilen güzel bir silah.

Alıntı

(27-12-2015, 11:19 PM)nurikilligil demiş ki: İlginçtir ki 2009 yılında olmuş tüm bunlar sn. Derman21

Sn nurikilligil 2009 olabilir ancak, forumların amacıda budur. Geçmiş tecrübeleri geleceğe aktarmak. Forumlar anlık sohbet uygulaması değil diye düşünüyorum.

(27-12-2015, 11:50 PM)demirci57 demiş ki: Ve belki de daha ilginci, sayın nurikilligil, tüm bu geçen zamana ve çabaya rağmen Türkçe'nin büyük "T" harfi ile yazılması gerektiği anlaşılmamış Smile

Saygılar

Sn demirci57 tamda söylemek istediğim şey budur. Biz amatör kullanıcılar, yazışmada hata yapabiliyoruz kabul ama sizde kabul edin ki, ukalalıkla olur olmaz yerde bir harf hatası için artistlik yapıp konuyu dağıtansınız Wink haksız mıyım?
Saygılar

Alıntı

Sayın Derman21,

Dibine kadar haklısınız Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi