Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neden 1911 yok...?
Sn Arkadaşlar,

Bunu S&W un ülkemizdeki distribütörü olan firmaya "cidden" sormak ihtiyacı hissediyorum.
Bu model neden getirilmez...

[Resim: sw1911.jpg]

Veya bu güzelim model orada dururken neden üzerindeki dev gibi puntolarla "taktikal çiftliğinin damgalı sığırına" benzeyen hali hazırdaki modeller getirilir?

Cidden anlamakta güçlük çekiyorum...Yani, tamamen kişisel zevksizlikten kaynaklanan bir durum mu acaba..?
Değilse "bir nedir?"

Sevgiler

Alıntı

Efendim malumunuz kendileri aynı zamanda Colt ' un da hem askeri, hem sivil silah ürünlerinin de temsilciliğini yapmaktadırlar. MKEK üst kurulu görüşleri ile aynı paralelde olan kendi ticari menfaatleri nedeni ile ülkemize herhangi bir ithal 1911 modelinin girmesi işlerine gelmediğinden dolayı, bu modelleri unutup, başka bir ithalatçının Kimber, Dan Wesson, ParaOrdnance getirmek için MKEK üst kurulunu ikna etmesini ummaktan başka yapabilecek bir şeyimiz olduğunu sanmıyorum. Sad

Saygılar, sevgiler.

Alıntı

lupus demiş ki:... bu modelleri unutup, başka bir ithalatçının Kimber, Dan Wesson, ParaOrdnance getirmek için MKEK üst kurulunu ikna etmesini ummaktan başka yapabilecek bir şeyimiz olduğunu sanmıyorum. Sad

MKE Colt'a eskiden sorun yaşadı, karşılıklı isteksizlik var. Taurus'u MKE salladı, bir daha almaz. Kimber gelirse herhalde 8-9 bin $'dan satılır. Springfield TR pazarı için istekli değil. Seneye 100 tane ParaOrd gelecek, isteyen içinden seçer...

Alıntı

harun demiş ki:
lupus demiş ki:... bu modelleri unutup, başka bir ithalatçının Kimber, Dan Wesson, ParaOrdnance getirmek için MKEK üst kurulunu ikna etmesini ummaktan başka yapabilecek bir şeyimiz olduğunu sanmıyorum. Sad

Kimber gelirse herhalde 8-9 bin $'dan satılır. Springfield TR pazarı için istekli değil. Seneye 100 tane ParaOrd gelecek, isteyen içinden seçer...

Sn Harun,

Kimber neden 8-9000 dolardan satılıyor-satılacak, bu fikrinizin sebebini öğrenebilir miyim?
Keza Kimber pek de esamesi okunan bir marka değil. Hatta örnek üzerinden kıyaslarsak yabancı forumlarda Para-ord. ve Kimber modellerinin "problem çıkarmak" oranları hemen hemen eşit gibidir.

Sevgiler

Alıntı

harun demiş ki:.................... Seneye 100 tane ParaOrd gelecek, isteyen içinden seçer...

Güzel haber Sn. harun. P14-45 mi gelir acep? Geçen yıl poligondaki 14-45'i deneyip tetik yumuşaklığına ve netliğine aşık olmuştum. Fiyat için bir düşünceniz var mı, ne civarda olabilir?

Alıntı

Ben de GI Expert gelip gelmeyeceğini soracaktım.
Işık ve sevgiyle...

Alıntı

ekeke demiş ki:Kimber neden 8-9000 dolardan satılıyor-satılacak, bu fikrinizin sebebini öğrenebilir miyim?

Sn ekeke,

Kimber bildiğim kadarıyla diğer 1911 modellerine göre biraz daha yüksek fiyatlı bir silah. Birileri ithal etmek için talepkar olursa, üretici firma MKE'ye konsinye vermek istemeyecektir. Temsilci de mal bedelini kendisi üreticiye ödemek durumunda kalacaktır. Yavaş gidecek bir malı kendisi finanse eden temsilci, finansman farkı ve riske bağlı yüksek kazanç ekleyecektir. Zaten yüksek fiyatlı malın MKE giriş fiyatı daha da yükselecektir. Nihayetinde x4 (genel kural olarak) hesabıyla bin - bin 500 Dolarlık mal MKE'ye 2 bine gelecek, bize de 8 bine "ittirilecek" şeklinde hesaplama yaptım.

Alıntı

vefasiz demiş ki:Güzel haber Sn. harun. P14-45 mi gelir acep? Geçen yıl poligondaki 14-45'i deneyip tetik yumuşaklığına ve netliğine aşık olmuştum. Fiyat için bir düşünceniz var mı, ne civarda olabilir?

sandeman demiş ki:Ben de GI Expert gelip gelmeyeceğini soracaktım.
Işık ve sevgiyle...

Geçen yıl Para ile temas kurduğumda, Türkye'den biriyle görüştüklerini söylemişlerdi. Bu yıl ortasında MKE'nin MSB'den 100 adet Para için ithal iznini aldığını biliyorum. Ancak ne modeller gelir, ne zaman gelir, temsilcisi kimdir, bunları bilmiyorum.

Fiyata gelince, Para'ların en basiti GI modelinin tavsiye edilen (ABD) satış fiyatı 600$ cıvarında, değişik modellerde fiyat bin 200'leri buluyor. MKE giriş fiyatın, yukarıdaki mesajımda yazdığım nedenlerin gerçekleşmesi durumunda 800 - bin 500 aralığında olduğunu kabul edersek. MKE fiyat aralığı 3 bin - 6 bin $ olacaktır.

Alıntı

[Resim: 9076_10151236776493960_1221307728_n.jpg]

Bu marka bir model yaptı mı kafada ne soru işareti kalıyor nede başka bir şey. Ama önemli olan önce ülkemize adım atması tabi.
Maalesef uzaktan resimlerle avuntu olsa sadece bizimkisi.

Alıntı

(19-11-2009, 10:55 PM)ekeke demiş ki: Sn Arkadaşlar,

Bunu S&W un ülkemizdeki distribütörü olan firmaya "cidden" sormak ihtiyacı hissediyorum.
Bu model neden getirilmez...

[Resim: sw1911.jpg]

Veya bu güzelim model orada dururken neden üzerindeki dev gibi puntolarla "taktikal çiftliğinin damgalı sığırına" benzeyen hali hazırdaki modeller getirilir?

Cidden anlamakta güçlük çekiyorum...Yani, tamamen kişisel zevksizlikten kaynaklanan bir durum mu acaba..?
Değilse "bir nedir?"

Sevgiler

Bence iyi bir tabanca olduğu için getirmiyorlar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi