Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
susturucu
(21-04-2015, 03:43 PM)FireStorm demiş ki: İlahi Hickok emmi;
Biz alacak Vepr 12 bulamıyoruz ; sende susturuculusunun videosunu çekip gıcıhlığına Youtubeye koyuyorsun Tongue

Aslında bu 12 liklerde susturucu hikayesi Amerikada özellikle bir filmin çok etkili olduğunu anlatmışlardı.

Filmin adı "ihtiyarlara yer yok ". No country for oldman.2007 yapımı . Filmde kiralık katil remington 11 87 model otomatik bir tüfeğe susturucu takmıştı.

[Resim: 800px-NCFOM-REM11-87-1.jpg]

Alıntı

(19-04-2015, 09:36 AM)Tolgaseku demiş ki: Peki bu susturucular balistiği nasıl etkiliyor?

Ben bu konuda uzman değilim ama tabanca ve yivli tüfeklerde bir miktar namlu çııkış hızını artırdığı söyleniyor.

Alıntı

[Resim: tddvvmzv.jpg]

[Resim: m5e2lj8v.jpg]

[Resim: sq4lxhvc.jpg]

[Resim: hby9t36b.jpg]

Almanların askeri obüs atışlarında çevreye rahatsızlık vermemek adına kullandığı susturucular...
Susturucuda devrim yapmak bu olsa gerek Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Dmrahmet, sparus
[Resim: wmg9bbdy7s0wicshdm0g_zpsszdcgszf.jpg]

Alıntı

Alıntı

Susturucu deyince aklıma en uygun silahın nagant olduğu gelir.  Tabi bu kanıya forumu okuduktan sonra vardım.  Nedeni ise yarı otomatik tabancaların atım yatağından ses kaçıracağı ve revolverlerin ise topu ile namlusunun arasında boşluktan ses kaçırmaya neden olmasıdır. Youtube'da 2 adet video var susturuculu nagant hakkında bunlardan birincisi hiçte istenilen sonucu sağlamıyor.  Mesela ben sustucu kullansam piw piw  diye ses çıkarmasını isterim.  Sanki iki dudağın arasından birden çıkan hava gibi.  Lakin ilk videoda bu sonuç görünmüyor. Sebebi belki ortam sesi soğumuyor ve daha şiddetli olmasını sağlıyor yada suppressor kalitesiz. Fakat ikinci videoda nagantın horozunun kapsüle vurduğu sesi duyabilirsiniz. İşte aranan sessizlik bu. 

1.

2.https://youtu.be/MMCUgmkJxfw

Alıntı

Sn. Dmrahmet,

Sonik patlama sesi geliyor. Subsonik mühimmat kullanılsa sonik patlama olmaz ve ses daha azalırdı.

Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Dmrahmet, tirendaz, xlcod3r
(15-02-2018, 12:34 AM)Sabri demiş ki: Sn. Dmrahmet,

Sonik patlama sesi geliyor. Subsonik mühimmat kullanılsa sonik patlama olmaz ve ses daha azalırdı.

Saygılar

Sn Sabri teşekkür ederim.  Burdan birşey daha çıkardım.  Bu forma neredeyse günde 1-2 saat ayırıyorum.  Bazen bilgisayardan misafir  giriyorum ama çok keşfetmediğim yerler varmış subsonic mühimmatları araştıracağımdan emin olabilirsiniz .

Saygılar sunarım

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi