Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92 Nasıl Çalışır?
Arkadaşlar,

Aşağıda bir 92 serisi Beretta'nın nasıl çalıştığını göreceksiniz.
Bunu ayrıntılı inceleyen arkadaşlar, namlu kilit takımının ne kadar hassas tolerans değerleri içinde çalıştığını, bunun üretim kalitesinin ne kadar hayati olduğunu daha iyi kavrayacaklardır.

http://www.genitron.com/IntPistol.html

Alıntı

paylaşım için teşekkür ederim abi

Alıntı

beretta 92fs polis teşkilatımızda da kullanılıyor.ben silahı sadece estetik açıdan

güzel buluyorum.pisliğe karşı toleransının iyi olduğunu sanmıyorum,ama ülkemizde alına bilecek fiyat bakımından en makul ve gene o fiyata göre en kaliteli silahlardan biri.

Alıntı

cz tarzı silahların namluarı atış esnasından sonra aksi seyirdim yaparken düşey hareket yapar.
beretta tarzı silahlar ise bu aksi seyirdimi yatay hareket ederek tamamlar.
bu yüzden beretta ların namludan mermi alması daha kısa ve daha güvenilirdir.
mermi dikme ihtimalleri diğerlerine nazaran daha azdır.

Alıntı

Sn. Smith,
Bu sekildeki gibi mi yani?

Glock yuklerken

Beretta yuklerken

Alıntı

aynen ama resimde bi göz yanılması olabilir normalde berette nın şarjör başı ile namlusunun arası o kadar yüksek olmaması lazım.

Alıntı

[Resim: m9yf0.jpg]

Alıntı

[img][Resim: beretta92fsie3.jpg] [Resim: w1024.png][/img]

Alıntı

Her ne kadar diğer sistemlere nazaran hassas olarak tanımlansada,amerikan ordusunun talepleri doğrultusunda revize yiye yiye hakikaten adam akıllı bir tabanca haline geldi,ve geçtiğimiz ortalama 20-25 yıl içerisinde pek çok savaş görerek savaş ortamındaki fonksiyonelliğini sağladı,sağlayacak hale getirildi.
zira şuanda bir berettanın vazife silahı olarak kullanılmayacağını düşünmüyorum,kilit sistemi hassas gibi görünsede +p mermileri problem çıkartmadan atabilen bir silah,zira cz 75 de aynı mermilerin kullanılması sonucunda kademe grubunda problemlerin yaşandığı aşikar,bana göre bu tabancanın dez avantajı,kapak takımındaki emniyeti,ve alaşım gövde olmasına rağmen çelik konstraksiyon bir tabanca kadar ağır oluşudur,bunun dışında ne namlusu,nede malzemesi hakkında tereddüt yaşanacak bir nokta yoktur.Ha tabiki günümüz tasarımlarının yanında artık yavaş yavaş devri kapanan,ve artık daha çok kolleksiyon amaçlı tercih edilen bir tabanca halini almıştır yanlız glock furyası patlamadan evvel,bu modelin en çok kullanılan ve rağbet edilen 9 parabellum tabanca olduğunuda hatırlatmakta fayda var.Zira hassas diye tercih sebebi olmayan ve işçilik hassasiyetinden ötürü clonunun yapılmasının rizikolu olacağı bir tabanca gibi görünsede,ülkemizde üretilen yavuz 16 bile 15-25 bin arası mermiyi ana parçalara zarar vermeden görecek dayanıma ulaşmıştır.Tabiki beretta bi heckler,bi walther yada bir glock sağlamlığında değildir,ama insan evladının kullanımında bozulacak kadar fragile de değildir,ha alır çivi çakarsınız o zaman bilemem.

Alıntı

arkadaşlar m92 hangi renk seçenekleri var biliyormsunuz kendi web sitelerinde bulamadım da teşekkürler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi