Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah devri
16-11-2009, 06:13 PM
Silah devri
Arkadaşlar, ben şehir dışından bir silah devir alacağım kısmetse.Dosya buraya geldiğinde noter devrinin yapılması için bana yazı vereceklermiş.Bende o ile yakın bir arkadaşıma vekalet verip silahı benim adıma noterden satışını yapıp devralmasını isteyeceğim.Ben daha sonra kendisinden silahı ve noter satış evrakını alıp ruhsatı çıkartacağım.Bunda herhangi bir terslik olur mu?Bu konuda tecrübesi olanlardan yardım bekliyorum.

Saygılar ..
Alıntı Yaparak Cevapla
16-11-2009, 07:28 PM
RE: Silah devri
Bu konu daha once gecmisdi.
Siz silahi ruhsat cikmadan alamazsiniz. Alirsaniz suc islemis olursunuz.
Noter satisinin yapilmis olmasi fiziki anlamda silahi alabilirsiniz demek degildir.
Ruhsatinizin cikmasini beklemeniz gerek, aksi halde siz ve silahi teslim eden sahis, suc islemis olur.
Saygilarimla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-11-2009, 08:37 PM
Yani noter devrinin yapılmış olması silahı teslim almamızı sağlamıyor.Peki noter devri yapıldı ruhsat çıktı,şube tespit için silahı isteyecektir.Tespit yapıldıktan sonra ruhsatı teslim edeceklerdir.Silahı tespit için nasıl götürecez şubeye?Silah sahibinin gelmesi mi gerekecektir bu durumda?Eğer öyle ise vay şehir dışından silah alanın haline Big Grin
Alıntı Yaparak Cevapla
17-11-2009, 09:31 AM
Demekki şehir dışından silah devir almayacakmışız Sad Şimdi ben aldığım silah için arkadaşı İstanbul'a çağırmak durumundayım ama kendisi oldukça yoğun biri bakalım nasıl aşacaz bu durumu.
Alıntı Yaparak Cevapla
17-11-2009, 09:44 AM
Bulundurma ruhsatlı silahın başka bir şehirde satışı sırasında, ruhsat şube başka bir ile silahı götürüp tesbiti yapıldıktan sonra geri getirmek için nakil belgesi veriyor mu?
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17-11-2009, 10:03 AM
Bu konuda yeknesaklık yok maalesef. Yani uygulama, hangi ilden devralacağınıza ve hangi ilde bulunduracağınıza göre değişiyor. O yüzden ilgili ruhsat şubelerle görüşmek faydalı olur.
Işık ve sevgiyle...
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-11-2009, 06:46 PM
Çok haklısınız Sn.sandeman bu konu her yöre her kişiye göre değişiklik gösteriyor.Bizim şubede bile 2 kişi farklı bilgi veriyor Smile Zaten bundan böyle kolay kolay şehir dışından silah falan almam alanada satanada yazık Sad
Alıntı Yaparak Cevapla
18-11-2009, 10:01 PM (Bu Mesaj 18-11-2009 10:02 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : msgeldi.)
Sn. ömer
Önce siz evrakları (evrakların arasında devredecek olanın da dilekçesi yer almalı) tamamlayıp vereceksiniz. Sonra silahın ruhsatının bulunduğu ilden dosya istenecek. Dosya geldikten sonra devredecek kişi silahla birlikte gelecek. Tespit yapılacak. Sonra evraklarınız onaya gidecek. Onaylandıktan sonra noter izin belgesi verilecek ve bu belge devir yapılacak ve teslim alabileceksiniz. (Ben uğraştım. Henüz sonuçlanmadı ama son aşama kaldı. Ordan biliyorum.)
Not: Tüm bu işlemler için, silah taşıma ruhsatlı değilse yol belgesi de düzenlenmeli.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-11-2009, 09:22 AM
msgeldi Yazdı:Sn. ömer
Önce siz evrakları (evrakların arasında devredecek olanın da dilekçesi yer almalı) tamamlayıp vereceksiniz. Sonra silahın ruhsatının bulunduğu ilden dosya istenecek. Dosya geldikten sonra devredecek kişi silahla birlikte gelecek. Tespit yapılacak. Sonra evraklarınız onaya gidecek. Onaylandıktan sonra noter izin belgesi verilecek ve bu belge devir yapılacak ve teslim alabileceksiniz. (Ben uğraştım. Henüz sonuçlanmadı ama son aşama kaldı. Ordan biliyorum.)
Not: Tüm bu işlemler için, silah taşıma ruhsatlı değilse yol belgesi de düzenlenmeli.
Sn.msgeldi
Benim tüm işlemlerim bitti iş noter devrinin yapılması ve silahın tespit için şubeye götürülmesi noktasında.Sizin yanlış bilginiz var bu arada.Noter devri yapılması size silahı teslim alma hakkını vermiyor.Sizin silahı teslim alabilmeniz için adınıza ruhsatın çıkması şart.Silahı tespite ancak sahibi ile birlikte götürüp,tespit yaptırıp ruhsatınızı alırsınız.Bazı şubeler noter devri yeterli diyor ama kesinlikle yeterli değil.
Alıntı Yaparak Cevapla
19-11-2009, 10:19 AM
Ben İstanbuldan bir polis arkadaşdan aldım silahı, işlemlere de yeni başladım. Arkadaş işlemlerin bittiği zaman ben silahı direk emniyete yollarım dedi ama dediğiniz gibi sorun çıkarmazlar inşallah...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS