Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 951
Exclamation 
Arkadaşlar Beretta 951 model, 9mm tabanca kullanan,bilen arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum...

Alıntı

Merhaba arkadaşım birkaçyıl önce sanırım bu makinayla karşılaşmıştım ama şuan tam hatırlayamıyorum, birkaç yıl önce işyerinden çıkarken iki kişi merdivenlerde kavga ediyordu bende araya girdim ayırmaya çalışırken biri silah çekti ve diğerine saldırdı bende bir oyunla silahı elinden aldım, kısa bir süre inceleme fırsatım oldu,tabi öyle bir durumda ne kadar incelenebilirse, yanlış hatırlamıyorsam üzerinde 951 veya 1951 yazıyordu ama bu üretim tarihi mi modeli mi tam hatırlayamadım eğer o silahsa çok ağır bir silahtı ve şarjörü 8 mermi alıyordu, işte bundan eminim çünkü silahı adama geri verdiğimde tedbiren şarjörü almıştım ve son zamanlarda kasadan çıkmıştı belkide hala duruyordur... eğer sorduğun silah oysa veya benim baktığım silahsa gereğinden fazla ağır ve az kapasiteli yani açokcası almaya değmeyecek bir silah, koleksiyon amaçlı düşünülürse o başka tabi...

Alıntı

evet bildiğim kadarıyla 8+1 kapasiteli...ve yine yanılmıyorsam saddamın beretta firmasına yaptırdığı model,1951 model beretta...

Alıntı

Tarik 951 Smile
TECHNICAL SPECS:

TARIQ .32-ACP

CALIBER: .32-ACP (.7'65x17mm-Browning)
CAPACITY: 8 rounds
OVERALL LENGHT: 165 Millimeters (6,5 Inches)
OVERALL HEIGHT: 132 Millimeters (4,27/32 Inches)
BARREL LENGHT: 90 Millimeters (3,35/64 Inches)
WEIGHT OF PISTOL (with empty magazine): 660 Grams (1 Oz. 7 ¼ )
-
TARIQ 9MM

CALIBER: .9x19mm-Parabellum
CAPACITY: 8 or 11 rounds
SYSTEM OPERATION: Recoil barrel locked by a vertically sliding catch
WEIGHT: From 720 Grams (25,4 Oz.) to 890 Grams (31,4 Oz.)
MAXIMUM RECOIL SPEED OF BOLT: Approx. 7,5 Meters Per Second (24.6 Feet Per Second).

Alıntı

[Resim: 2847b.jpg]
[Resim: 171807125-O.jpg]
[Resim: 171807244-O.jpg]

Alıntı

bu tabancanın emniyeti yokmu...

Alıntı

Sn.Alptuğ,

Kabze tabannındaki düğme şarjör, yukarısındaki düğme ise emniyet mandalıdır.

Bu silahı tercih edecek arkadaşlar çok dikkatli olsun.
Hemen tamamı zor alım metodu ile legalleşen bu silahların ruhsatı Beretta olarak çıkmaktadır. Bu silahları edinen kamu görevlileri, yurdumun iş bilir ustalarına asit çıkartma ile, Pietro Beretta ve diğer ayrıntıları yazdırıp tekrar boyatarak, orijinal 51 Beretta olarak satmaktadır.

Bu çakma Beretta'ları, orijinallerinden ayırd edebilmenin tek yolu, İtalyan sanayi kodlarını kontrol etmektir. Çakma silahların üzerine ne yazarlarsa yazsınlar, sanayi kodlarını basamadıklarından, kendilerini bu şekilde ele vermektedirler. Hatta yurdumun işbilir ustaları işi daha ileriye götürüp, orijinal silahların üzerindeki sanayi kodlarının da hakkından gelmektedir, Big Grin .

Alıntı

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekürler...Ben hangi marka olursa olsun kapakta emniyet mandalı sevmiyorum,onun için Beretta' nın 951 veya çap olarak pek 7.65 tercih etmesem de Mod 70 daha estetik geliyor...

Alıntı

Mısır da da Helwan adıyla üretilmiş bu model.

Orjinalini görmek bile zor bence bolca Mod 70 olan ülkede bu tek sıralı 9 mm nin.

Alıntı

Arkadaşlar merhaba beretta model 1951 ait komple sökülmesi ve birleştirilmesini gösteren resim veya video ya nasıl ulaşabilirim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi