Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ak 47-G1-MP5 izlenimleri
AK 47 lerin sayısının bu kadarolmasının nedeni Doğu Almanya'nın elindeki Rus standartlarındaki silahları çıkarmasıdır. Hatta BTR bile aldık Almanlardan. Sıfırlama konusunda ise sıfırlama nedeni çok bilgim yok. Ancak eğer bir suçta kullanılmışsa balistik incelemesi yapılarak sıfırlanıyor. Tabi sapmalar varsa düzeltiliyordur.

Alıntı

Ben yaklasik 6 ay ak 47 ile hasirnesir oldum, en az 6 en cok 10saat nobet oldugunu dusunursek inceleme firsati konusunda sansliydim. Nacizane birkac gorusumu aktarayim: 50-70 arasi atis yaptim, genelde 160m'ye yaptik ha nasil yaptin derseniz orasi malum, iyi atis yapana daha cok sira geliyor diyelimSmile
Bolukte tum tufekler ak 47 olmasina ragmen 1 adet 2002, 2tane 90 kusur model tufek vardi kalanlar 30yas ve uzeriydi,benimki 70A diye basliyordu. Gordugum kadariyla calisma konusunda s1kinti yoktu ne var ki gecirdigimiz bilmem kac denetleme suresince hep sifirlama yapmak zorunda kaldik, arpacik kismi benim 'zor s1kistirma' dedigim -kavram kargasasi olmasin dogrusunu bilen duzeltebilir- sistemle hareket ediyor, eski olmasindan dolayi bu islem yillardir ve defalarca tekrarlaninca o zor s1kistirmadan verim alinamiyor gibime geldi. Mengene tarzi bir aletle saga-sola cekiyorsunuz. Detay vermek olmaz da tufegi dusurmeyi birakin mazgala koyarken bile ayar falan kalmiyordu, neredeyse her denetleme oncesi once sifirlama sonra 160m atisi ertesi gun denetleme sonuc iyi
tamam ama tufekte 1 haftada ayar falan kalmiyordu, bunun cogunlukla kullanici kaynakli oldugunu itiraf ediyorum :S

Gordugum diger sorun, gez kismi ileri geri yapan parca, en ufak takilmada resmen yùrùyordu. Yururken 200'de olan cizgi kosarken 0'a gelebiliyordu.

Gezin 'U' kisminda cogu silahtaki boya/kaplama kalkmisti 'U' nun ici asindiginda o kadar parliyordu ki bir sey gormek mucizeydi, siyah boya/ayakkabi boyasiyla o parlakligi almak gerekiyordu ki hedefi gorebilelim.

Gece atislarinda Allah yardim etti diyorum, 2 sn acik kamyon fariyla hedefi gor ates et! 3 numara miyop olan ben kontakt lensle bu kadarini yaptim yapmasina da gece atisinda nasil oldu da iskalamadim bir aciklama yapamiyorum,mucize bu olsa gerek... Neyse, gece o namluya ve arpaciga tebesir surmek sanirim en mantiklisiydi da izin vermiyorlardi, hatam olabilir simdiden ozur dilerim...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi