ST 10
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ST 10
(28-08-2011, 10:51 PM)berkeley demiş ki: Öncelikle incelemeniz için teşekkür ederim, bir silaha bakıp sağlamlığını nasıl anladınız, sanırım 2800 tl ödediniz yani hk usp den esinlenmiş bir tabancaya bu kadar para verdiniz ki hk usp fiyatı 700-800 dolar yani Türk lirası ile 1400 tl yapıyor, kusura bakmayında hem 2 kat para verip hem de ne kadar dayanacağını bile bilmediğim (sözde 25 bin) bir silahı ben ne alırım ne de bir arkadaşıma öneririm.

Fiyat konusunda sonuna kadar haklısınız Sn.Berkeley
Ama 2. el yabancı bir silahı almak istemeyenler için poligonal namlu ne yazıkki henüz popüler değilken değerlendirilmesi gereken bir yerli model olduğu kanaatindeyim çünkü yerli tabancalar birbirine oldukça yakın fiyatlarda seyrediyor.Ama sarsılmaz silah sanayinin fiyat politikasından son derece rahatsız olduğumuda belirtmek isterim.
Saygılar.

Alıntı

Sanırım hk nın Türkiye deki fiyatından bahsetmiyorsunuz sağlamlığına gelince yazımda da belirttiğim gibi hataları yok demiyorum yani ince ayrıntılarında mesela silah üzerindeki tesviyenin daha düzgün olabileceği gibi.. hatalar var yazımda fiyatınında fazla olduğunu anlatmaya çalıştım sağlamlığını zaman içinde atışlarımız neticesinde daha iyi göreceğim sizin silahı yakından inceleme fırsatınız oldumu bilemiyorum ama bence ön yargılı yaklaşmayın sonuçta silahın garantisi de var dilerim ihtiyacım olmaz ama olursada ben bir tüketici olarak haklarımı albileceğimi düşünüyorum sizce ithal silahların hiç hatalı yönleri yok mu ?

Alıntı

(29-08-2011, 08:18 AM)omerfarukaslantas demiş ki: Sanırım hk nın Türkiye deki fiyatından bahsetmiyorsunuz sağlamlığına gelince yazımda da belirttiğim gibi hataları yok demiyorum yani ince ayrıntılarında mesela silah üzerindeki tesviyenin daha düzgün olabileceği gibi.. hatalar var yazımda fiyatınında fazla olduğunu anlatmaya çalıştım sağlamlığını zaman içinde atışlarımız neticesinde daha iyi göreceğim sizin silahı yakından inceleme fırsatınız oldumu bilemiyorum ama bence ön yargılı yaklaşmayın sonuçta silahın garantisi de var dilerim ihtiyacım olmaz ama olursada ben bir tüketici olarak haklarımı albileceğimi düşünüyorum sizce ithal silahların hiç hatalı yönleri yok mu ?
İthal silahlarıda kalitelerine göre kendi içinde değerlendiriyoruz, ama çok paraya az silah almayın diye yorumlar yapıyoruz ve yabancı kaynaklardan da bilgiler bularak paylaşımlarda bulunuyoruz. Ben de Sarsılmaz k10 sahibiyim param azdı 2 yıl evvel 12 takside 1380 tl ye aldım, tabanca fiyatına göre uygun gelmişti şans eseri tetik ve vuruş istikrarı açısından sorun yaşamadım, ama 2 yıl bu kadar atış eğitim ve bilgi yüklemesinden sonra düşünüyorum, çelik dövme mi çekme mi hala bilmiyoruz, çelik var çelik var malzemesi nedir neden ömrü ile ilgili bilimsel bir çalışma yok, neden içinden hedefin neresinden vuracağına dair bir atış kağıdı çıkmıyor, duygusal açıdan silah 2 yılda 2100 tl olmuş, 2100-1380=720 tl yani %52 zam var enflasyon mu yaşadık develüasyon mu? Yasal zorluklardan yabancı bir tabancayı menşei ülkesinden 4 kat pahalıya aldığımızı öğrenmişsinizdir bu şartları karşılıksız kazanca dönüştüren yani haksız kazanç elde eden bir firma ile karşı karşıyayız, Amerikan piyasasında neden aynı tabancayı 450 dolara satıyor da bize bu kadar kazık? Bu sorulara cevap alamıyoruz izin verinde yerli firmalara karşı(stoeger hariç) bir kaç adım geride duralım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
jeronimo
Yerli malı kullanmak prensibine sonuna kadar katılıyorum amma ve lakin yerli üreticilerde ürünlerine birazda olsa çeki düzen versinler. Sarsılmaz kılıç modelleriyle 2005 yılında atış yaparken her atımdan sonra kapak takımı tam olarak oturmayıp 1,5 Cm kadar geride kalıyor ve atıcı kapak takımını baş parmağıyla itmek zorunda kalıyor veya avuç içiyle vurarak yerine oturtmak zorunda kalıyordu. Bu gün emniyet teşkilatına verilen modellerinde de aynı sıkıntıyı yaşadım. Sonuç olarak 6 senedir hiç bir ilerlemenin olmadığını sadece göz boyamak amacıyla yüzeysel değişikliklerin yapıldığını ve yerli üreticilerin TÜRK HALKINI halen keriz yerine koyduğu kanaatine vardım. Bu şartlar altında yerli silahlara tövbeler olsun!......

Alıntı

Konuyu biraz horttığım için öncelikle hepinizden özür dilerim.
Tabancayı bu zamana kadar kullanan arkadaşlar neler yaşadı. Olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir? Bu konuda bir bilgilendirme yaparlarsa sevinirim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi