Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ST 10
Aslında yaranmak kolay, bir kere "maksimum" 200 Tl ye mal ettikleri malı, vatandaşa 2000 liraya satmayacaklar...
Haa, "bilmem ne, şu şu kadar vergi mi" alıyor...?
O benim sorunum değil, bana ne şikayet ediyorsunuz...Ben kullanıcıyım, o kadar...Hangi mal bana fayda/fiyat açısından daha uygun görünüyorsa onu alırım..Buzdolabını da de böyle alırım, gömleği de, pantolonu da, "silahı da"...

Versinler el ele, çıksınlar kime çıkacaklarsa, bu mevzuatları değiştirtsinler...

Alıntı

[quote=Altunhan]
Yaranmayin sizde kardesim.Yaraninca ne olacak.Size madalyami verecekler.Vatandas cebindeki parayi neye harcayacagina kendi karar verir.Size ne?
====================================================
Sayın altunhan,benim kimseys yaranacak pozisyonum yok.ne şirket ortağıyım ne temsilci bende sizin gibi tüketiciyim ancak unutmamamız gereken bazı noktalar,kafamızda soru işareti oluşturan bazı davranışlar var :
1- Unutmamamız gerekirki bizim ordumuz kıbrıs savaşını yerli üretim beğenmediğimiz G-3 lerle kazanıp yine meşhur rRus kaleşlerin karşısında pkk'ya ağır darbeyi G-3 le vururken,çuval dolusu Marklarla Almanya'dan aldığımız LOPARLARI..Süper makinaları 1993 yılında bize güneydoğu'da kullandırmadılar...
2-Özellikle Sarsılmaz burada en fazla eleştiriyi alırken,ele alınacak silah bile görülmezken ve bu eleştiriyi en fazla yapan kii teknik bilgisi ve birikiminden ötürü haklıda olabilir.eleştirirken saygısızlık etmek istemem.Eleştirenlerin,hiçbir teknik değişime gitmeyen SARSILMAZ'dan bu gün K-12 gez ve arpacığıyla motifiye edilmiş K-10 alma isteğinin sebeb-i hikmetinide gerçekten merak etmekteyim.Saygılarımla

Not =eleştirmek, nefret duymak ve kırıcı olmak anlamına gelmemeli..

Alıntı

orfoz3 demiş ki:Yaranamaz kardeşim bu yerli firmalar ağzınla kuş, derede çömelerek balık tutsa yerli silahlara ön yargıyla bakan zihniyetlere yaranamaz

Sn Orfoz3, evet ağzıyla değil kıçıyla kuş tutsa bile umrumuzda değil, Cool vatandaşa salak muamelesi yapıp, bazı bürokratları bir şekilde ikna ederek çeşitli kurumlara yüksek fiyattan satan ve tekrar dönüp kendi ucubelerini daha pahalıya satabilmek için ithal silahların satışını kısıtlamaya ve fiyatlarının şişirilmesine çalışan bir firma dünyanın en kaliteli silahını yapsa da asla almam ve çevremden kimseye aldırmam, ancak elbette azıcık daha düzgün çalışan yerli firmalar kaliteyi az çok arttırsınlar o zaman seve seve alırım...

Yerli veya yabancı kaç silahı o kadar eleştirdik ki, hatta millet glock almasın diye nerdeyse yırtınıyorum....

Foruma bakın, Canik hakkında kaç tane olumsuz yazım var, çok mu beğeniyorum hayır, alırmıyım yine hayır....

Alıntı

Ayrıca hangisi olursa olsun yerli silah fabrikaları yerli otomobile binmeyip daha güvenli diye avrupa otoya biniyorsa benimde canım değerli ithal silah alırım....

Hepsi için geçerli değilse bile daha silahına Türkçe isim koymayan yerli üretici bana milliyetçilikten bahsetmesin, yabancı hayranı benmiyim yoksa ürününe ingilizce isim koyan mı?...

Alıntı

Son beş yıldır yerli firmalar av tüfeği satacak diye, doğru dürüst ithalat yapılmıyor. Yapılan ise Kıbrıs üzerinden hülle ile yapılıyor. Ne oldu? Yerli üreticilerin pazarı mı genişledi? Hayır. Yine iyi silah almak isteyen bu sefer 1 liralık silaha yabancı silaha 2 lira vererek alıyor. Aradaki fark vergi olup devletin kasasına gideceğine simsarların cebine giriyor.
Şimdi kim kar yapmış uzun uzadıya düşünmek gerekmiyor mu?

Alıntı

Sayin Orfoz3 , size bir tavsiyede bulunmak istiyorum.Bence yerli silah alimi ile yerli mali kullanmak,milli duygular,yabanci hayranligi gibi kelimeleri ayni cümlede yazmamakta fayda var.Cünkü bizdeki olay biraz farkli.Sayin Melihaga yukarida biraz bahsetmis.Bu forumda konuyla ilgili , onlarca tabancasi olan,hepsini en ince parcasina kadar söküp incelemis ,cesitli modifiyeler yapmis bir sürü degerli üyemiz ,agabeyimiz var.Kimseden de destek veya baska bir yardim almadan bu olayi acikliyorlar.Hepimizin geldigi ana fikir ise üc asagi bes yukari yerli firmalarin (tabiki geneli degil ) vatandasa hakettigi silahi üretmemesi.Belli bazi modelleri kopyalamaya calisip(!) senede toru topu 200-300 mermi atacak bir namlu,atesleme sistemi koyarak ve biraz da makyaj,delik,süs ekleyerek ederinin kat kat fazlasina vatandasa satmasi.Sonucta da vatandas düsük kalitede silaha kendinin ve sevdiklerinin canini emanet ederken kendileri de kazandikalari haksiz kar ile lüks bir yasam sürmeleri.Bence bu durumu haketmiyorlar.Vatandas da üretici de.

Hangi Türk insani istemez HS 2000 kalitesinde bir yerli silahin ülkesinde üretilmesini ve bununla kendini ve sevdiklerini korumasini.Ama yapmiyorlar sayin Orfoz3.O zaman da isi bilen vatandas almiyor ya da maddi olanak yüzünden almak zorunda kaliyor.

G 3 örnegi vermissiniz ama bildiginiz gibi o da yabanci bir silahtir.Sanayimiz 30 senede G 3 ü bile orduya yakisir bir sekilde kopyalayip üstünde gerekli ekleri yapmadi.Ne kadar üzücü bir gercek.

Aslinda daha güzel seyler yazmistim ama gönderemeden silindi.Eger bir sürç-i lisan ettiysem özür dilerim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
jeronimo
Efendim nacizhane kanaatim, Yerli firmalarımızın herhangi bir uzuvlarıyla kuş tutmalarına gerek yok. Gerekli olan bellidir ;

_Vatandaşına sattığın silaha verilen paranın karşılığını vereceksin,

_İhalesini ne şekilde kazandığını bir türlü anlayamadığım devlet kurumlarına şartnamelerinin gereğini sadece kağıt üzerinde değil gerçek ortamda da yerine getirecek silahı üretip teslim edeceksin.

_Kopya üretiyorsan bunu adam gibi üretip en azından orjinali kadar dayanıklı ve özenli yapacaksın. Benim dizaynım diyerek insanları eşşek yerine koymayacaksın.

_Yurt içinde sattım bitti mantığından kurtulup müşteri memnuniyetini gözeteceksin.

_Türlü ayak oyunlarıyla yerli ve yabancı silah firmalarının önünü kesip rekabetten kaçmayacaksın, Rekabeti kaliten ve müşteri memnuniyeti ile yapacaksın.

Ve en önemlisi benim Ülkemin ve Milletimin adını o ürünün üstüne basmaya cürret ediyorsan o ismin hakkını verip adam gibi iş yaparak beni elaleme dalga konusu yapmayacaksın.
Saygılar.

Alıntı

herhangi bir uzuvlarıyla kuş tutmalarına gerek yok
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Neyse,değerli arkadaşlar benim yüzümden ortam gerilmesin herkes bakış açısına göre kendince az çok haklıdır.
En azından avcılık sektörü iki yeni balık ve kuş tutma yöntemini literatürüne geçirmiş oldu.Smile

Alıntı

5-10 tl maliyeti olan bir polimer gövde değişikliğine 400 tl isteyen.
Piyasada 5 tl ye bulunabilen, yivsiv tüfek mobil şoklarının, tanesine 50 tl den fazla fiyat biçen.
Sadece satana kadar değil, sattıktan sonra da, müşterisini yolma konusunda öncü olan.
Ürünlerinin dünya standarlarında olduğunu iddaa ederek, masum vatandaşını kandırmaya çalışan.
Firmanın, adını bile duyunca tüylerim diken diken oluyor...
Saygılar.

Alıntı

cihan54 demiş ki:5-10 tl maliyeti olan bir polimer gövde değişikliğine 400 tl isteyen.
Piyasada 5 tl ye bulunabilen, yivsiv tüfek mobil şoklarının, tanesine 50 tl den fazla fiyat biçen.
Sn.Cihan;

Sanırım yerli silah üreticileri kendi ürettikleri silahlara değer biçerken ,M.K.E.'nin İthal silah satış fiyatlarına bakarak fiyat belirliyor .Bu konuda belirleyici olanın kalite ve dayanım olması gerekirken burda çok farklı .Silah satışının M.K.E. gibi tekel fiyat belirleyen bir kurum olduğundan rekabetin olması ,fiyat ve kalitenin artması Türkiye şartlarında imkansız gibi geliyor bana . Denildiği üzere üstüne Türkiye yazmak çok yanlış .Kalitesine güvenilmeyen Çin malları gibi yakında (PRC) yazmaya başlarlar zaten.Glock gibi Sig & Sauer gibi silah üretemezlerse kendilerini nimet sanıp fiyatları onlara göre belirlemesinler .Bıraz aceleci davranarak verdiğim kararla ,Sarsılmaz sahibi oldum .Beş yıl bununla yaşamak durumunda kalmak bana acı geldi.

Bu arada ;
Ben ayak üstü muhabbette aramızda geçen konuşmalardan aktarımda bulundum .Yara irdelemek gibi bir niyetim olmadı .Nacizane büyüklerimize saygısızlıktan imtina eder ,haya duyarım .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi