Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ST 10
Envayi çeşit palavrayla piyasaya çıktı sonunda,tamamen türk mühendisliği tasarımı hele o tanıtım videosundaki cad cam karşısında işaret parmağını şakağına dayayarak sözüm ona tasarım detaylarını düşünen frezeci ahmet usta gözümün önünden gitmiyor.

Alıntı

2.600 tl ye bu tabancanın satması cok da kolay olmayacaktır. Ancak genede memleketimde binbir palavrayla uzay silahı diye kandırılacak insan çok. Kaptırmaz bu ismine bakmayın ne yapar yapar kaptırır birilerine.

Saygılar...

Alıntı

HK Usp'nin niyetine 4100 dolar yerine 2600TL bence iyi bir teklif. Yerli USP gibi bir satış stratejisi ile, birazda reklam ve medya takibi ile satılacağını düşünüyorum.

Tabi HK makyajlı Tanfoglio lisanslı Sarsılmaz satın alan müşterilerine umarım Decock gibi olmayan özelliklerinide açıklarlar.

Gerçi birkaç defa MKEK'de silah tanıtımı yapan Sn.Ali beyin yanında bulunma fırsatı geçti elime. Gelen müşterilerin 99%'unun yukarıdaki olayları önemseyeceğini zannetmiyorum. Küçümsemek olarak görmeyin lütfen ama amcaoğlunun düğünü var o yüzden silah alıyorum demişti birisi. Havaya sıkmak için değil çıkardınmı şöyle okkalı görülsün diyede kendini magandalık aleminden soyutlamıştı.

Kısacası ST10'un USP ile alakası yok, ama hakkını yemeyelim silah alan yerli tüketicimin büyük kısmınında silah severlik ile pek alakası yok. Acı ama gerçek.

Alıntı

Bu kadar iddialı bir biçimde piyasaya çıkardıkları bir modelin stoeger gibi dayanıma sahip olması lazım ama sarsılmazın genel profiline bakarsak biraz hayal gibi,bana kalırsa sarsılmaz bu modeli tsk nın ve diğer emniyet birimlerinin ihaleleri için üretti,muhtemelen tsk'da mehmetçik 1 modernizasyonunun yanında tabanca içinde bir modernizasyona gidilecek.
Eğer iddia edildiği gibi bir tabanca üretebildilerse emniyet birimleri kullanımı için susturuculu namlu opsiyonlu ve farklı kalibrelerde modellerinde çıkması olası.

Alıntı

L@stmohik@n demiş ki:2.600 tl ye bu tabancanın satması cok da kolay olmayacaktır. Ancak genede memleketimde binbir palavrayla uzay silahı diye kandırılacak insan çok. Kaptırmaz bu ismine bakmayın ne yapar yapar kaptırır birilerine.
Saygılar...

+1 Big Grin Ama bu kişi çevremden birisi olamaz Big Grin
Saygılar.

Alıntı

Dün bu silahı Ankara Sarsılmaz bürosunda görme imkanım oldu. Emniyet mekanizması bana çok değişik geldi. Horoz kurulu iken emniyete aldığınızda emniyetin decock özelliğinin olmadığını fark ediyorsunuz. Ancak emniyet kapalı iken şarj ettiğinize mermiyi alıyor. Tetiği çektiğinizde tetik yarı kurulu duruma geçiyor ancak düşmüyor. Bana tuhaf geldi. Alışık olmadığım bir sistem.
Onun haricinde tetiği çektiğinize horoz dahil olmak üzere parçalarda oldukça fazla hareket gözlemledim. Tüm parçalar sağa sola oynuyor gibi geldi.
Kapak geride takılı pozisyonda iken baş parmak ile mekanizmaya ulaşmak tam bir kabus. Tek yol kapağı geri çekerek kurmak.
Oldukça iri bir silah ,mm olarak ölçümlerine sahip değilim ama en az bir 2000 Mega boyutundadır diye tahmin ediyorum.
Henüz yeni bir silah olduğu için almayı asla düşünmem ama diğer modeller içinde oldukça hoşuma gitti.

Alıntı

Bir hafta önce M.K.E. 'deki Ali bey' in yanına uğradım .Çok kısa zaman içerisinde 36 adet sattığını söyledi .Firmanın (Tanıtım amaçlı fiyat belirlediği) belirli bir satış adetine ulaştığında , fiyatlarda bir miktar yukarı hareketin olacağını söyledi .Tabi bu Ali bey'in yorumu .Fiyat performans ilişkisi incelenmesi ve kulağa bazı fısıldamalar gelmesi için bir hayli erken olduğunu düşünüyorum .Tabii ustaların yorumlarından bişeyler öğrenebiliriz.Saygılarımla...

Alıntı

Ayrıca Sarsılmaz'ın beyaz krom kaplı tabancalarında yaşanan kalkma problemlerine çözüm olarak;
Tüm beyaz krom görünümündeki tabancalar için , paslanmaz beyaz çelikten imal edilecek olan modellerin onay alma aşamasında olduğunu söyledi .Anladığım kadarıyla Sarsılmaz'da silver devri başlıyor .Yorum sizin ...

Alıntı

Yaranamaz kardeşim bu yerli firmalar ağzınla kuş, derede çömelerek balık tutsa yerli silahlara ön yargıyla bakan zihniyetlere yaranamaz

Alıntı

Yaranmayin sizde kardesim.Yaraninca ne olacak.Size madalyami verecekler.Vatandas cebindeki parayi neye harcayacagina kendi karar verir.Size ne??

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi