Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ST 10
Merhaba Arkadaslar,
Sarsılmaz ' ın web sitesini incelerken ST 10 diye bir model gördüm,
özellikle tanıtım videosu gerçekten ilgi çekici; Sırayla su, çamur, yağ gibi maddelere soktuktan sonra silah atışa hazır halde atıcının tetiği çekmesini bekliyor ve atıcıyı neticesinde utandırmıyor, Smile . Eğer bu silahı deneme fırsatı bulan bir arkadaşımız varsa izlenimlerini bizlerle paylaşabilir mi?

Saygılarımla

Alıntı

Silah henüz piyasaya çıkmadı ve 2010 un sonlarına doğru çıkabileceği bilgisini aldım...

Alıntı

ST-10 HK USPden klonlanarak yapılmıştır.Sarsılmaz K2'nin 45liğini üreteceğine ST-10un 45liğini üretse daha iyi olur çünkü trde 45lik usp yok.

Alıntı

ST-10 sadece makyaj olarak HK USP'ye benzer. Hiçbir şekilde Klonu değildir. ST10 CZ kökenine ihanet etmez. Yanlış bilgi vermemek için not düşmek gerekti.

Alıntı

Bendeniz hem IDEF Fuarı' nda, hem de Bursa' daki avcılık fuarında yakından gürüp inceleme şansına sahip oldum.
Malumunuz olduğu üzere daha önce Sayın NorthWolf ve Sayın hot_ice ' ın USP' leri ile epeyce tecrübem oldu.

Denemiş olduğum silahın namlusu konvansiyonel yiv-sete sahipti. Kabzesi USP' den daha yumuşak ve ele batmayan tipte tırtıllar ile işlenmişti. Emniyet manevelası da aynı yerde idi, fakat USP ' deki gibi çalışmıyordu, '' decok '' yani horozu manevela yardımı ile çift hareketli pozisyona indirme özelliğine hayiz olmamasının dışında, horozda da arıza vardı. Silah kurulup tetik düşürüldüğünde parmak tetikten çekilmeden tekrar mekanizma çekilince horoz geride takılı kalmayarak mekanizma üzerine düşüyordu.

Fuar için gelen bir silahta daha fazla özen beklediğim için hayal kırıklığına uğrayarak oradan ayrılmıştım.
Maalesef atış tecrübesi edinemedik.

Saygılar...

Alıntı

[Resim: IMG_0072.jpg]
[Resim: IMG_0075.jpg]
[Resim: IMG_0073.jpg]

Alıntı

Gerçekten fuar için getirilmiş bir prototipin şimdiden fişek yatağındaki boyanın atmasını:
"-daha bu deneme, gelişecek ilerde çıktığında böyle olmayacak..." diye savunup bekleyenlerinin gönlüne su serpmek lazım.

Alıntı

ST 10 MKEK'te satışta gözüküyor, alan veya yakından inceleme fırsatı olan değerli üyelerimizin görüşlerini merak ediyorum.

Alıntı

fakasupi demiş ki:ST 10 MKEK'te satışta gözüküyor, alan veya yakından inceleme fırsatı olan değerli üyelerimizin görüşlerini merak ediyorum.

Tecrübe ve bilgi sahibi üyelerimizin, bu şartlar altında yerli bir tabancaya 2600 tl vereceğini, tahmin etmiyorum (özellikle de kaptırmaza).

Alıntı

cihan54 demiş ki:
fakasupi demiş ki:ST 10 MKEK'te satışta gözüküyor, alan veya yakından inceleme fırsatı olan değerli üyelerimizin görüşlerini merak ediyorum.

Tecrübe ve bilgi sahibi üyelerimizin, bu şartlar altında yerli bir tabancaya 2600 tl vereceğini, tahmin etmiyorum (özellikle de kaptırmaza).

Forum üyelerinin ve silahtan biraz anlayanların bu parayı vereceğini ben de düşünmüyorum. Sanırım Sarsılmaz firması "Ucuz ise vardır bir illeti, pahalıysa vardır bir hikmeti." şeklindeki inanıştan faydalanma niyetinde.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi