Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şarjör Bakımı ve Kullanımı
Sn Begdili,

Şarjörü tasarlayan mühendis ben olsam, bir yayla yapacağım işi neden iki yayla yapmaya çalışayım derdim.

Kaldıki şarjör gerçekte para eden bir parça değil.

Saygılarımla

Alıntı

Sn.lupus,bilgilendirmeleriniz ve uyarınız için çok teşekkür ederim.Saygılarımla

Alıntı

Sayın üstadlar, 1949 yapım kısa 9 Kırıkkale tabancam şarjör nedenli olduğunu tahmin ettiğim tutukluluk yapıyor. Kırıkkale şarjör üretmiyor denmekte. Peki Kırıkkale devam etmekte olan tabanca üretiminde hangi şarjörü kullanıyor ve bu şarjörler 1949 model tabancayla uyumlu mudur? Saygılarımla.

Alıntı

Merhabalar herkese,
Sahibi olduğum Glock 19 un şarjörüne bugün birden ne oldu ise 13 ten fazla mermi sürememeye başladım. Altındaki şarjör tapasını da bir türlü çıkaramadım. Diğer şarjörler gibi pime basıp kapağı çıkarmaya çalışıyorum ama olmuyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Saygılarımla

Alıntı

Sn.03afyon , daha ince bir aparatla pime yeniden bastırmayı denediniz mi?

Alıntı

Glock şarjörünü demonte etmek için diğer pek çok tabancanın aksine sadece pimi içe bastırmanız yeterli olmayıp, aynı zamanda yandaki iki tırnağı da bastırarak tabladaki yuvalarından kurtarmanız gerekir.

Forumun arama motorunda arayarak, ya da youtube'da 'glock magazine disassembly' minvalinde aratarak ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Saygılar.

Alıntı

Sn.03afyon,

Tecrübeniz yoksa veya çevrenizde tecrübeli birisi yoksa, Glock şarjörünü kesinlikle sökmeye çalışmayın, ya şarjör haznesi, ya kapağını, ya da kapak kilitlerini zedelersiniz. Konuya vakıf olmayan silah ustalarına da söktürmeyin. Uğraşmayın, servise gönderin, çünkü emin olun şarjör Glockun en son bozulacak yeridir ve genellikle de sökmeyi beceremeyen kişiler bozar..

Saygılar.

Alıntı

Öncelikle cevap veren herkese teşekkür ederim. Sn. Blacksea ben sadece pime basıp kapağı ileri sürmeyi denemiştim diğer işlemi yapmamıştım ama sn lupusun ikazından sonra hiç ellemeyip servise göndermeyi düşünüyorum. Kaş yapayım derken göz çıkarmayayım.
Tekrar teşekkür ederim
Saygilarimla

Alıntı

(14-08-2015, 06:38 PM)cem321 demiş ki: Sayın üstadlar, 1949 yapım kısa 9 Kırıkkale tabancam şarjör nedenli olduğunu tahmin ettiğim tutukluluk yapıyor. Kırıkkale şarjör üretmiyor denmekte. Peki Kırıkkale devam etmekte olan tabanca üretiminde hangi şarjörü kullanıyor ve bu şarjörler 1949 model tabancayla uyumlu mudur? Saygılarımla.

Ankara MKE poligonunda Kırıkkale şarjörler satılıyordu. 10 sene kadar önce almıştım . Epey olmuş tabi.Big Grin İnternetten telefonu öğrenip sorabilirsiniz.

Aslında bu tabancalar şu anda üretimde olmayan Alman Walther PP nin 2. dünya savaşı modeli klonudur. Şarjörler tabandan takılmalı FLAT BASE modeldir.Bu modeller kırıkkaleyede uyumludur.

Yerli av bayilerinde WALTHER pp düz taban Mec Gar şarjörleri bulursanız oda olur.

Türkiyede olmazsa Avrupa ve ABD de bu model altında aranırsa bulunması lazım. İthalat lisansı olan bir firma yada av bayii sizin bir kaç tanede olsa internetten getirtebilir.

MKE ABD yede bu modelden ihraç etmiş. Ucuz walther klonu olarak satılmış. ABD li kullanıcılar Mec Gar yada diğer Walther şarjörlerini bu silahda kullanıp paylaşımlarda bulunmuşlar.

Pederin 7.65mm kırıkkalesine daha önce yerli imalatlardan aldık. Pek güvenilir değiller . Başkasına ait mec gar ile güzel atışlar yaptık .

Bir kaç aylık konuyu hprtlaşmışız .İnşallah hayrı olur.

saygılar.

Alıntı

Sayın musti267,

İlginize teşekkür ederim. Bu geçen sürede poligon atışı sırasında Kırıkkalenin emniyet mandalı kırıldığından tamiri öncelik kazandı. Tamiri mümkünse ve astarı yüzünden pahalı olmayacaksa, manevi değeri nedeniyle, tamir ettirmek ve saklamaya devam etmeyi düşünüyorum. Bu aşamayı geçebilirsem verdiğiniz değerli bilgiler doğrultusunda hareket edeceğim.

Sağlıcakla kalın, saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi