Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şarjör Bakımı ve Kullanımı
(23-07-2014, 02:41 PM)SertanY. demiş ki: Sn.xxbyrmxx

Merminin temas ettiği yerleri kontrol ediniz.Merminin temas ettiği yerde pas vardır.

Saygılarımla.

Sn.SertanY

Şarjör içinde bulunan pasdan dolayı olduğunu tespit ettim . Bu pası nasıl giderebilirim ? Silahıma ve şarjörüme zararı olurmu bu pasın ?

Alıntı

Sn.lupus,3 ay önce MKEK dan BHP MKIIIS silahımı alırken poligon deneme atışı yaptırmadılar,kapalı diye.Deneme şansım olmadı.Şimdi yedek şarjör arızalı çıktı 5-6 mermiden sonra sıkışıyor,tavsiye üzerine şarjör yayını ters çevirdim,bir sonuç alamadım.Ayrıca tabanca evraklarında herhangibir garanti kaşesi filan da yok.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum.Saygılarımla

Alıntı

Sn.Meloli koca reis,

Şarjörü sökün, parçalarına ayırın, Mecidiyeköy' deki Blaster Silah atölyesinin yolunu tutun, Tursin Usta' yu bulun.

Şarjörü uygun bir şekilde temizleyip monte etsin. Şarjörünüzde bir problem olduğunu sanmıyorum.

Saygılar.

Alıntı

Glock 19 un 2 şarjöründe de tam kapasite mermi basamama sorunum var, ne kadar yüklenirsem yükleneyim 13 bilemedin 14 te kalıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Alıntı

Sn.MrWayne,

Eğer parmaklarınız alışkın değilse ilk zamanlarda on beşinci fişeği basmak gerçekten tam bir eziyet. Bazı Glock kullanıcıları şarjörler yeni iken şarjör doldurma aparatını kullanarak on beşinci fişeği daha kolay basıyor. Bir müddet sonra yay da esniyor ve parmaklarla da kolaylıkla basılıyor.

Şimdiye kadar sadece bir tane Glock 26 şarjöründe yay montaj hatası nedeni ile on ikinci fişeğin basılamadığını gördük, şarjörü söktük, olması gerektiği gibi montajını yapınca şarjör on ikinci fişeği rahatlıkla almaya başladı. Eğer şarjör doldurma aparatı ile de en son fişeği basmakta zorlanırsanız, şarjörlari bize gönderin kontrol edelim, olmazsa değiştirelim.

Saygılar.

Alıntı

(11-01-2015, 03:15 AM)Mr.Wayne demiş ki: Glock 19 un 2 şarjöründe de tam kapasite mermi basamama sorunum var, ne kadar yüklenirsem yükleneyim 13 bilemedin 14 te kalıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

(11-01-2015, 09:33 AM)lupus demiş ki: Sn.MrWayne,

Eğer parmaklarınız alışkın değilse ilk zamanlarda on beşinci fişeği basmak gerçekten tam bir eziyet.

Saygılar.

Sn.Mr.Wayne, Sn.lupus üstadın da belirttiği gibi kendi parmaklarınızın bir parçada şarjör yayının alışması lazım. Benzer bir sorunu 15 fişek kapasiteli MecGar marka BHP şarjörlerinde bende yaşamıştım. 15.fişeği süremiyordum tabi şarjör ağzını bozarım diye çokta zorlamıyordum. Ama 14 fişekle şarjörler 3-4 gün yüklü kaldı sonrasında bir kaç denemeyle daha 15.mermiyi sürdüm. Sanırım sizin içinde aynı şey geçerli olacaktır.

Saygılar.

Alıntı

Sn.üstad ve alpsaral, ben biraz hassas davranmışım, iyice zorladım yola geldi Smile herşey tamam. Saygırımla.

Alıntı

Selam arkadaşlar.

Benim şarjöre 10 mermi basınca sallayınca '' çıt çıt '' diye, sanki bir fişek boşta kalmış gibi sağa sola çarpıyor, ses yapıyor.

1 mermi çıkarınca toplam 9 tane olunca, ses gelmiyor...Ya da 10 mermiye 1 tane ilave edince de ses gelmiyor...

Ama yine 10 tane olunca içinde orta kısımda bir mermi sağa sola çarpıyor gibi ses yapıyor..Çözüm bulamadım.

Alıntı

(23-04-2013, 10:57 AM)lupus demiş ki:
(23-04-2013, 03:04 AM)batubatu demiş ki: Şarjörde bir fişek böşlük bırakmanın şarjörü uzun ömür sağlıyor mu acaba?

Şarjöre kapasitesinin altında fişek basmanın şarjör yayının kullanım ömrüne fark edilebilir müsbet bir etki yapmayacağı ve bunun teknik nedenleri konudaki ikinci mesajda ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır. Aynı şekilde şarjör ağzının yanaklarının ömrü de, özellikle kaliteli malzemeden düzgün bir şekilde üretilmiş şarjörlerde, şarjöre basılan fişek sayısı ve en üstteki fişeğin bu yanaklara yaptığı ile baskıdan etkilenmez.

Şarjördeki fişek sayısının şarjör ömründen ziyade, silahın mekanik fonksiyonlarına etkili faktördür. Aşağıdaki linkte bu konuda oldukça ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz;

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=5195

Aşağıdaki videoda da şarjördeki fişek sayısının, bunun şarjör yayına ve en üstteki fişeğin sürgüye yaptığı temasın sürgü hızı gibi çok kritik bir fonksiyonu nasıl etkilediğini görebilirsiniz;

Sn. Lupus

Video da görüldüğü gibi namlunun alt kısmındaki esneme her Glock silahta oluyor mu? Video da ki silah uzun süreler kullanılmış olmasından mı kaynaklanıyor?İlerleyen zamanlarda bir Glock edinmek niyetindeyim ama bu videodan sonra çekince oluştu bende Glock hakkında. İyi günler.

Alıntı

(29-01-2015, 04:52 AM)merttt9 demiş ki: Ama yine 10 tane olunca içinde orta kısımda bir mermi sağa sola çarpıyor gibi ses yapıyor..Çözüm bulamadım.

Çözüm bulamazsınız, çünkü ortada çözülmesi gereken bir sorun yok.

Yüksek kapasiteli şarjörlerde, çift sıra tek sıra geçişleri esnasında veya bunun hemen altında veya üstünde, bazen de tam kapasiteye yaklaşıldığı mesafelerde, sanki fişekler boşlukta kalmış gibi tıkırtı duyulabilir. Bu sesler aynı marka ve model tabancaların şarjörlerinde bile farklılıklar gösterebilir.

Bir şarjörün sağlıklı çalışıp çalışmadığını gösterir kriter salladığınızda gelen sesler değil, farklı kapasitelerde fişek yüklendiğinde, farklı atış ritimleri atış yapıldığında görevini yapıp yapmadığıdır. Şarjöre farklı adedlerde fişek yüklü iken veya belirli fişek kapasitesinde herhangi bir mekanik sorun yaşanmıyorsa, ortada bir sorun veya çözülmesi gereken bir problem yok demektir...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi