Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şarjör Bakımı ve Kullanımı
(23-04-2013, 03:04 AM)batubatu demiş ki: Şarjörde bir fişek böşlük bırakmanın şarjörü uzun ömür sağlıyor mu acaba?

Şarjöre kapasitesinin altında fişek basmanın şarjör yayının kullanım ömrüne fark edilebilir müsbet bir etki yapmayacağı ve bunun teknik nedenleri konudaki ikinci mesajda ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır. Aynı şekilde şarjör ağzının yanaklarının ömrü de, özellikle kaliteli malzemeden düzgün bir şekilde üretilmiş şarjörlerde, şarjöre basılan fişek sayısı ve en üstteki fişeğin bu yanaklara yaptığı ile baskıdan etkilenmez.

Şarjördeki fişek sayısının şarjör ömründen ziyade, silahın mekanik fonksiyonlarına etkili faktördür. Aşağıdaki linkte bu konuda oldukça ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz;

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=5195

Aşağıdaki videoda da şarjördeki fişek sayısının, bunun şarjör yayına ve en üstteki fişeğin sürgüye yaptığı temasın sürgü hızı gibi çok kritik bir fonksiyonu nasıl etkilediğini görebilirsiniz;

Alıntı

(23-04-2013, 09:35 AM)ginobilly demiş ki: Sn . batubatu sorunuzun cevabı ilk sayfadaki sn. lupus' un mesajlarında yazıyor zaten..

Saygılar..

Teşekkür ederim aynı zaman da da gereksiz muhabere için özür dilerim Rolleyes

Alıntı

Sayın Üyeler,

Konu ile çok yakından ilgili olmamakla birlikte, yeni konu açamıyor olmamdan dolayı sorumu buraya yazıyorum ;

Yeni aldığım BHP ile birlikte kutusundan çıkan 2 adet USA yapımı şarjörde 7. fişekten sonra şarjör tabanından sallandığında ses geliyor, sanki fişeklerden biri boştaymış gibi salladıkça ses yapıyor. Bu şarjörler 13 kapasiteli.

MKE nin karşısında bir bayiiden aldığım italyan yapısı MEC-GAR 15 kapasiteli (?) şarjörde ise bu ses yine olmakla birlikte kabul edilebilir derecede az geliyor.

Bu genel bir BHP şarjör sorunumudur? Sesi azaltmanın yada kesmenin bir yolu varmıdır ?

Saygılarımla

Alıntı

(29-04-2013, 01:56 PM)tugrul demiş ki: Sayın Üyeler,

Konu ile çok yakından ilgili olmamakla birlikte, yeni konu açamıyor olmamdan dolayı sorumu buraya yazıyorum ;

Yeni aldığım BHP ile birlikte kutusundan çıkan 2 adet USA yapımı şarjörde 7. fişekten sonra şarjör tabanından sallandığında ses geliyor, sanki fişeklerden biri boştaymış gibi salladıkça ses yapıyor. Bu şarjörler 13 kapasiteli.

MKE nin karşısında bir bayiiden aldığım italyan yapısı MEC-GAR 15 kapasiteli (?) şarjörde ise bu ses yine olmakla birlikte kabul edilebilir derecede az geliyor.

Bu genel bir BHP şarjör sorunumudur? Sesi azaltmanın yada kesmenin bir yolu varmıdır ?

Saygılarımla
Silahın çalışmasında problem yoksa bence sıkıntı yapmayın Sn. tugrul.Benim Sig Sauer P250'imde de aynı olayı gözlemledim fakat iki şarjörlede gerek tam dolu gerek on fişek dolu gerek beş fişek dolu olarak yaptığım atışlarda hiçbir problem gözlemedim.Yeni silahınızın keyfini doya doya çıkarın.Hayırlı olsun.

Saygılarımla

Alıntı

Sn.tugrul,

Öncelikle bunun bir sorun olmadığını belirtmek isterim. Browning şarjörlerinden bu tür tıkırtılar gelir. Sn underrated' ın belirttiği gibi şarjör mekanik sorun çıkarmıyorsa, hiç üzerinde durmayın.

Bu arada tekrar hayırlı uğurlu olsun.

Saygılar.

Alıntı

Sayın underrated, Sayın Lupus

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Toplam 3 şarjörümüde maksimum kapasitelerinde fişekle denedim, Toplam 200 atım gördü BHP Silver Chrome...Henüz şükür ki bir sorun yaşamadım..

Namlu ağzının dairesel formunun 6 gen forma dönüşmesi dışında silahın genelinde bir aşınma yada sorunda görünmüyor.

İlerleyen günlerde resimlerini paylaşmak isterim.

Saygılarımla

Alıntı

Glocklar'da bu tikirti cok gorulen bir olay ama ses sarjorden degil atesleme ignesinden gelir. Ekte Glock'ta ayni problemi yasayanlar icin aciklayici bir video.

Alıntı

Sn. ilksurfer

Uzun bir süre G26 hayali kurup, Glock'a 15 gün kala BHP lerin gelmesiyle bir Klasik alan ben ; bu tür tıkırtıları makinanın güzelliğine ve çeliğin verdiği o güven duygusuna yakıştıramıyorum sadece..

G26 alıp belimi incitmeden taşıyabilecekken BHP alıp şakır şakır gezmek canımı sıkıyor..

BHP ye olan sevgim aşka dönüşene kadar Glock görmesem iyi olacak Smile

Alıntı

Benim silahımın jarjörünün içerisinde mermi bıraktıgım zaman mermilern üzerinde paslanma gözküyor bunun sebebi nedir ?

Alıntı

Sn.xxbyrmxx

Merminin temas ettiği yerleri kontrol ediniz.Merminin temas ettiği yerde pas vardır.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi