Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şarjör Bakımı ve Kullanımı
slm arkadaşlar size bi sorum olcak silahta kalan son mermiyi silah yerre atiyor agza deyilde dişari şarjor yayindanmidir bilgisi olan varsa yardimci olmasina sevinirim

Alıntı

(15-08-2012, 03:08 PM)ada53 demiş ki: slm arkadaşlar size bi sorum olcak silahta kalan son mermiyi silah yerre atiyor agza deyilde dişari şarjor yayindanmidir bilgisi olan varsa yardimci olmasina sevinirim
Sn ada53, öncelikle forum kurallarını okuyup, anlayıp, yapılması gerekenleri uygulayıp daha sonra sorunuzu anlaşılır bir biçimde tekrarlamanızı tavsiye ediyorum.
Saygılar...

Alıntı

(15-08-2012, 03:08 PM)ada53 demiş ki: slm arkadaşlar size bi sorum olcak silahta kalan son mermiyi silah yerre atiyor agza deyilde dişari şarjor yayindanmidir bilgisi olan varsa yardimci olmasina sevinirim

Sayın Ada53;
Ben, sorunuzdan, bir şey anlamadım.
Daha net bir şekilde, sorunu anlatırsanız,
size, daha iyi yardımcı oluruz.
Saygılarımla.

Alıntı

Arkadaşlar, bu arada şarjörlerde kullanılan yayların kalitesinin de bu süreçte etkili olduğu akıldan çıkarılmamalı.
Bir şarjör yıllarca hiç bir sorun çıkarmadan kullanılabilirken, bir şarjör çok kısa bir sürede sorun çıkarmaya başlayabiliyor.

Alıntı

(15-08-2012, 04:19 PM)Alper f92 demiş ki:

Sayın Ada53;
Ben, sorunuzdan, bir şey anlamadım.
Daha net bir şekilde, sorunu anlatırsanız,
size, daha iyi yardımcı oluruz.
Saygılarımla.

+ 1.

Ssadece yazışarak iletişim kurulan ortamlarda düzgün Türkçe kullanımı ve yazım kurallarına uygun yazı yazmak işte bu nedenle çok önemli...

Alıntı

Saygıdeğer forum üyeleri;

Bir poligon etkinliğinde, çekmiş olduğum bu videoyu,
sizler ile paylaşmak istiyorum.

Videoyu izlediğinizde, esnekliğini kaybetmiş bir yayın,
ortaya çıkarttığı sorunları göreceksiniz.

Şarjör, yaklaşık 15 senelik bir şarjördür.

Saygılarımla.

Alıntı

Syn.Lupus;Şarjör kromlatmanin avantaji ve dezavantaji var midir?

Alıntı

1998-2012 yılları arasında (yaklaşık 14 yıl) dereceli 14 lü HP silahımı hep 13 adet mermi ile taşıdım, atış haricinde hiç eksik tutmadım, şarjör kapasitesini. Silahımın kabaca 1950-1960'lı yıllara ait olduğunu düşünürsek, bu kadar süre içinde aşınmaya maruz kalmamış bir şarjöre sahip, sonradan aldığım yedek magcogar şarjörde birkaç kez sıkıntı yaşamama rağmen, silahın orjinal şarşöründe hiç sıkıntı yaşamadım, bu da bu makinayı yapan zaatın, birşeyleri gerçekten bildiği anlamına geliyor.Son dönemlerde sebebini bulamadağımız (muhtemelen, bulunduğum ildeki silah erbabların iş bilmezliğinden kaynaklansa gerek, Sn.Lupus bey gibi bir HP erbabı sorunu kesin çözerdi diye düşünüyorum) birkaç kez tutukluk yapmasından dolayı, satmak zorunda kalsamda, şimdi çok pişman olduğumu tekrar vurgulamak isterim. sw 5906 kesinlikle derecelinin yerini doldurmadı. Forum dahilinde HP vigilante sport veya practical HP ile sw 5906'yı değiştirmeyi düşünen olur ise (silah orjinal olmak kaydı ile) benimle temasa geçebilirler.(silahım 1995 model, tamamen orjinal, orjinal yedek şarjörü ve orjinal şarjörü mevcut)

Alıntı

Bir sorum alacak. Şarjörde bir fişek böşlük bırakmanın şarjörü uzun ömür sağlıyor mu acaba?

Alıntı

Sn . batubatu sorunuzun cevabı ilk sayfadaki sn. lupus' un mesajlarında yazıyor zaten..

Saygılar..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi