Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 3.8 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Armsan/Armtac RS-X2
ESESSENG demiş ki:
Alıntı: Elinize kolunuza sağlık,uğraşmışsınız ve değmiş.
Işık ve sevgiyle...
Teşekkürler Sn. sandeman
Alıntı: Ellerinize sağlık Sn.ESESSENG. Gerçekten güzel ve ayrıntılı bir çalışma olmuş. Keyifle iyi günlerde kulanmanız dileği ile..
Saygılar.
Teşekkürler Sn. alpago
Alıntı: Paylasim da ,resimler de,tüfek de cok güzel sn.Esesseng.Tekrardan hayirli olsun.
Silahin boyasi hakkindaki görüsleriniz nelerdir?
Teşekkürler Sn. Altunhan
Silahın boyası hakkında sizinle aynı düşüncelere sahibim ipeksi bir dokunuş hissi uyandırıyor insanda yani çok kolay çizilen sanki siyah pudra ile boyanmış gibi bir hali var.
Aslında boyasından hiç memnun değilim sanırım taktik modellerde bu böyle (Armsan için) y.oto kullanan arkadaşlarım var boya problemleri yok.
Fakat silahın genel durumundan çok memnunum enson 57gr. dolularla çalıştım harika harika harika. Müthiş bir güven duygusu var silaha karşı şimdi top mermisi atsa gözümü bile kırpmam atarım modundayım.
Elindeki silahın neler yapabileceğini bilmek ve silahına güvenebilmek nederece önemlidir bilirsin.
Benim pump action konusunda fazla tecrübem olmamakla birlikte yerli düşünenlere kesinlikle tavsiyemdir.
Birde tacticool hastalarına (Sn. turan tactical'e ithaf olunur)

İnanın hayran kaldım, darısı custom 870 mesajlarınıza Smile
Saygılar,
TT

Alıntı

Alıntı: İnanın hayran kaldım, darısı custom 870 mesajlarınıza
Saygılar,
TT
Teşekkürler Sn. TT
En tacticool Custom 870 lere sahip olmanız dileğiyle.
Saygılar.

Alıntı

Merhaba,
Armsan-Armtac RS-X2 'yi yakından inceleme imkanım oldu.
Elbette kaliteli olduğunu söylemek herkesce göreceli bir kavram. Ama mevcut yerli silah sanayinde pompalı sistem ile çalışan yivsiz tüfekler segmentinde değerlendirdiğimde son derece başarılı bir üretim olarak görüyorum.

Forum yazarlarından ve kullanıcılarından tüfeğin dış kaplamasına dair bir kaç olumsuz yaklaşımı görünce bunun nedeni ile ilgili bir elektronik posta ilettim oldu firma yetkilisine. Aldığım cevap :

Öncelikle ilginize çok teşekkür ederiz.
1)Tüfeklerimizde krom kaplama yöntemi uygulanmaktadır. Bu tür boya dökülmeleri tamamıyla kullanıcı hatasıdır. Tüfeğin gerek nemli ortamda bırakılıp saklanması gerekse yanlış bakım süreçleriyle karşı karşıya kalması boyanın dökülmesine sebep olur.
2)Boya kullanmadığımızdan dolayı tüfeğiniz herhangi bir kimyasalla etkileşimde bulunmamaktadır. Tüfeklerimiz tamamen krom kaplamadır.
3)Tüfeğinizi fabrikamızdan alsanız bile maalesef krom kaplamayı değiştiremiyoruz.

Mantıksal bir yaklaşımla makul sayılabilecek bir açıklamalar silsilesi. Ama en nihayetinde bizler tüketiciler olarak daha ince eleyip sık dokuyoruz.

Bu arada bu ilk mesajımlada siftah oldu.
Selamlar.

Alıntı

Tüfeğe haran kaldım.
Askı kayışı takılabilen tüfek ayar pulunu sizmi imal ettiniz yoksa bulabileceğimiz bir yer varmı ?
Üç nokta kullanabilmek için bende almak istiyorum .

Alıntı

dragunov demiş ki:Forum yazarlarından ve kullanıcılarından tüfeğin dış kaplamasına dair bir kaç olumsuz yaklaşımı görünce bunun nedeni ile ilgili bir elektronik posta ilettim oldu firma yetkilisine. Aldığım cevap :

Öncelikle ilginize çok teşekkür ederiz.
1)Tüfeklerimizde krom kaplama yöntemi uygulanmaktadır. Bu tür boya dökülmeleri tamamıyla kullanıcı hatasıdır. Tüfeğin gerek nemli ortamda bırakılıp saklanması gerekse yanlış bakım süreçleriyle karşı karşıya kalması boyanın dökülmesine sebep olur.

2)Boya kullanmadığımızdan dolayı tüfeğiniz herhangi bir kimyasalla etkileşimde bulunmamaktadır. Tüfeklerimiz tamamen krom kaplamadır.

Sn.dragunov, adam gibi yapılmış bir krom kaplamanın kullanıcı hatası sonucu bile pul pul atması veya dökülmesi münkün değildir, sert beyaz kromda ancak yüzeyel çizikler, siyah kromda ise ancak daha derin çizikler veya temas alanlarında menevişe benzer açılmalar meydana gelebilir .

Pul pul atma veya dökülme hadisesi ise daha ziyade kalitesiz nikel kaplamalarda ve püskürtme fırın boyalarda gözlenebilir, ancak krom gibi metalle etkileşim tarzı yukarıda bahsi geçen kaplamalardan çok daha farklı olan bir yüzey işleminde pul pul atma meydana gelmesi kesinlikle anormal bir şey olup, bunun kullanıcı hatasına bağlanması da kesinlikle son derece yanlış bir değerlendirmedir.

Bu durumda zaten verilen birinci ve ikinci cevaplar da birbiri ile çelişmektedir. Hiç bir kimyasalla etkileşmesi söz konusu olamayacak kadar kaliteli olduğu iddia edilen bir yüzey işleminin nasıl bir kullanıcı hatasından etkilenerek atacağını veya döküleceğini de gerçekten çok merak ediyorum...

Saygılar.

Alıntı

Sn. Lupus ;
Firma yetkilisinin verdiği cevabın tatminkar olduğunu söylemiyorum zaten. Konu hakkında birden fazla olumsuzluk duyduğum için kendilerinden durumla ilgili bir bilgilendirme talebinde bulundum.

Şahsen; silahların kaplamasında, boyanmasında kullanılan alaşımlar ve kimyasalların içeriklerine, yöntemlerine dair öneri-tavsiye anlamında bilgi verebilecek, ahkam kesecek bir birikimim söz konusu değil. Bunun ayrı bir uzmanlık olduğu düşüncesindeyim.

Ama eğer konuya haiz olan arkadaşlar varsa, daha kalitelisinin ne ve nasıl olmasını gerektiğini paylaşmalarını isterim.

Bu arada firmanın soruma kısa sürede cevap vermesi beni sevindirdi. Verdikleri cevap yeterlidir-değildir ben orda değilim. En nihayetinde kendi açılarından değerlendirecekler durumu. Ben bir küpe takabildiysem kulaklarına bu yeter.

Umarım bu olumsuzluklar kendilerine dillendirildikçe gerekli Ar-Ge çalışmalarını yaparak bir basamak daha atlatabilirler ürünlerine.

Selamlar.

Alıntı

Sn. esesseng, çok ayrıntılı bir çalışma yapmışsınız. Bu çalışmayı paylaştığınız için teşekkürler. Bu arada silahla aranızda bir bağ oluşması da sevindirici.

Tek noktadan bağlantı aparatı iyi düşünülmüş ve yapılmış bir parça. Pompalı tüfeklerde, tek noktadan bağlantı yerine Lanyard ı savunanlardanım ama kendinizce en uygununu tatbik etmişsiniz.
Sevgiler...

Alıntı

Alıntı: Sn. esesseng, çok ayrıntılı bir çalışma yapmışsınız. Bu çalışmayı paylaştığınız için teşekkürler. Bu arada silahla aranızda bir bağ oluşması da sevindirici.

Tek noktadan bağlantı aparatı iyi düşünülmüş ve yapılmış bir parça. Pompalı tüfeklerde, tek noktadan bağlantı yerine Lanyard ı savunanlardanım ama kendinizce en uygununu tatbik etmişsiniz.
Sevgiler...
Teşekkürler Sn. xlcod3r

Alıntı

Askı kayışı takılabilen tüfek ayar pulunu sizmi imal ettiniz yoksa bulabileceğimiz bir yer varmı ?

Alıntı

+1
Sn.Esesseng, eğer tornacıyı ikna edebilirseniz bize de bilgi verin.
Ya da bir tornacı bulup hep beraber yatıralım.
Saygılar,
TT

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi