Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Victorinox Çakılar
#1
Victorinox Çakılar son günlerde ilgimi çekmeye başladı. Bende Bursalı Ahmet Erişen Usta’nın çakıları var. Benim için keskinlik açısından çok iyi, fakat İsviçre çakıları da ilgimi çekmeye başladı.
Fazla parçalı olanları sevmiyorum. Benim ilgimi çeken modellerin remini ekliyorum. Sizin şu konudalardaki düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi merak ediyorum; çelik kalitesi, keskinlik. Saygılar.
[Resim: 16143901.png]
[Resim: 23013029.png]
[Resim: urun14638d.jpg]
[Resim: urun10898d.jpg]
[Resim: urun14398d.jpg]
 
Alıntı

#2
Kalitesi,keskinligi hepsi de iyidir sn.Erdal.
Bir de Wenger modellerine bakin isterseniz.
 
Alıntı

#3
Sn Altunhan, Wenger ile bu markanın bir ilişkisi ya da farkı var mı?
Bilgi için teşekkürler.
 
Alıntı

#4
Inanin o konuda net bir bilgim yok.Ama birbirlerine cok benzeyen markalar ve ikiside Isvicre üretimi.
NewRanger modeline bir bakin.Biraz kaba ama cok kaliteli bicaklar.
 
Alıntı

#5
Teşekkürler Sn. Altunhan.
 
Alıntı

#6
Sn. FNSG, ben aliminyum saplı ve az parça içeren modelleri beğeniyorum. Bilgi için sağolun. Saygılar.
 
Alıntı

#7
Gecede konaklamak üzere, bir baraj gölüne balık avlamaya gitmiştik. Benim ufak biraderim çadırı almış ama kazıklarını ve bağcıklarını evde bırakmış. Victorinoxun ne menem bir şey olduğunu o gün çok iyi anladım.. Yanımızda ki devasa bıçaklar bir halta yaramadı ama arabanın torpidosunda öylesine duran victorinox çok işe yaradı.. Çalıya benzeyen bir ağaçtan, 12 adet dalı bıçağın testeresiyle inanılmaz kolay bir şekilde kestik; benim gayet keskin bulduğum bıçağıyla kolayca dalları yonttuk; delme ucuylada iplerin geçeceği delikleri açtık. Herşeyin müsebbibi olan biraderimi de yakındaki köye yollayıp, çamaşır ipi aldırınca herşey tamam oldu.

Diyeceğim, o koca koca ka-bar'lar, fog'lar, bora'lar ne kadar azametli ve iş bitirici görünseler de, bu ufaklıkların yaptığı çoğu şeye muktedir değiller.
 
Alıntı

#8
Bu çakının testereli ve kilitli en büyük boy modelini aldım. Testeresi kesinlikle piyasadaki sıradan büyük testerelerden kat kat iyi. Bıçağı müthiş. Çakının bende uyandırdığı şey güven duygusu. Bu çakı yapabileceğini taahhüt ettiği herşeyi en güzel şekilde yapar, beni yarı yolda bırakmaz diyebiliyorum. Size tavsiyem kilitli modellerden almanız. Verdiğiniz parayı hakediyorlar. Darısı bizim yerli çakı üreticilerinin başına.
 
Alıntı

#9
Modeli nedir bicaginizin?
 
Alıntı

#10
yakuzz demiş ki:Gecede konaklamak üzere, bir baraj gölüne balık avlamaya gitmiştik. Benim ufak biraderim çadırı almış ama kazıklarını ve bağcıklarını evde bırakmış. Victorinoxun ne menem bir şey olduğunu o gün çok iyi anladım.. Yanımızda ki devasa bıçaklar bir halta yaramadı ama arabanın torpidosunda öylesine duran victorinox çok işe yaradı.. Çalıya benzeyen bir ağaçtan, 12 adet dalı bıçağın testeresiyle inanılmaz kolay bir şekilde kestik; benim gayet keskin bulduğum bıçağıyla kolayca dalları yonttuk; delme ucuylada iplerin geçeceği delikleri açtık. Herşeyin müsebbibi olan biraderimi de yakındaki köye yollayıp, çamaşır ipi aldırınca herşey tamam oldu.

Diyeceğim, o koca koca ka-bar'lar, fog'lar, bora'lar ne kadar azametli ve iş bitirici görünseler de, bu ufaklıkların yaptığı çoğu şeye muktedir değiller.

Sn Yakuzz,
Tahmin edebiliyorum...Smile
Yalnız bu victorinox un tek başına bir özelliği değil. Bir adet leatherman multi-tool alın da, kullanışlılığı o zaman görün.. Cool

Sevgiler
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi