Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Victorinox Çakılar
28-10-2009, 06:13 PM
Victorinox Çakılar
Victorinox Çakılar son günlerde ilgimi çekmeye başladı. Bende Bursalı Ahmet Erişen Usta’nın çakıları var. Benim için keskinlik açısından çok iyi, fakat İsviçre çakıları da ilgimi çekmeye başladı.
Fazla parçalı olanları sevmiyorum. Benim ilgimi çeken modellerin remini ekliyorum. Sizin şu konudalardaki düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi merak ediyorum; çelik kalitesi, keskinlik. Saygılar.
[Resim: 16143901.png]
[Resim: 23013029.png]
[Resim: urun14638d.jpg]
[Resim: urun10898d.jpg]
[Resim: urun14398d.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
28-10-2009, 11:50 PM (Bu Mesaj 28-10-2009 11:50 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Altunhan.)
RE: Victorinox Çakılar
Kalitesi,keskinligi hepsi de iyidir sn.Erdal.
Bir de Wenger modellerine bakin isterseniz.

MK III`süz adam.

"Şirler pençe-i kahrımda olurken lerzan
Beni bir gözleri ahuya zebun etti felek. "
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
29-10-2009, 10:01 AM
Sn Altunhan, Wenger ile bu markanın bir ilişkisi ya da farkı var mı?
Bilgi için teşekkürler.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
29-10-2009, 11:56 AM (Bu Mesaj 29-10-2009 11:57 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : Altunhan.)
Inanin o konuda net bir bilgim yok.Ama birbirlerine cok benzeyen markalar ve ikiside Isvicre üretimi.
NewRanger modeline bir bakin.Biraz kaba ama cok kaliteli bicaklar.

MK III`süz adam.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
29-10-2009, 05:44 PM
Teşekkürler Sn. Altunhan.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
31-10-2009, 07:16 PM
Sn. FNSG, ben aliminyum saplı ve az parça içeren modelleri beğeniyorum. Bilgi için sağolun. Saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
31-10-2009, 11:35 PM (Bu Mesaj 31-10-2009 11:38 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : yakuzz.)
Gecede konaklamak üzere, bir baraj gölüne balık avlamaya gitmiştik. Benim ufak biraderim çadırı almış ama kazıklarını ve bağcıklarını evde bırakmış. Victorinoxun ne menem bir şey olduğunu o gün çok iyi anladım.. Yanımızda ki devasa bıçaklar bir halta yaramadı ama arabanın torpidosunda öylesine duran victorinox çok işe yaradı.. Çalıya benzeyen bir ağaçtan, 12 adet dalı bıçağın testeresiyle inanılmaz kolay bir şekilde kestik; benim gayet keskin bulduğum bıçağıyla kolayca dalları yonttuk; delme ucuylada iplerin geçeceği delikleri açtık. Herşeyin müsebbibi olan biraderimi de yakındaki köye yollayıp, çamaşır ipi aldırınca herşey tamam oldu.

Diyeceğim, o koca koca ka-bar'lar, fog'lar, bora'lar ne kadar azametli ve iş bitirici görünseler de, bu ufaklıkların yaptığı çoğu şeye muktedir değiller.

Süngü kanunu tek bir maddeden oluşŸur; "mermisi olan kazanır".
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
28-11-2009, 03:17 AM
Bu çakının testereli ve kilitli en büyük boy modelini aldım. Testeresi kesinlikle piyasadaki sıradan büyük testerelerden kat kat iyi. Bıçağı müthiş. Çakının bende uyandırdığı şey güven duygusu. Bu çakı yapabileceğini taahhüt ettiği herşeyi en güzel şekilde yapar, beni yarı yolda bırakmaz diyebiliyorum. Size tavsiyem kilitli modellerden almanız. Verdiğiniz parayı hakediyorlar. Darısı bizim yerli çakı üreticilerinin başına.

Ağlarım ağlatamam, hissederim söyleyemem;
Dili yok kalbimin, ondan ne kadar bizarım.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
28-11-2009, 04:04 AM
Modeli nedir bicaginizin?

MK III`süz adam.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
28-11-2009, 04:12 AM
yakuzz Yazdı:Gecede konaklamak üzere, bir baraj gölüne balık avlamaya gitmiştik. Benim ufak biraderim çadırı almış ama kazıklarını ve bağcıklarını evde bırakmış. Victorinoxun ne menem bir şey olduğunu o gün çok iyi anladım.. Yanımızda ki devasa bıçaklar bir halta yaramadı ama arabanın torpidosunda öylesine duran victorinox çok işe yaradı.. Çalıya benzeyen bir ağaçtan, 12 adet dalı bıçağın testeresiyle inanılmaz kolay bir şekilde kestik; benim gayet keskin bulduğum bıçağıyla kolayca dalları yonttuk; delme ucuylada iplerin geçeceği delikleri açtık. Herşeyin müsebbibi olan biraderimi de yakındaki köye yollayıp, çamaşır ipi aldırınca herşey tamam oldu.

Diyeceğim, o koca koca ka-bar'lar, fog'lar, bora'lar ne kadar azametli ve iş bitirici görünseler de, bu ufaklıkların yaptığı çoğu şeye muktedir değiller.

Sn Yakuzz,
Tahmin edebiliyorum...Smile
Yalnız bu victorinox un tek başına bir özelliği değil. Bir adet leatherman multi-tool alın da, kullanışlılığı o zaman görün.. Cool

Sevgiler
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS