STAR 9 MM?
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STAR 9 MM?
Güzel bir klasik yavaş atım hedef atıcılığında işe yarayacağını düşünüyorum. Çok keyifli atışlar yaptım. ye

Alıntı

Güzel bir klasik yavaş atım hedef atıcılığında işe yarayacağını düşünüyorum. Çok keyifli atışlar yaptım. Piyasa değerini bilmiyorum fakat tek dezavantajı şarjör kapasitesinin düşük olması ve ağır olması temiz olursa 1500 TL verilebilir.

Alıntı

Ağır ve sökümü alışkanlık isteyen bir tabanca ancak isabet oranı çok iyi (yada bana öyle geliyor). Glocktan daha iyi atışlar yapıyorum. 100'e yakın mermi atmışımdır. Henüz (inşallah nazar değmez) hiç tutukluk yapmadı.

Alıntı

Malesef fotoğraf eklemeyi başaramadım. Biraz teknoloji fakiriyiz herhalde. Başarabilmem için birinin telefondan tek tek yapmam gerekenleri anlatması lazım. Sad

Alıntı

Alıntı

Lise caglarimda arkadasimin babasina ait ignesi kirilmis bir ispanyol Star marka tabancayi , ömründe tabanca tamiri yapmamis söküp takmaktan baska bir sey bilmeyen ben , ayni ebatlara yakin bir kuru siki tabancanin ignesini cikartip , gecenin 4'üne Kadar yavas yavas sabirla ege kullanarak orjinaline yakin hale getirmistim ve bizzat kendim deneyerek Tabancayi isler vaziyete getirmistim , (Varin bendeki silah askini düsünün Smile ) tek sirali sarjörü vardi(sanirim 9 mermi aliyordu) yumusak bir metal kullanilmisti sürgüde , öyleki sürgüsünü betona düsürdügümüzde sürgünün en arkasi alt köse kenarlarindan birinin gözle görülür bir bicimde egilme olmustu , ince yapisindan dolayi agirligi haric belde tasimasi kolay bir tabancaydi ...

Alıntı

Bu fotoğraf ekleme işinden anlayan bir forumdaşımızdan watsaptan fotoğraflarını gönderip buradan eklemesini istesem çok ayıp etmiş olur muyum? Zira kullandığım bilgisayar birçok şeye izin vermiyor. Cep telefonundan ise eklemeyi başaramadım.Sad((

Alıntı

[Resim: DSC_19411_zps8b2lthuj.jpg][Resim: DSC_19401_zpsdpqk18r8.jpg]

Sonunda başardım sanırımSmile

Alıntı

Star-Llama'ların kaliteleri nasıl peki? Llama'yı bir polisin belinde görmüştüm (sivil), üstündeki sonradan yapılmış menevişi ile ortalığı görüntü olarak yakıyordu ama? Smile

Alıntı

Selamlar

Bahse konu tabancayı babam 80 li yıllarda kullanmış çok hoşuna gitmiş anlata anlata bitiremezdi.Daha sonra 2000 li yılların başında bir gazete ilanında çok uygun bir fiyata denk gelince ruhsat harcı vermediğinden emekli tsk mensubu olduğundan hatıralarını canlandırmak için satın aldık.

Yılda 50 atımlarda kullandığımız bu tabancayı 7-8 yıl daha sorunsuz kullandık. Bir ara ben bir gaflete düşüp cahil zamanlarımızda yok boyası eski falan deyip siyah mat krom kaplattım hala pişmanımdır.

Zamanla boş kovan tahliye edememe gibi sorunlar baş göstermişken günün birinde bir atış organizasyonu esnasında 50 atımı geçmişken falan iğnesi kırıldı.

Bende tesadüfen kılınç 2000 ligt tabancam için brownells'den irca yayı sipariş etmiştim hatta 16 lb yoktu 14 lb sipariş ettim. İrca yayı geldiğinde üstünde cz75 , colt süper 38 gibi tabancalara uyar yazıyordu. Bende yay gelmeden sarsılmazın fab gidip kılınç 2000 light'a bakım yaptırınca mevcut 14 lb irca yayını Star tabancamıza taktım.

Star'ın kırılan iğnesini değiştirip irca yayı yenilenince birde yeni yada elimdekinden daha iyi bir durumda şarjör edinme yoluna gittim ancak orjinal şarjör bulamadım hatta foruma yazdım fakat pek fikir sahibi olan forum üyesi arkadaşımız çok yaygın bir tabanca olmadığı için sanırım çıkmadı. Sonunda Gözükızıl marka bir şarjör edindim fakat oda ufak tefek eğeleme ve ayar işlemleriyle tabancaya uyum sağladı eskisinede bakım yapıldı bir sorun yok.

Uzun lafın kısası şuan Star 9 mm sorunsuz çalışıyor hatta geçen hafta sonu 30 atım yaptık bir problem olmadı.

Hobi amaçlı alınacaksa güzel grupmana sahip 1911 platformunda olan benim boş zamanlarımda bakıp sevdiğim eski toprak bir tabanca ailemizin envanterinde bulunduğu için mutluyum. Maddii değeri ederi nedir bunu bilemem.

Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi