Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STAR 9 MM?
smith demiş ki:kalitesi colt tan kötü olmakla beraber tetikeri colt lara 10 basabiliyor....
Bu yazıyı görene kadar "Kopyası böyleyse acaba aslının tetiği nasıldır?" diye düşünüyordum. Hani bir fıkra vardır ya:
Ünlü bir şarap eksperine iki şarap getirmişler. Hangisinin daha güzel olduğunu sormuşlar. Birini tadar tatmaz "Öteki daha güzel" demiş. "Ama tatmadan bunu nasıl anladın?" diyince "Bundan daha kötü olamaz" demiş. Ben de şu an bunu düşünüyorum. Acaba bundan daha güzel bir tetik var mıdır?

Alıntı

Dün bir arkadışımdaki komakt olan BM modelini kısa bir süre inceleme imkanım oldu. Silahın yaşını bilemiyorum fakat yaşına göre normal sayılabilecek boyasındaki yıpranma dışında iyi durumda görünüyor idi, boyutlarına göre biraz ağır olmasına rağmen çok sağlam ve de kalınlık olarak ince sayılabilecek bir yapıya sahip, 8+1 olan kapasitesi sorun olmayacaksa uygun bir fiyata rahatlıkla alınacak bir silah diyebilirim.

Star BM Compact.
[Resim: 72ec0d6c.jpg]

Alıntı

Rastladığım bir miktar ( colt 1911 tipli ) Star ve süper star 9mm tabancaların en büyük handikapı emniyet mandallarıdır. Dikkatsizce emniyet mandalının kullanımı durumunda emniyet mandalı stoper pimi ve yayı yerinden fırlayarak kaybolabiliyor. Bu durumdada atış esnasında emniyet mandalından dolayı sorunlar çıkabiliyor. Sahra sökümü illetlik bir silah.

Alıntı

(30-04-2010, 01:19 PM)okinal demiş ki: Rastladığım bir miktar ( colt 1911 tipli ) Star ve süper star 9mm tabancaların en büyük handikapı emniyet mandallarıdır. Dikkatsizce emniyet mandalının kullanımı durumunda emniyet mandalı stoper pimi ve yayı yerinden fırlayarak kaybolabiliyor. Bu durumdada atış esnasında emniyet mandalından dolayı sorunlar çıkabiliyor. Sahra sökümü illetlik bir silah.

Star model B Super Kullanıcısıyım şimdiye kadar sökümünde ve toplanmasında pek problem yaşamadım ama yinede pek kullanışlı olmadıgını söyleyebilirim özellikle bu silahlar zaman içerisinde kullanıçısına problem çıkarmaya başlıyorlar aile yadigarı olmasa degişmiştim çoktan...

Alıntı

Şeklini beğendiğim bir silahtır.
Kullanan iki arkadaşım var. silahlarından memnunlar.
Bizim memlekette(Trabzon) da bu silahı güneşli ve güneşsiz diye adlandırırlar.
star yazısının önünde güneş varsa, deste başı olduğunu söyleyen ağabeylerimiz var.
Bir rivayete göre, şarjörü tam doldurup, hazneye mermi sürdükten sonra hazneyi boşatmadan şarşörü çıkartınca şarşördeki
mermi bir santimetre ileriye gidermiş. Bunun bu silaha mahsus bir özellik olduğunu anlatıldığı bir silah sohbetinde bulundum.
Şarjör bozuk olmasın dediğimde ufaktan bir fırça yediğimi hatırlıyorum. Smile

Fiyatına gelince, temizliğine göre 1000 lira ile 1500 lira arasında olması gerek.

Alıntı

Sökümünü saymazsak güzel bir tabanca. Birkaç ay önce Düzcede bir ustaya beyaz krom kaplattım. İyi mi yaptım bilmiyorum ancak eskisinden daha hoş duruyor. Başarabilirsem fotoğraflarını eklerim.

Alıntı

Fotoğrafın nasıl eklendiğini bilen yardımsever aranıyor...

Alıntı

(05-10-2013, 01:12 AM)dr.kara demiş ki: Fotoğrafın nasıl eklendiğini bilen yardımsever aranıyor...

Buradan buyrun sn. dr.kara.

Foruma resim veya video eklemek...

Alıntı

daha önce star kısa 9mm bende vardı.Güzel yanı colt tipi olup daha küçük ve taşıması kolaydır.Ancak o küçüklüğe ağırlığı çok fazladır.Birde geri tepmesi ve horozun mermi atımından onra eli ısırması da sık sık gorülür.

Alıntı

(05-10-2013, 01:09 AM)dr.kara demiş ki: Sökümünü saymazsak güzel bir tabanca. Birkaç ay önce Düzcede bir ustaya beyaz krom kaplattım. İyi mi yaptım bilmiyorum ancak eskisinden daha hoş duruyor. Başarabilirsem fotoğraflarını eklerim.
Aklınızda soru işareti kaldığına göre iyi birşey olmadığının farkındasınız sanırım.Zaten iyi yapmışsın diyenlere de itibar etmeyin derim.
Yine de olmuş bir kere.Sleepy
Artık fotoğraflarını bekliyoruz.
Hayırlı olsun. Saygılarımla...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi