Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKE'den Silah Alırken
04-11-2009, 02:32 PM
RE: MKE'den Silah Alırken
teşekkür ederim, gelince kendinizi tanıtırsanız sevinirim..
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-11-2009, 05:38 PM
MKE Satın alma
Değerli forum üyeleri ,

MKE den ilk defa satın alma yapacağımdan bazı mevzularda sizlere danışmak istiyorum. Bu konuda açılmış topic varsa da ben bulamadım. (Şayet gözümden kaçtı ise kusuruma bakmayınız).

Ben ( kesin olmamakla beraber bir arkadaşım ile beraber de olabilir) , MKE ye silah satın alımı için geleceğim . İlk defa olması hasebiyle bu satın alma işlemi nasıl yapılıyor? Konu hakkında mümkün mertebe detaylı bilgi vermenizi rica ediyorum. Yani Ankara'ya gel , MKE'ye git işlemi gerçekleştir şeklinde değil de , mümkün olduğuca detaylı bilgi.

Hatta İstanbul'dan geleceğimizden (oto ile) yol tarifine dahi ihtiyacımız olacak.

Bugüne kadar Forum'dan öğrenebildiklerim :
1. Ödemeler KK veya Nakit ile yapılıyor. Farklı KK kullanılabiliyor.
2. 200 mermi istihkakı silah ile beraber alınabiliyor.
3. Glock alacak arkadaşların bazıların gece 04 te kuyruğa giriyor. Sıra numarası alınıyor.

Sorularım :
1. Prosedür tam olarak hangi sıra ile ve nasıl işliyor ?
2. Geceden kuyruğa girmek ve/veya sıra almak (sıra alma işlemi sanıyorum bankalardakinin bir benzeri olsa gerek) her zaman yaşanan bir olay mı?
3. Test için poligona nasıl gidiliyor ? Bunun prosedürü nedir ? Ayrıca MKE den poligona nasıl gidilir - yol tarifi ?

Zahmet edip , cevaplayacak tüm arkadaşlara öncelikle teşekkür ederim.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-11-2009, 06:32 PM
RE: MKE Satın alma
blacksea Yazdı:Bugüne kadar Forum'dan öğrenebildiklerim :
3. Glock alacak arkadaşların bazıların gece 04 te kuyruğa giriyor. Sıra numarası alınıyor.

Öncelikle bu işlem satışta Glock varsa oluyor. Big Grin

blacksea Yazdı:1. Prosedür tam olarak hangi sıra ile ve nasıl işliyor ?

Silah Satış'a gidin. Almak istediğiniz tabancayı söyleyerek başlayın. Sizi yönlendirirler. PingPong topu gibi sağa sola gönderirler zaten. Smile Temelde hangi silahı alacağınızı ve mermi durumunu soruyorlar; evrakınızı ve paranızı alıyorlar; depodan silahı verip poligonda test etmenizi tavsiye ediyorlar. Sonra poligondaki arkadaşlar size kısaca silahınızı tanıtır, temizliğini yapar, atışta yardımcı olur, tekrar temizler ve size teslim eder. Tüm bu işlemler birkaç yüz metrelik bir çerçevede dönüyor.

blacksea Yazdı:2. Geceden kuyruğa girmek ve/veya sıra almak (sıra alma işlemi sanıyorum bankalardakinin bir benzeri olsa gerek) her zaman yaşanan bir olay mı?

Satışa çıktığı ilk günü Glock almaya çalışmıyorsanız böyle bir durum yok. Mesai saatleri içinde sorunsuz ve hemen hemen sıra beklemeden işinizi halledersiniz.

blacksea Yazdı:3. Test için poligona nasıl gidiliyor ? Bunun prosedürü nedir ? Ayrıca MKE den poligona nasıl gidilir - yol tarifi ?

Poligon MKE kampüsü (!) içinde, zaten yönlendirirler. MKE'ye ulaşmak için aşağıdaki harita linkinden yol durumuna bakabilirsiniz:

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s...8&t=h&z=17
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: ScuderiaFerrari
06-11-2009, 10:20 PM
Arkadaşlar silahımı aldım ama henüz emniyet ruhsat belgesini vermedi,fatura ile taşıya biliyormuyuz ?
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-11-2009, 10:37 PM
MKE'nin Istanbul'da silah satışı ve poligon hizmeti verdiği bir şubesi yok mu? İllaki Ankara'ya mı gitmek gerekli? Ankara'dan silah aldığımızda ruhsatı Istanbul'dan çıkartacağımız için yolda faturasıyla birlikte araçta bulundurursak hukuki açıdan sorun teşkil eder mi?
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-11-2009, 10:53 PM
mizrakk Yazdı:MKE'nin Istanbul'da silah satışı ve poligon hizmeti verdiği bir şubesi yok mu? İllaki Ankara'ya mı gitmek gerekli? Ankara'dan silah aldığımızda ruhsatı Istanbul'dan çıkartacağımız için yolda faturasıyla birlikte araçta bulundurursak hukuki açıdan sorun teşkil eder mi?

Sn. Mizrakk,

MKEK'nin Istanbulda silah satisi yapan yeri var ama yanlis bilmiyorsam sadece yerli silahlar satiliyor. MKE'nin Istanbul'da poligonu yok.

Ithal silah alacaksaniz Ankara'ya gitmek gerekiyor. Satinalma belgenizle Ankara'ya gidip MKEK'den silahinizi satin alip. Size verecekleri fatura ile silahinizi cantanizda tasimak suretiyle hicbir problem olmadan aracinizla veya otobusle Istanbul'a gelebilirsiniz.

Saygilar,
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-11-2009, 11:00 PM
performance Yazdı:Arkadaşlar silahımı aldım ama henüz emniyet ruhsat belgesini vermedi,fatura ile taşıya biliyormuyuz ?

Sn. Performance,

Silahinizi aldiktan sonra 60 gun icerisinde gidip Ruhsat cikarmaniz gerekiyor.

Bu surec icerisinde fatura ile silahinizi canta da istediginiz gibi tasiyabilirsiniz diye biliyordum taa ki bagli oldugum Emniyet Mudur'lugune bunu soruncaya kadar.

Normalde hâlâ tasinabilecegini dusunmeme ragmen bagli oldugum Ilce Emniyet Mudurlugu'nde Silah Ruhsat'ta calisan gorevli Polis Memuru boyle bir durumun soz konusu olmadigini ve yakalanmam durumunda basimin epey agriyacagini soyledi.

Bu sebepledir ki Glock 21SF mi alali 2 ay olmadan hatta 1 ay olmadan gidip Ruhsat cikarmak durumunda kaldim. Istanbul'da poligona bile gidemedim.

Silah alip,bulundurma ruhsatiniz oldugu halde Poligon'a bile gidememek, yol belgesi icin P.tesi basvurmaniza ragmen Cuma aksamina kadar belgenin hazir olmamasi ve C.tesi planladiginiz gibi arkadas grubunuz ile poligonda bulusamamakta ayrica sinir bozucu.

Bulundurma belgesi gordugum ve gec de olsa anladigim kadariyla ev'de sus amacli silah bulundurmak isteyenler icin ve de Devlet'imizin merakli ve parali bu Vatandas'larindan daha fazla vergi alabilmesi icin kurulan bir duzenden ibaretmis.

Konunun biraz disina ciktim sanirim. Affola.

Saygilar,
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-11-2009, 06:13 PM
Sn Harun ,

Açıklamalar ve harita için teşekkürler. İşlemin 1 günde bitmesi sevindirici , işten 2 gün yerine 1 gün izin almak açısından.

Saygılarımla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-11-2009, 12:59 AM
Acaba bu 200 mermi istihkakı yeni silah alınırken veriliyor, ama mevcut yıllık istihkakımızdan düşüyor mu, yoksa onun haricinde yeni silah alanlara ekstradan bir 200 adet daha mı demek?

Saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-11-2009, 01:02 AM
Dusuyor Sn. F.T. Extra yok ne yazikki.
Saygilar,
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS