Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1934 Mauser 7,65mm Şarjörü
Arkadaşlar, fotoğraflardaki şarjörü Almanya'da bir silahçıdan siparişle aldım. Önce arayıp bulması gerekti mereti!

Biraz paslı ancak yayı iyi durumda gibi gözüküyor. Söküp temizlemek istediğimde alt kapağın pastan gövdeye kaynamış olduğunu farkettim. Her zamanki gibi özel aparatlar ve şajöre zarar vermeden sökmek için yeterince tecrübeye sahip olmadığım için bıraktım. Haftasonu deneriz artık bu şarjörü.
Alman silahçı kardeşe "Şarjör sağlıklı çalışmazsa geri getirebilir miyim?" diye sorduğumda "Silahla beraber getir biz hallederiz" dedi Big GrinBig GrinBig Grin

Halledebileceğine eminim de (satıcı aynı zamanda tecrübeli bir Büchsenmacher) silahı Almanya'ya götürmek için sahibinden ödünç alabilirmiyim bilemiyorum heheheeheh.
[Resim: Mauser_1934-Sarjor-1.jpg]
[Resim: Mauser_1934-Sarjor-2JPG.jpg]
[Resim: Mauser_1934-Sarjor-3JPG.jpg]
[Resim: Mauser_1934-Sarjor-4JPG.jpg]

Alıntı

Sn. evrenay, atadan kalma usuller her zaman geçerlidir. Hidrolik fren yağının içine atın, sabaha kadar pas mas kalmaz.. Smile

Alıntı

sayın xlcod3r, siparişi veren yeni sahibi düşünsün artık zımparalarmı, egelermi, asitemi batırır, fren sıvısının içinemi atar bilemem. lol Big Grin

Şaka bir yana bu bilgiyi de aklımın bir köşesine kaydettim.

Alıntı

Sn.evrenay silahın sahibinden silahı almasına alırız da oralara siz nasıl götürürsünüz orasını bende merak ediyorum.Cool

Alıntı

Pas sökmek için en iyi yol kola da bekletmekmiş.En iyi pas sökücü derler hep maillerde ama denemedim hiç! Smile

Alıntı

Kolayı denemenizi tavsiye etmem, kir çözücü olarak iyidir, ama içerdiği asitler ve su yüzünden daha beter paslanma yapar.

Pas ve derin kir sökücü olarak hidrolik yağı, sonrasında da balata spreyi harikalar yaratıyor, xlcod3r üstadımızdan öğrendiğim bu bilgiyi ilk elden tecrübe edip ben de denedim, çalıştığına şahidim...

Saygılarımla...

Alıntı

Şahsen bu gibi durumlarda paslı olan aleti bidon içerisinde bol miktarda WD 40 sıkarak bırakırım. Bir kaç gün sonra işler vaziyette temizlemeye başlarım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi