Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HAVALI TABANCA
23-10-2009, 07:10 PM
HAVALI TABANCA
Havalı tabanca ile silah eğitimi ve nişancılık ne düzeyde faydalı olur yada olur mu ? SAYGILARIMLA
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
23-10-2009, 11:00 PM
RE: HAVALI TABANCA
Nişan almayı öğrenmek ve nefes kontrolu açısından uygun olabilir, bunun dışında her silaha alışmak için belli bir atım yapmak gerekir diye düşünüyorum, malum her tabancanın ağırlığı, tutuş komforu, tepmesi, tetik sertliği farklıdır.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-10-2009, 12:48 AM
berkeley Yazdı:Nişan almayı öğrenmek ve nefes kontrolu açısından uygun olabilir, bunun dışında her silaha alışmak için belli bir atım yapmak gerekir diye düşünüyorum, malum her tabancanın ağırlığı, tutuş komforu, tepmesi, tetik sertliği farklıdır.

+1
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-10-2009, 11:05 AM
Havalı tabancayla eğitim yapmak istememin asıl sebebi her zaman ateşli silahla eğitim yapacak imkan bulamam .SAYGILAR
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-10-2009, 01:29 PM
berkeley Yazdı:Nişan almayı öğrenmek ve nefes kontrolu açısından uygun olabilir, bunun dışında her silaha alışmak için belli bir atım yapmak gerekir diye düşünüyorum, malum her tabancanın ağırlığı, tutuş komforu, tepmesi, tetik sertliği farklıdır.

+1

Ben önceden Operation Flashpoint: Cold War Crisis diye bir oyun vardı. Hatta zamanında en iyi birebir eş zamanlı oyunu olarak seçilmişti. Burada hep silahın nişangahı ile atış yapılırdı. Ben sürekli bu oyunu oynadığımdan gözüm nişan almaya alışmıştı. Sonra 14 yaşımdayken arkadaşımla parka gitmiştik. Sonra orada havalı tüfek vardı. Bende hayatımda ilk kez o zaman havalı tüfekle atış yapmıştım.(Önceden çok tabanca tüfek görmüştüm hatta ilkokula giderken pederle yalancıktan tüfek falanda atmıştım ama ilk o zaman kendim atmıştım.) İkimizde 3 er atış yapacaktık. Arkadaş ilkinde vurdu ben vuramadım. 2. atışlarımızda ikimizde vuramadık. 3 atışımızda o vuramadı. Bende eşitleyeyim dedim. İyice nişan alıp attım öyle vurdum. Vuruncada altındaki şey düşüp ses yapıyordu.

Ertesi gün gene gittik. Bu sefer altışar atış yapacaktık. Arkadaşın şansızlığı hiç birini vuramadı. Sonra tüfeği ben aldım. İlk 4 atışı peş peşe vurdum. 5. atış olmadı 6. atışda da hedefi tutturdum. Vurunca alttaki şey düşüp ses yapınca herkes bize bakıyormuş.Ben farketmedim ama arkadaş öyle dedi. Hatta yanımdaki adam hiç vuramamıştı. Hatta demişki ulan ben askerliğimi yaptım. Vuramıyorum ufacık çocuk vuruyor demiş. Bunuda ben duymadım arkadaş anlatmıştı.

Sonradan 1 kere daha gittik ama adam bir anda atış başını 1 liraya çıkarınca bizde pahalı deyip bir daha atış yapmadık. Ama atış yapacaksanız tavsiye ederim. Hatta bende bir ara kral marka havalı tüfek vardı. Arkadaşım geçen sene çok istedi. Ne kadar git kendine yenisini al desemde dinlemedi. Çok ikna edici bir konuşması vardır. Bende onun doğum gününde ona vermiştim. Hatta birazda sınav dolayısı ile oyalanmamak için vermiştim. Ama şimdi Hatsan AT-44 lerine bakıyorum. En azından bir havalı silah mutlaka öneririm. Bende av tüfeği var. Her zaman kullanamıyorsun. Zaten menzilde kısa ve ses yapıyor. Ben İstanbul'da yaşadığım için bana iyi gelmişti.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-10-2009, 02:32 PM
ombra Yazdı:Ben önceden Operation Flashpoint: Cold War Crisis diye bir oyun vardı. Hatta zamanında en iyi birebir eş zamanlı oyunu olarak seçilmişti.

Ben hala o oyunu saklıyorum İsterseniz internete yükleyebilirim
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-10-2009, 04:12 PM
150 Yazdı:
ombra Yazdı:Ben önceden Operation Flashpoint: Cold War Crisis diye bir oyun vardı. Hatta zamanında en iyi birebir eş zamanlı oyunu olarak seçilmişti.

Ben hala o oyunu saklıyorum İsterseniz internete yükleyebilirim

Sağolun, teşekkürler. Ama bende halen saklıyorum. ArmA: Armed Assault aldım iki yerden ikisinde de yükledikten sonra oyunu açarken hata veriyordu. 1-2 kere uğraştım. Sonra bıraktım.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-05-2011, 12:46 AM
Sn.Yavuzmetre, havalı tabanca ile eğitim almış biri olarak, silah eğitimi ve nişan konusunda bana çok faydalı olduğunu söyleyebilirim.Sn.Berkeleyinde dediği gibi, gerçek tabancaya alışmak için kesinlikle atış yapmak gerekiyor.Ancak havalı tabanca ile bir veya iki aylık sıkı, doğru ve disiplinli çalışıldıktan sonra poligona gidip gerçek tabanca ile harmanlanırsa ortaya çıkmış olan sonucun sizi tatmin edeceğini düşünüyorum.Ayrıca gerçek tabancadan çok daha ucuz olan havalı tabanca ve mühimmatının maddi anlamdada sizi yormayacağını düşünüyorum.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-05-2011, 01:18 AM
Patlama anı ve gerçek silahınızla olan ağırlık, tetik karakteri, nişangah farklılıkları nedeni ile aslı gibi olmaz ama mevcut şartlarda kesinlikle çok faydası olacaktır. En azından kendi silahınıza benzer bir model bulabilirseniz yukardaki farklılıklara bir de kavrama konusu dahil olmaz.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-05-2011, 01:28 AM
Konu 2009 dan kalma... Big Grin
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS