Zor alım
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zor alım
Bu el konulan silahlar arasında el yapımı silahlara ne oluyor, nasıl ad veriyor, nasıl fiyat belirleniyor.

Alıntı

Sn. Shepherd, büyük ihtimal el yapımı silanlar MKE'ye gönderilip jilet yapılıyordur.

Alıntı

Sn. SertanY. ve bu konuda bilgisi olan arkadaşlar, zor alım silahların satışı için hangi kurum yetkili veya talep için hangi evraklar ile nereye başvurmamız gerekiyor. Saygılarımla...

Alıntı

Sn orpeus , Egm veya Silahlı kuvvetler personeline zor alım silahları veriliyor diye biliyorum .Başka kurum personeli alabilir mi bilgim yok.

Alıntı

(04-03-2014, 09:17 PM)bestamik19 demiş ki: Nihayet 10 yıllık meslek yaşamımızda zor alımla ilgili silah satışına müracaat ettik sonunda, ama alabilme ihtimali binde 2'den daha az.

Dün zor alımla ilgili emir geldi, astsubaylara satışa sunulacak 247 adet silah vardı, bunun 156 tanesi 7,65 mm Kırıkkale. Geriye kalan diğerleri de birer ikişer adet, çoğunluğu yerli diğer marka ve modeller...

İthal olarak 8 adet Browning vardı. Fakat anlayamadığım Browningle ilgili bir kaç kalem silah vardı, ama şarjör kapasiteleri çok farklı, hiç karşılaşmadım...

Dört grupta fiyatlandırılmış silahların hangisi hangi grupta belli değildi. En pahalısı 1265 TL (KDV hariç), en ucuzu 260 TL (KDV hariç) idi.

Detaylarını yakın zamanda, detayı ile ilgili sorulacak sorularla paylaşabilirim.

Benim sıralamam ise;

1. Modeli yazmıyor idi, Heckler Koch, 9 mm (Alman),
2. Browning 9 mm,
3. Stoeger Cougar 8000 F idi.

Elbette benden daha kıdemli olanlardan sıra gelmeyecek olsa da, en azından forumda edindiğimiz, okuduğumuz tecrübeler ışığında tercihlerimizi sıralamış olduk. HK'da hangi model olduğu belli değildi, o yüzden olduğu gibi yazdım.

Saygılar.

Sn. Lupus yaptığınız düzenleme için teşekkür eder ve alelacele, yoğun mesai sonrası çala kalem yazdığım mesaj içinde özür dilerim. Elinize sağlık.

Alıntı

Sn. üyeler,
Bunların listesini görebileceğimiz bir yer var mı? Almaya çalışayım ben de bir tane.
Saygılarımla

Alıntı

(05-03-2014, 03:03 PM)SertanY. demiş ki: Sn orpeus , Egm veya Silahlı kuvvetler personeline zor alım silahları veriliyor diye biliyorum .Başka kurum personeli alabilir mi bilgim yok.

Var Sayın SertanY
Hakim ve Cumhuriyet Savcıları da zor alım silah alabilmekte.

Alıntı

Bakanlar Kurulu, kimlerin zor alım silahı alabileceğini tahdidi olarak belirtmiş. Eski ve yeni cumhurbaşkanları, başbakan, milletvekilleri, başbakanlık müsteşarları, bakan müsteşarları ile müsteşar yardımcıları, Anayasa Mahkemesi raportörleri, Danıştay-Yargıtay başkan ve üyeleri...vs gibi bir listeleri var. Sıkıntı şu: Adalet Bakanlığı İdari ve Mali İşleri arıyorum. Bir süredir zoralım satmadıklarını söylüyorlar.TBMM'nin silah ruhsatları ile ilgilenen polis memurunu arıyorum. 2008'den beri vekillere zor alım satılmadı diyor.
Sn. bestamik19 başvuru yapmış.Biryerlere başvuru yapılıyor da ben neden bulamıyorum burayıSmile

Alıntı

Sn.Altuğ,

Bahse konu zor alım TSK bünyesinde.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Altuğ TSK personeliyim, her yıl ve belli periyodik zamanı olmamakla birlikte üst komutanlıktan emir gelmekte ve zor alıma sunulan tabancalar (az sayıda olsa tüfekte var), silaha göre gruplandırılan fiyatlar dahilinde tercihler alınıyor. Kıdem sırasına göre değerlendiriliyor ve sırası gelen alabiliyor. Astsubaylara verilecek 247 adet silah (tabanca ve tüfek) TSK'da görev yapan yaklaşık 95.000 astsubaya verileceği değerlendirildiğinde eşit olasılık olmamakla birlikte binde 2 ihtimal dahilinde alabilirim. TSK dışında zor alım yapabilecek diğer kişiler yukarıda belirtilmiştir. Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi