Zor alım
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zor alım
Zor alım silahların devri konusunda bir kısıtlama var mı? Alan memur arkadaşlar muhtemelen satıyorlardır. Bana daha önce forumda paylaştığım bir BHP bu şekilde ulaştı fakat kaynağındaki durumu bilmiyorum..

Alıntı

(02-11-2012, 09:51 AM)Mirgun demiş ki: Zor alım silahların devri konusunda bir kısıtlama var mı?

Sn.Mirgun, armağan silahlar ile olağanüstü hal bölgesine mahsus olmak üzere verilen silahlar haricinde devir kısıtlaması yoktur. Zor alım silahlar devredilebilir, devir alınabilir.
Ancak ruhsat süresini geçirdiği için zor alımına karar verilen silahlar için bir daha aynı kişi adına ruhsat verilmez. Kişi başka bir silah alabilir ama kaptırdığı silahı bir daha asla geri alamaz.

Alıntı

Arkadaşlar benim 332997 nolu winçoya (winchester-70-30,06 spr) zoralım yollarında rastlarsanız şayet çok çok selamımı söyleyin benım yerime okşayın sevin lütfen.Kıymetini bilemedim adıma özürlerimide iletirseniz memnun olurum.Winkb civan bşk/Yusufeli.

Alıntı

Zor alım tabancaları needen mkek de fiyat belirleyerek halka açık şekilde satmazlar ki?
Herkes keseri kendine doğru çeviriyor. Vatandaşını düşünen yok.

Alıntı

Şöyle bir kaç yıl geçsin sicilimiz üst sıralara yükselince ben de bir kaç marka model için kuytu da bekliyor olacağım Smile
Yoksa alt devreyiz daha sıranın bana gelmesi uzun sürer Smile

Saygılarımla...

Alıntı

Vermeye alıştık zaten , zor alımla da veriyoruz , öyle veriyoruz , böylede veriyoruz , köy yolun da sözde fazla tonajdan 800 kğ fazlalıktan 7000 tl daha verdik devletimize , koyün toprak yolu bozuluyormuş... Töbe töbe ...Vatandaş vermeye alıştı ...
Kızmamak sinirlenmemek elde değil , kimbilir kaç yüz kişi silah harcını yatıramadığından çok sevdiği silahları satmak , satamazsa da teslim etmek zorun da , ve bu silahların en güzelleri üç kuruşa torpillilere peşkeş çekiliyor bu nasıl bir dünya..

Saygılar...

Alıntı

Zor alimi konu olan silahlarin yeniden satisi sadece Emniyet ve Askeriye mensuplarina mi oluyor?

Hali hazirda kamu gorevlisi tasima ruhsatli silahi olan ancak Asker yada Emniyet mensubu olmayan bir kamu gorevlisi de zor alim yoluyla ali konulan silahlardan satin alabilir mi?

Tesekkurler,

Alıntı

Nihayet 10 yıllık meslek yaşamımızda zor alımla ilgili silah satışına müracaat ettik sonunda, ama alabilme ihtimali binde 2'den daha az.

Dün zor alımla ilgili emir geldi, astsubaylara satışa sunulacak 247 adet silah vardı, bunun 156 tanesi 7,65 mm Kırıkkale. Geriye kalan diğerleri de birer ikişer adet, çoğunluğu yerli diğer marka ve modeller...

İthal olarak 8 adet Browning vardı. Fakat anlayamadığım Browningle ilgili bir kaç kalem silah vardı, ama şarjör kapasiteleri çok farklı, hiç karşılaşmadım...

Dört grupta fiyatlandırılmış silahların hangisi hangi grupta belli değildi. En pahalısı 1265 TL (KDV hariç), en ucuzu 260 TL (KDV hariç) idi.

Detaylarını yakın zamanda, detayı ile ilgili sorulacak sorularla paylaşabilirim.

Benim sıralamam ise;

1. Modeli yazmıyor idi, Heckler Koch, 9 mm (Alman),
2. Browning 9 mm,
3. Stoeger Cougar 8000 F idi.

Elbette benden daha kıdemli olanlardan sıra gelmeyecek olsa da, en azından forumda edindiğimiz, okuduğumuz tecrübeler ışığında tercihlerimizi sıralamış olduk. HK'da hangi model olduğu belli değildi, o yüzden olduğu gibi yazdım.

Saygılar.

Alıntı

Önümüzdeki hafta başında zor alımdan ben de bir tabanca alacağım. Hayırlısı bakalım ne çıkacak.

Alıntı

Çok güzel tabancalar var. Mesela aklımda kalanlar Cold(King Cobra), Browning(HP, 1910), Sig Sauer(P226), H&K(USP), Walther(P88), S&W, Glock (26), Beretta( Cheetah,F81, FS92) ... adetler sınırlı coğu modelde birer ikişer... Tabi biz yararlanamıyoruz ayrı mesele Smile
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi