Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 2.75 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik 55 C100, L120, S120, T-120 Modeller
Sn. LKT,

Bu merci'leri biliyorsanız, isimlerini ve numara'larını verirseniz memnun oluruz.

Saygılar.

Alıntı

(18-09-2017, 12:47 AM)LKT demiş ki: Sn. Sarıkeçili yörük; eski konulara bakarsanız böyle bir problemi tek sizin yaşamadığınızı, başkalarının da benzer problemleri çeşitli firmalardan yaşadığını görebilirsiniz. Hakkını aramak isteyene çok merci var, eğer gerçekten hakkınızı aramak istiyorsanız bu mercileri özellikle tecrübeli arkadaşlara sorabilir, hakkınızı sonuna kadar arayabilirsiniz.

Saygılar.

Alıntı

Arkadaşlar,

Daha iki ayını doldurmamış olan Canik S120 tabancamın son durumunu sizle paylaşmak istiyorum.

Tabancada oluşan pas:

[Resim: 20171030_174459.jpg]

Gravürlerdeki boya atmaları:

[Resim: 20171030_174225.jpg]

[Resim: 20171030_174656.jpg]

Kabza iç işçiliği:

[Resim: 20171030_174342.jpg]

Tabanca alacak olanlara tavsiyem gravür, altın kaplama tabanca almamaları, yerli tabancaya ne kadar az para verirseniz sizlerin kârınadır.

Bugün Canik S120 tabancam ile 300 küsür atışı buldum ve 3. kez boş kovanı tahliye edemedi, boş kovan namlunun içinde kaldı.

Boş kovanların hepsinde tırnağın bir iz bıraktığını fark ettim:

[Resim: 20171030_175426.jpg]

Tırnak kovanda iz olan yeri çizmiş, sizce bu izler normal midir? 

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
defender45acp
Merhaba Sarıkeçili yörük;
Nasip olursa önümüzdeki aylarda alım listemde olan bir modeldi. Sizin adınıza üzüldüm.
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sarıkeçili yörük
Arkadaşlar,

[Resim: 20171111_131949.jpg]

Bu boş kovanlar benim Canik S120 tabancam'dan çıkanlar, hepsinde olmamakla birlikte bazı boş kovanların ön kısmında böyle eziklikler oluyor ve aynı zamanda arka kısmında'da şişlik oluşuyor.
Aranızda bunun sebebinin ne olabileceğini bilen varmı?

Saygılar.

Alıntı

Var... Smile

Tabancamı ilk aldığımda tahliye olan boş kovanların genelinde karşılaşmıştım bu durumla. Resmini yüklediğiniz boş kovanlarla neredeyse benzer durumdalardı. Fark ettim ki ateşlenmiş fişekler tahliye olurken, tahliye penceresinin alt köşesine çarparak dışarı atılıyor. E bomba gibi patlayan MKEK fişekleri o hızla tahliye penceresine çarpınca resimdeki gibi kovanın bir tarafında ezikler oluşuyor.

Allah Allah ne alaka diyecek olursanız; fişeğin atım yatağındayken böyle bir deformasyona uğrama ihtimali olmadığına göre, fişeğin ateşlendikten sonraki hareketlerini atım yatağına boş bir kovanı elle sürerek simüle edin anlayacaksınız.

(Lütfen ne kadar tecrübeli olursanız olun bu işlemi dolu fişekle denemeyiniz.)

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Bertaraf3, demirci57, defender45acp
Sn. Yasin06,

Cevabınız için teşekkürler, umarım dediğiniz gibidir.
Bir yerde, atım yatağı genişliği ve yiv-set başlangıç yeri normlara uymadığında'da böyle ezilmeler ve şişmeler olabiliceğini duymuştum. Bilmiyorum ne kadar doğru.

Saygılar.

Alıntı

(11-11-2017, 01:29 PM)Sarıkeçili yörük demiş ki: Arkadaşlar,

[Resim: 20171111_131949.jpg]

Bu boş kovanlar benim Canik S120 tabancam'dan çıkanlar, hepsinde olmamakla birlikte bazı boş kovanların ön kısmında böyle eziklikler oluyor ve aynı zamanda arka kısmında'da şişlik oluşuyor.
Aranızda bunun sebebinin ne olabileceğini bilen varmı?

Saygılar.

Şarjörde hangi sıradaydı bu fişekler ? En sonda olması fark edebilir diye düşünüyorum.  

Saygılar.

Alıntı

Sayın musti267,

Böyle bir durumu, fişeklerin şarjördeki sırasıyla nasıl ilişkilendirdiniz düşündüm ama bulamadım.

Bu şekilde şekilsel bozukluğa uğramış bir kovan, atım yatağına el yordamı ile bile girmiyor ya da zor giriyor. Ateşlenmeden önce çekirdeği üzerinde olan bir fişekte böyle bir durum zaten olamaz. Şarjördeki ilk fişekte olsa son fişekte olsa atım yatağına fişek, stabil olarak sürülüp ateşlendikten sonra da mermilerin şarjör ile ilişkisi kesiliyor zaten. Herşey ateşleme yaptıktan sonra gelişiyor. Ateşlenmiş fişeğin boş kovanı tahliye penceresinin alt uzun kenarına çarpıp çıkıyor.

Resim veya ufak bir video ile izahat yapacaktım ama evde aradım taradım hiç boş kovan bulamadım. Üstelik bu gibi kovan ezilmeleri bende ilk fişekte de son fişekte de zuhur etti.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. musti267,

Kovanları atıştan sonra yerden topladım, sırasını bilemiyorum.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi