Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CD9 / TR 02 Fiyatı ?
Sn.ilksurfer!
Hangi konu başlığı altında soracağımı bilemediğimden ve ÖM uygulaması olmadığından bu bölümde sizden bir ricam olacak:
ABD ye bu ay 500 adet TR 02 tabanca göndereceğiz.Oradaki temsilcimiz SW sigma serisinin 49$ indirimle 300 $ fiyatla satılmaya başladığını bildirdi.Kontrol ettim firmanın satış sitesinde de bu bilgi var.
SW bu kampanya ile glock vb pazar paylarını etkileyebilir mi?Bizim 180-200 $ civarında verdiğimiz ve parekende 480$ gibi fiyatlarla satılacak olan CD 9 tabancaların pazar şansı ne olur?
Bana gelen bilgileri teyit ve kontrol mahiyetinde sorduğum bu sorular alakasız olursa lütfen kusura bakmayın.
Şimdiden çok teşekkür ederim..
Saygılar....

Alıntı

Sn. Dr.akdal,

Cogu markanin ucuz modelleri oldugu gibi piyasada cok cok ucuz silahlar da var. Sadece Sigma degil. Fakat her malin musterisi ayri. Charles Daly'nin piyasada iyi bir ismi var. Kaliteli silahlar import ediyorlar. Iyi bir kar marjlari var gibi gozukuyor. Herkezin bir maliyeti var. Koskoca fabrika calistiriyorsunuz. Bence sizin fiyati kirmaya calisacaklarina, guzel bir silah dergisi ile anlasip (Guns and Ammo) yazarlarina bir adet test icin silah gonderirlerse ve iyi bir tanitim yaparlarsa cok daha iyi bir piyasa elde ederler. Onemli olan silahin kalitesi. Yoksa sadece ucuz diye mal cok satilmiyor... Ornegin High point diye bir marka var 45 kalibre silahi $150 dolara satiyorlar. Ama fiyati boyle ucuz diye piyasayi ele gecirmis degiller. Diger yandan Glock kalitesi ile kendini ispatladigindan $500 dolar civarinda inanilmaz cok satiyor. $400-500 dolar araligi Amerika'da silahseverlerin butcelerine cok uygun bir rakam. Tek yapilmasi gereken, insanlar bunu Glock'a neden tercih edecek, Glock'dan ustunlukleri nedir, (kabza, ergonomi, vs bunlari siz daha iyi bilirsiniz) bu noktalari one cikartip bir tanitim yapilirsa elbetteki $480 dolarlara satilir. Ama rakip Glock piyasada kendini cok iyii ispatladigi icin citaniz yuksekde. Onu yakalayip daha iyisini yapabilmeniz lazim... Insallah faydali olmusumdur...

Saygilar,

Alıntı

Sn.Dr.Akdal
Soruyu bana sormadığınızdan bu yazıyı yazmam doğru değil belki ama Türkiye'de tesisat sektöründe(sektör farklı da olsa) İtalya ve Almanya'dan alınan malzemeler distribütörler tarafından genellikle depoya giriş fiyatının üzerine ortalama %40 konularak bayilere satılmaktadır.Liste fiyatı oluşurken de eğer siz ürünü 200 USD'a veriyorsanız depolarına giriş yaklaşık 240 USD olmaktadır.Bunun üzerine %40 şirket karı konulursa fiyat 336 USD'a ulaşmaktadır.Bayilerin karı da %25 olsa fiyat 420 USD'a çıkmaktadır.Bu durumda Charles Daly biraz fazla kar etmek istiyor gibi görünüyor ama dediğim gibi sektör farklı olduğundan takdir sizin.
Saygılarımla

Alıntı

Sn.ilksurfer!
CD ile anlaşmamızda Guns and Ammo tanıtımı ve test için oraya da tabanca göndermek var.Bizim plastikden sac şarjöre geçişimiz süreci 2 ay uzattı.Şu an gönderdiğimiz tabancalarla yapılan 1375 atışta sadece 5 kere besleme sorunu yaşandığını bildirdi.Eğer doğru ise kalite olarak Glock ve XD arasında bir pazar yakalama hedefi var.
Bilgileriniz gerçekten faydalı oldu.Kısa ama öz.Çünkü SW örneğini Michael öne sürüyor.Tabancada novac gez vb yaptığımız iyileştirmelere artı fiyat koymayalım diye.Ayrıca tabancayı175$ dan almaya çalışıyor,ben 200 den aşağı düşünmüyorum.Bir tarafdanda Walther kalitesinde tabanca istiyor ve testler öngörüyor.Anlaşmaya koyduğu hata oranı % 1.5 .Bundan fazla olacak hataların işçilik olarak bize fatura edileceğini bildiriyor.
Bu rakamlar dezavantaj gibi görünsede kendimizi mükemmeliyete motive edebilmemiz açısından faydası olacağına inanıyorum.Karlılığı olmasa bile 1 sene bu kalitede tabanca yaparak ,ABD pazarından pay alabilirsek büyük kazanım olur.
1. elden destek ve katkınız için çok teşekkür ederim.Tabanca pazara girdikten sonra daha fazla yardımlarınız olacağını ümid ediyorum.Ayrıca size özel 1 adet ürün yapıp göndermeyi çok arzu ederim.Kolleksiyonunuzda bizden bir hatıra olur.
Saygılar....

Alıntı

Sn.Kültigin!
Konuyla ilgilenmenizden çok memnun oldum.Demek ki 200$ fiyat çeksek, tabanca 420$ a bayilere ulaşacak ,60$ da CD firmasının karı olacak.O halde bu fiyatta ısrar edelim.
Katkınız için çok teşekkür ederim.
saygılar....

Alıntı

Sn.Dr.Akdal Bey;
Benim bu konuda nacizane söyleyebileceğim;Bu devirde rekabet artık para ile yapılmamaktadır.Çünkü para ile yapılan rekabet kaliteyi düşürecektir.Rekabet yapılması gereken hususlar ise kalite,yenilik ve müşteri hizmetlerine verilen önem olmalıdır.Sizin müşteri hizmetlerine ne kadar önem verdiğiniz zaten ortada.Kalitenizi ise hep daha ileriya taşımak için çalışıyorsunuz.Bu durumun sizi daha da ileriye taşıyabileceğinden şüphem yok.Bu konuyla ilgili konuşmamın sebebi alanıma giriyor olmasıdır.Saygılar..

Alıntı

Sn.ashes!
Eğer bu konuda da paylaşımlarınız tabanca gibi olacaksa size hemen ayrı bir yerde başlık açalımSmileHepimizin istifadesine olacağından eminim Smile
Saygılar.....

Alıntı

Rica ederim Sn.Akdal Bey,
Bizim kendi işimiz pazarlama,okuduğum bölüm de aynı.Bu yüzden birşeyler söyleyebileceğimi düşündüm.Dünyanın en karlı,en tatlı işi ise kuşkusuz aracılık işidir.Big Grin Yani CD firmasının.Bence çok fazla fiyat indirmeyin Sn.Akdal.Zira siz fiyat indirseniz bile onların bu indirimi fiyatlarına aynı oranda yansıtacağını sanmıyorum.
Saygılar..

Alıntı

dr.akdal demiş ki:...
Bu rakamlar dezavantaj gibi görünsede kendimizi mükemmeliyete motive edebilmemiz açısından faydası olacağına inanıyorum.Karlılığı olmasa bile 1 sene bu kalitede tabanca yaparak ,ABD pazarından pay alabilirsek büyük kazanım olur.
...

Size bu konuda yuzde yuz katiliyorum. Fiyati dusurmektense kaliteyi arttirici "upgrade" leriniz cok daha yerinde olmus. Insallah Amerikan piyasasinda da cok basarili olacaksiniz... Fiyat da aman diretin. Amerika'da kazanin basarili olun ki, Turkiye'de, ihtiyaci olan yerde daha uygun fiyat yapabilesiniz... Hepimiz arkanizdayiz...

Teklifiniz icin de cok tesekkurler...

Saygilar,

Alıntı

Sn.ilksurfer!
Çok teşekkür ederim ilk sevkiyatı yapacağımız zaman sizinle görüşerek koleksiyon parçasını göndereceğimSmile
Saygılar....

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi