Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KALİTE PROBLEMLERİMİZ
sn.cengizhan sn.dr.akdal
Tetik üzerinde yapmış olduğunuz yeni revizyonlar nelerdir tam bilmiyorum ama eski tetik üzerindeki bazı tespitlerimi aktarmak istiyorum.
iğne tulumbası , tetik tulumbası ve tetik kolu taşıyıcısının fazladan ve gereksiz sürtünme oluşturdu forumdaki birçok kişi gibi benim de dikkatimi çeken bir unsurdu, yeni tetikte bunların üzerinde durmuşsunuz, tetik kolu taşıyıcısında bir değişiklik yaptınız mı bilmiyorum ama tetik kolu taşıyıcının da fazladan bir sürtünme oluşturduğunu ve tetik kolu tasıyıcısı yerine aynı görevi yapması için tetik yayından faydalanılabileceğini düşünüyorum, bu düşüncemi tam olarak nasıl ifade edebilecemi bilmediğim için, kendim yapıp resim üzerinde anlatmak istedim
[Resim: 13122009246.jpg]
sağ tarafta gördüğünüz tetik yayı, tetik kolu taşıyıcısı ve yayı, sol alt köşede gördüğünüz biraz uzun parlak renkli benim yaptıgım yay ise bunların hepsi yani tetik yayı, tetik kolu taşıyıcısı ve yayı.

[Resim: 13122009236.jpg]
bu şekilde bir yay sayesinde tetik kolundan kaynaklanan sürtünme farkedilir sekilde azaldı (tetik tulumbası ve iğne tulumbasından kaynaklanan sürtünme devam ediyor) tetiğin geri yerine gelmesi için daha az sert olan yay yeterli olabilir, tetiğe bastıkça yay geriliyor ve tetik kolunu yukarıya kaldırıyor böylece hem tetik yayı hemde tasıyıcı görevi yapabiliyor ve tetiğin geri gelmesini hem tetiği ittirerek hem de kolu geri çekerek sağladığı için, kendi yayı kadar sert olmadan rahatlıkla görevini yapabiliyor, (şu anda arge aşamasındayım Smile ) yaptıgım basit yaya ragmen tetikte farkedilir bir rahatlık oluştu, daha kaliteli yaylarla denense iyi sonuçlar verebileceği kanatindeyim
ayrıca, fırsat bulduğumda otomatik iğne kilidi ile ilgili nacizane düşüncelerimi aktarmak istiyorum
saygılar...

Alıntı

SAYIN CİHAN54

Tasarımınızın ar-ge aşamasının tamamlanmasını bende dört gözle bekliyorum.Resimden ziyade numune üzerinde inceleme yapmak fikir verebilmek adına daha uygun olacaktır.Numune çalışmanızı bu doğrultuda incelemeyi isteriz.

Genel olarak yapılan dizaynlarda ilk dikkat edilen unsur dizaynın ister tek silah isterse bininci silahta olsun aynı kaliteyi sağlayabilmesi ve mümkün mertebe arıza çıkarmama kabiliyetinin cok yüksek olmasıdır.

Tabanca kullanım alanı olarak cok hassas bir ürün oldugu için dizaynında tabanca çalıştıkca problem çıkarmayacak dizayn olması önem kazanmaktadır.

Size paralel olarak ar-ge faaliyetlerimizde de yeni tetik dizayn çalışmaları devam etmektedir.BU yeni dizayn tetiği test aşamasından problemsiz olarak gectiği taktirde en kısa zamanda uygulamaya sokacağız.
Bu noktada sizin yapmış olduğunuz çalışmalardan da izninizle azami istifade etmek isteriz.

Saygılarımla,
cihan54 demiş ki:sn.cengizhan sn.dr.akdal
Tetik üzerinde yapmış olduğunuz yeni revizyonlar nelerdir tam bilmiyorum ama eski tetik üzerindeki bazı tespitlerimi aktarmak istiyorum.
iğne tulumbası , tetik tulumbası ve tetik kolu taşıyıcısının fazladan ve gereksiz sürtünme oluşturdu forumdaki birçok kişi gibi benim de dikkatimi çeken bir unsurdu, yeni tetikte bunların üzerinde durmuşsunuz, tetik kolu taşıyıcısında bir değişiklik yaptınız mı bilmiyorum ama tetik kolu taşıyıcının da fazladan bir sürtünme oluşturduğunu ve tetik kolu tasıyıcısı yerine aynı görevi yapması için tetik yayından faydalanılabileceğini düşünüyorum, bu düşüncemi tam olarak nasıl ifade edebilecemi bilmediğim için, kendim yapıp resim üzerinde anlatmak istedim
[Resim: 13122009246.jpg]
sağ tarafta gördüğünüz tetik yayı, tetik kolu taşıyıcısı ve yayı, sol alt köşede gördüğünüz biraz uzun parlak renkli benim yaptıgım yay ise bunların hepsi yani tetik yayı, tetik kolu taşıyıcısı ve yayı.

[Resim: 13122009236.jpg]
bu şekilde bir yay sayesinde tetik kolundan kaynaklanan sürtünme farkedilir sekilde azaldı (tetik tulumbası ve iğne tulumbasından kaynaklanan sürtünme devam ediyor) tetiğin geri yerine gelmesi için daha az sert olan yay yeterli olabilir, tetiğe bastıkça yay geriliyor ve tetik kolunu yukarıya kaldırıyor böylece hem tetik yayı hemde tasıyıcı görevi yapabiliyor ve tetiğin geri gelmesini hem tetiği ittirerek hem de kolu geri çekerek sağladığı için, kendi yayı kadar sert olmadan rahatlıkla görevini yapabiliyor, (şu anda arge aşamasındayım Smile ) yaptıgım basit yaya ragmen tetikte farkedilir bir rahatlık oluştu, daha kaliteli yaylarla denense iyi sonuçlar verebileceği kanatindeyim
ayrıca, fırsat bulduğumda otomatik iğne kilidi ile ilgili nacizane düşüncelerimi aktarmak istiyorum
saygılar...

Alıntı

Alıntı: cengizhan
SAYIN CİHAN54
Numune çalışmanızı bu doğrultuda incelemeyi isteriz

sn cengizhan! eğer faydalı olacaksa elimden geleni yaparım, incelemek isterseniz tabncam emrinizde

Tabanca kullanım alanı olarak cok hassas bir ürün oldugu için dizaynında tabanca çalıştıkca problem çıkarmayacak dizayn olması önem kazanmaktadır
bu konuda sonuna kadar haklısınız, tasarımımım, ne kadar dayanıklı oldugunu, uzun süre denemeden karar vermek zor ama size iki sistem arasında tahmin ettiğim avantaj ve dezavantajı anlatmak istiyorum,
silah hayati bir makine olduğu için devamlılığı cok önemlidir,
- orjinal halinde tetik yayı kırılsa dahi, tetiği elle geri çekip çalıştırabiliriz, benim tasarımımda tetik yayı kırılırsa tasıyıcı kol görev yapmayacağı için silah çalışmaz fakat benim tasarımımda cok sert tetik yayına gerek olmadığından , tetik yayının kırılma ihtimali daha azdır (bunlar benim nacizane düşüncelerim)

Bu noktada sizin yapmış olduğunuz çalışmalardan da izninizle azami istifade etmek isteriz.
Sİlah ve tasarım emrinize amededir, ben tabancam da kullanıyorum gayet rahat bir şekilde çalısıyor tabiki gelişmenin sonu yoktur sistem gelişmeye açık...
saygılarımla[/php]

Alıntı

Selamlar;

Sn. Akdal,

Ghost serisi ile ilgili son gelişmeler ve gidişat nasıldır?

Teşekkürler....

Alıntı

cihan54 demiş ki:
ilksurfer demiş ki:Tebrik ederim. Cok guzel bir uygulama...
Bence de +1
Sn. Cengizhan hoşgeldiniz.

+1 Bravo

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi