Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KALİTE PROBLEMLERİMİZ
Sayın dr.akdal konu ile alakasız olacak ama fotoğraflar da TR-02 çok karizmatik duruyor.

Alıntı

Sn. Dr.akdal, firmanızın üretmiş olduğu bir mamulun üretim sürecinde rast geldiğiniz arızaları bizimle paylaşmanız büyük bir jest. Kolay kolay kimse bu tür bilgileri şirket sırrı addederek ifşa etmez. Bu hareketinizi malınıza olan güvencin belirtisi olarak görüyorum.
Saygılar...

Alıntı

Çok güzel bir uygulama keşke bütün yerli üreticiler sizin hassasiyetinizi gösterebilse idi Silah Sanayimiz çok daha az zamanda daha büyük işlere imza atardı.

Saygılar yolunuz açık olsun.

Alıntı

Sayın dr.akdal, her zaman söylüyorum farklı bir yerli üretici profili çiziyorsunuz. Bu başlık ile yaptığınız, ülkemizdeki üreticilerin kolay kolay cesaret edemeyeceği türden bir girişim. Şimdi birileri "bak bütün imalat hatalarını kendileri ortaya döküyorlar" diye kıs kıs gülebilir, ancak bir kaç sene sonra o birileri kafalarını kaşırken siz gülüyor olacaksınız kuvvetle muhtemel.

Görüyoruz ki üretim hatalarını kodlayarak takip etmenizin de ötesinde, bunları bizimle paylaşıyorsunuz. Belli ki ürününüze ve satış sonrası desteğinize güveniniz oldukça yüksek. Sayın dr.akdal, sizin bu kadar şeffaf bir düşünce tarzıyla hareket etmenizden cesaret alarak bir öneride bulunmak istiyorum. Ürününüzün arkasında nasıl durduğunuzu, geliştirmek için nasıl sürekli emek verdiğinizi ve satış sonrası desteğinizi bilen biliyor (benim gibi mesela). Ancak malumunuz, bu haliyle kaldığı takdirde; "bunlar imalatta gerçekleştiğini gördüğümüz somut hatalardır" diyerek ortaya konulanlar, firmanız ve ürününüz ile ilgili yeterli bilgi düzeyine erişmemiş tüketiciler açısından ürkütücü olabileceği gibi, kötüniyetli yönlendirmelere gerekçe olarak da kullanılabilir. Dolayısıyla ilgili hata kodlarına bağlanan hatalı ürün adetlerinin, toplam imalat adedine oranı belirli periyotlarla açıklanırsa ve tespit edilen bu hatalar karşısında tüketiciye nasıl destek verildiği ifade edilirse; kanaatimce müşteri odaklı çalışmanızın ürün kalitesini nasıl olumlu etkilediği hususu belirginleşeceği gibi, yukarıda belirttiğim bir kısım endişe ve suistimalin önüne de daha kolay geçilebilecektir. Diğer yandan bu suretle hali hazirda mevcut imalat hatalarının endişe edilecek düzeyde olup olmadığı hususu, afaki ifadelerden sıyrılıp somut olarak ortaya koyulabileceği gibi, mevcut imalat hatalarının bilgi birikimine dönüşerek kaliteye olumlu yansıması da, zaman içinde bu orantıyı düşürerek gelişimi de somut olarak gösterebilecektir.

Saygılar...

Alıntı

Bu konuyu sn.Cengizhana ileteceğim.Teklifiniz gayet güzel ve ufuk açıçı.Ayrıca güzel temennileri için bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederim.
Saygılar....

Alıntı

Sayın Oncearocker

Bu uygulamamıza verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim.
Dünyanın neresinde olursa olsun imalat yapılan bir yerde mutlaka hatalarda olacaktır.Gerek parça kaynaklı ,gerekse işçilik kaynaklı bu problemlerin müşteri mağdur edilmeden giderilmesi imalatcı firmaların asli görevidir.Bu sebeple satış sonrası servis hizmetleri her imalatcı firmada bulunmak zorundadır.

Dünya çapında kendisini kanıtlamış firmalar bu işin ehemmiyetine vakıf oldukları için, imalat noktalarında oluşan hataları müşterilerine duyurmakta tereddüt etmemekte, en kısa yoldan bu ürünlerini geri çağırarak müşterilerinin mağduriyetlerini gidermektedirler.

Bu forumda yaptığımız bilgi paylaşımına esas arızalar, sadece bizim silahlarımıza has problemler değil, genel olarak silah problemleridir.Bizim silahlarımızda da bu problemler mutlaka zaman zaman ortaya çıkabilmektedir.Bu arızlardan bir kısmı ihmal edilebilecek düzeyde iken,bir kısmı daha görünür boyutlara ulaşmaktadır.

Müşterilerimizin silahlarında ortaya çıkabilecek problemleri rahatlıkla ifade edebilmelerine imkan tanımak amacı ile bu uygulamamızı başlatıyoruz.

Müşterilerimizden yansıyan her problem, kayıtlarımıza işlenerek bu problemin tekrar yaşanmaması için başvurulacak yöntemler teknik ve üretim departmanlarımız tarafından analiz edilmek üzere tarafımızca gündeme taşınmaktadır.

Bu paylaşım ortamı müşteri memnuniyetini belirleyen en doğal ve en pratik yöntem olarak müşterilerimiz tarafından kullanılmakta olup, ayrıca hata oranlarının yayınlanması sizinde hak vereceğiniz gibi hata kaynakları üzerinde özel çalışması olmayan müşteriler nezdinde fazla bir anlam ifade edemeyecektir.

Kabul edilebilir hata oranları her sektör için çok farklılık arzetmekte olup, bu oranların yayınlanması üretici firmalar nezdinde kabul edilebilir görülmemektedir.Ama aslolan bu oranların analiz edilerek gerekli düzeltici ve önleyici çalışmalar ile asgari düzeye indirilebilmesidir.Müşteri memnuniyetini sağlamak içinde bunu sağlamak her firmanın vazgeçilmez önceliği olmak zorundadır.

Saygılarımla,

oncearocker demiş ki:Sayın dr.akdal, her zaman söylüyorum farklı bir yerli üretici profili çiziyorsunuz. Bu başlık ile yaptığınız, ülkemizdeki üreticilerin kolay kolay cesaret edemeyeceği türden bir girişim. Şimdi birileri "bak bütün imalat hatalarını kendileri ortaya döküyorlar" diye kıs kıs gülebilir, ancak bir kaç sene sonra o birileri kafalarını kaşırken siz gülüyor olacaksınız kuvvetle muhtemel.

Görüyoruz ki üretim hatalarını kodlayarak takip etmenizin de ötesinde, bunları bizimle paylaşıyorsunuz. Belli ki ürününüze ve satış sonrası desteğinize güveniniz oldukça yüksek. Sayın dr.akdal, sizin bu kadar şeffaf bir düşünce tarzıyla hareket etmenizden cesaret alarak bir öneride bulunmak istiyorum. Ürününüzün arkasında nasıl durduğunuzu, geliştirmek için nasıl sürekli emek verdiğinizi ve satış sonrası desteğinizi bilen biliyor (benim gibi mesela). Ancak malumunuz, bu haliyle kaldığı takdirde; "bunlar imalatta gerçekleştiğini gördüğümüz somut hatalardır" diyerek ortaya konulanlar, firmanız ve ürününüz ile ilgili yeterli bilgi düzeyine erişmemiş tüketiciler açısından ürkütücü olabileceği gibi, kötüniyetli yönlendirmelere gerekçe olarak da kullanılabilir. Dolayısıyla ilgili hata kodlarına bağlanan hatalı ürün adetlerinin, toplam imalat adedine oranı belirli periyotlarla açıklanırsa ve tespit edilen bu hatalar karşısında tüketiciye nasıl destek verildiği ifade edilirse; kanaatimce müşteri odaklı çalışmanızın ürün kalitesini nasıl olumlu etkilediği hususu belirginleşeceği gibi, yukarıda belirttiğim bir kısım endişe ve suistimalin önüne de daha kolay geçilebilecektir. Diğer yandan bu suretle hali hazirda mevcut imalat hatalarının endişe edilecek düzeyde olup olmadığı hususu, afaki ifadelerden sıyrılıp somut olarak ortaya koyulabileceği gibi, mevcut imalat hatalarının bilgi birikimine dönüşerek kaliteye olumlu yansıması da, zaman içinde bu orantıyı düşürerek gelişimi de somut olarak gösterebilecektir.

Saygılar...

Alıntı

Sıra geldi müşteri kaynaklı arızalaraSmile
[Resim: hata2.jpg][Resim: w800.png]

[Resim: hata1.jpg][Resim: w800.png]

Alıntı

[Resim: hata3l.jpg][Resim: w800.png]

[Resim: hata4d.jpg][Resim: w800.png]

Alıntı

Beyaz kapak da yakışmış doğrusu,güzel renk alternatiflerini gösterip tahrik ediyorsunuz Smile
bende beyaz kapak istiyorum sn akdal! ama böyle el yapımı değil fabikasyon Smile Smile
yarın nasipse ist mke'deyim

Alıntı

Sn.cihan54!
Talebinizi lütfen Serhat beye iletin.Eğer imkansız derlerse şikayet edeceğiniz yer belli Smile
Şimdiden hayırlı olsun diyeyim.
Saygılar....

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi