Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 7 Oy - 4.29 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BHP Kopyaları
(30-01-2012, 03:44 PM)Pinus demiş ki: Bildiğim kadarıyla FEG üretimi T3 ile başlayan HP'ler vardı.

Doğru biliyorsunuz Sn.Pinus...FEG de bir dönem seri numarası T3 ile başlayan, ancak üzerinde silahın Belçika Liege ' li olduğunu gösterir hiç bir emmare ve damga olmayan BHP ' ler üretti...Ancak Sn.abcnet ' in sorduğu gibi tüm T serisi BHP ' ler FEG üretimi değildir....

Alıntı

(30-01-2012, 06:46 PM)lupus demiş ki:
(30-01-2012, 03:44 PM)Pinus demiş ki: Bildiğim kadarıyla FEG üretimi T3 ile başlayan HP'ler vardı.

Doğru biliyorsunuz Sn.Pinus...FEG de bir dönem seri numarası T3 ile başlayan, ancak üzerinde silahın Belçika Liege ' li olduğunu gösterir hiç bir emmare ve damga olmayan BHP ' ler üretti...Ancak Sn.abcnet ' in sorduğu gibi tüm T serisi BHP ' ler FEG üretimi değildir....
Tabanca serüvenim rahmetli dedemin T3 Bro'su ile başladığından mıdır bilmem, birileri Browning'e dil uzatıp kötüledimi bende bir kızgınlık başgösteriyor.Sonra böyle yakışıklıyı temize çıkaran bilgilerle rahatlıyorum.(Silah sevgisini abartma konusuna cevap gibi oldu Smile )
Bütün T serilerinin kopya olduğu Özellikle T3 ler ile ilgili bir tartışma sonrası bu soru sorulmuştu.Konu ile ilgili %100 cevap alınmıştır. Teşekkür ediyorum. Saygılar.

Alıntı

Öncelikle herkese merhaba benim de sormak istediğim bir konu var. Fason olarak Irak' ta üretilen bazı Browninglerin üzerine kartal amblemi vurulmadan, C 12345 gibi 5 haneli sayı grubu seri noya sahip olarak kullanıma sürüldüğünü duymuştum. Bu durumu destekleyecek 2 adet Browning HP gördüm, ikisi de askeri personel olan arkadaşlarıma beylik silahı olarak verilmişti. Yani fabrikanın belirtiği seri numarası standartlarında bir C serisi 14'lü değillerdi. Konuyla ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Alıntı

Sn. waffens,

Sn. lupus bu konuyu http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=7479 burada açıklamıştır.

Macar yapımı o arkadaşlar. Gerçek C serisi olsa seri numaraları zaten 72C, 73C gibi rakam ve harflerle başlar. Zor alımdan ruhsatlandırıldıklarını düşünüyorum.

Alıntı

Selam arkadaşlar...Ben de ortalama 17 yıldır sahibi olduğum bir Browning HP var. Yanlız pek anlamam çeşitlerinden.. Yılda 1, en fazla 2 defa poligona gidip stres atıyorum...Bir kaç gün önce bir arkadaşımla Browning HP konusu açıldı, kendi tabancasında 2 balık resmi olduğunu söyledi, forumlardan biraz bu konuyla ilgili yazılara baktım, ama net bir yazı göremedim. Herkes çeşitlerini söylüyor, onu anladım da benim tabanca ile ilgili net bir yazı yok...

Arkadaşlar benimkinde balık, börtü böcek yok!...Neden acaba? Benim tabancam sahte mi ? Ama sahte olsa atışlarda tutukluk yapar, deformiteler falan olurdu, ama Maşallah saat gibi... İğne mekanizması altında küçük bir sembol var ( P harfi ortasına ters T harfi olan bir simge). 2 cm kadar alt tarafında IV rakamı. Namluda ise X işareti ve biraz altında ( 6-7 mm kadar ) I işareti var...Namlunun görünen yerinde CAL.9 m/mP yazısı ve seri numarası mevcut...Tabancanın dışında hergangi bir sembol yok....Bir tarafında seri nosu mevcut ( 6 haneli ) düzgün ve derin basılmış, tamamı numara, harf yok... Bir tarafında ise FABRIQUE NATIONALE HERSTAL BELGIQUE, alt sırada ise BROWNING'S PATENT DEPOSE yazıyor....Arkadaşlar bu yazılar mükemmel düzgün ve derin basılmış...Boyasına gelince hala orjinal boyası üzerinde. Titiz kullanmaya gayret ederim...İlginiz için şimdiden teşekkürler..

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=250

Alıntı

Sn.cengizkaya027,öncelikle hoşgeldiniz. Bahsi geçen silahın resimlerini yayınlayabilirseniz, üstadların yapacağı yorumlara da yardımcı olmuş olursunuz.

Saygılar...

Alıntı

Fuat Bey becerebildiğim kadar resimler ekte...
Selamlar, saygılar...

http://img819.imageshack.us/img819/1293/...ing002.jpg
http://img685.imageshack.us/img685/3692/...ing001.jpg

Alıntı

Resimlerden anlayabildiğim kadarıyla Macar FEG üretimi gibi duruyor. Tabancanın horozunu kaldırıp, sürgüyü geride kilitleyip arkadan gezin ve iğne plakasının rahat görülebileceği, sökülmüş halde gövdenin ve sürgünün içten resimlerini koyarsanız kesin bir şey söylenir. Ama silah FEG.

Selamlar
Ben bunu T3 sandım. O yüzden net konuştum. Harf yok demişsiniz. Ayrıntılı resim koyar mısınız?

Alıntı

(13-04-2012, 11:18 AM)Pinus demiş ki: Resimlerden anlayabildiğim kadarıyla Macar FEG üretimi gibi duruyor. Tabancanın horozunu kaldırıp, sürgüyü geride kilitleyip arkadan gezin ve iğne plakasının rahat görülebileceği, sökülmüş halde gövdenin ve sürgünün içten resimlerini koyarsanız kesin bir şey söylenir. Ama silah FEG.

Selamlar
Ben bunu T3 sandım. O yüzden net konuştum. Harf yok demişsiniz. Ayrıntılı resim koyar mısınız?

+1

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi