Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 7 Oy - 4.29 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BHP Kopyaları
Tesekkûr ederim Sn Lupus.
Saygılar Smile

Alıntı

[Resim: 139571.jpg]

[Resim: 072691.jpg]

[Resim: 070101.jpg]

İlk iki fotoğraf tamam da 3.sü ne olaki ? ''Luger M80 Parabellum'' ilk defa görüyorum. Bilirse yine üstad bilir deyip ekledik.

Alıntı

Sn.xhmyt,bu Browning aynı dipsiz bir kuyuya benziyor. Her türlü yazılar,değişik kodlar ne ararsak mevcut. Çok şükür ki üstat var,yoksa geçmişleriyle alakalı bilgileri öğrenemeden sadece bakmakla yetinecektik.

Saygılarımla...

Alıntı

Kanada yapımı BHP'ye bakınca istenirse Ondörtlü'nün bile çirkin olabileceğini anlıyorsunuz.

Alıntı

(29-01-2012, 02:51 PM)xhmyt demiş ki: [Resim: 070101.jpg]

Luger M 80, Macar FEG tarafından Afrikaya gönderilmek üzere yapılmış bir seri diye aklımda kalmış. Ama doğrusunu üstad bilir.
Saygılar.

Alıntı

(29-01-2012, 04:38 PM)yalvali demiş ki: Kanada yapımı BHP'ye bakınca istenirse Ondörtlü'nün bile çirkin olabileceğini anlıyorsunuz.

Resmi görünce Browning hangi vicdanla bu hale getirilir demiştim kendi kendime.Sizinki de yerine bir tespit doğrusu. İstenince oluyormuş.

Alıntı

Değerli arkadaşlar, gerek Mauser, gerek Luger adı altında fason olarak üretilen kopyaların tamamı Sn.alpago' nun da belirttiği gibi Macar FEG üretimi tabancalar. Hatta Mauser ismi altında üretilmiş olan çift hareketli tetik ve sürgüden emniyet / horoz indirme sistemli tabanca zamanında MKEK vitrinlerinde bile boy göstermişliği vardır...

Alıntı

(30-01-2012, 11:33 AM)lupus demiş ki: Değerli arkadaşlar, gerek Mauser, gerek Luger adı altında fason olarak üretilen kopyaların tamamı Sn.alpago' nun da belirttiği gibi Macar FEG üretimi tabancalar. Hatta Mauser ismi altında üretilmiş olan çift hareketli tetik ve sürgüden emniyet / horoz indirme sistemli tabanca zamanında MKEK vitrinlerinde bile boy göstermişliği vardır...

Değerli üstad;

1998 yılında bir arkadaşım Mauser üretimi kopyadan almıştı.Yanlış hatırlamıyorsam 300 mermi gibi bir atımda gez düşmüştü.

Benim size sormak istediğim : Browning T serisinin tamamı FEG üretimi midir? Değilse daha önce yayınladığınız konuda olduğu şekilde ikisini ayırt edebiliriz herhalde.

Saygılar.

Alıntı

(30-01-2012, 12:55 PM)abcnet77 demiş ki: Benim size sormak istediğim : Browning T serisinin tamamı FEG üretimi midir?

FNH üretimi T serisi BHP ' lerin hiç birisi kopya değildir...

Alıntı

Bildiğim kadarıyla FEG üretimi T3 ile başlayan HP'ler vardı.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi