Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir güzide silah daha...
kaptan384 demiş ki:Sayın kuzeyinoğlu bu sözleriyle terörist eylemlerde bulunup da yoklukları bahane edenlerin aksine karadeniz yöresi insanının yokluklara rağmen böyle bir tepki vermenin ne kadar mantıksız olduğunun farkında olmaları ve bir dönem kendi bölgelerine sığınmak isteyen terör yanlılarını barındırmadıklarını anlatmak istiyor sanırım.

Karadeniz insanı ile dalga geçildiği yönünde bir yanlış anlaşılma oldu heralde. Yoksa kimsenin böyle yasadışı bir şekilde silah üretip satmayı ve hatta bunu dolandırıcılık yöntemleriyle yapmayı tasvip edeceğini sanmıyorum.

Gelelim çok sevgili dostum Sandeman'ın bulduğu güzide silaha Big Grin... Efenim oradaki "CAP 765" silahın çapını gösteren bir ifade değil seri numarasıdır. Alttaki bölüme dikkat edilir ise "333" yazmaktadır. Bu 333 kalibre anlamına gelmektedir lakin silah ustamızın dalgınlığıyla "," başa yazılacağına "3,33" yazılmıştır. Silah sanıldığı gibi "7,65" değil, "3,33" hiç değil, ",333" yani 333 kalibreliktir. Bunu da 0,254 ile çarparsak, hımmm, evet bu yaklaşık 8,45 bilemedin 8,50 mm.lik bir silah.

Sn. Kaptan384,arkadaşın yanlış anlayarak refleks verdiği bariz zaten. Ancak yasadışı unsurları barındırmamak,devletinin yanında yer almak,devlete kurşun sıkmamak gibi özelliklerin de erdem gibi görülmesine karşıyım. Bunlar zaten görev ifa şartıdır,fazilet değil. Karadeniz'de yaşıyorum,halkını da belki sevgili Portekizli hemşehrilerim kadar severim. Ama bu konudaki merakın bu bölgede yaygın olması ,bir gerçektir. Alınganlık göstermeye gerek yok. Karadeniz fıkraları kadar bile yüklenmiyoruz.
Yiyecek ekmeği,giyecek montu olmayanın o kadar imkansızlık arasında silahını yapması veya edinmesi de bir bakış açısıdır.
Gelelim yeni silahıma Smile Aslında Sn Ilksurfer'in kolleksiyonuna taş çıkartır bendekiler. Ama jilet bazında Big Grin

Alıntı

Bugün biraz araştırıp bu silahı yapan ustayı buldum Tongue. Kendisi şu an Necatibey'de asker künyesi basıyormuş.

Dedim ki, "Neden Brovning S?". Bana şu cevabı verdi; "Brovning S, Brovning SL, Brovning SLX diye gider o..."

Alıntı

Arkadaşlar.
Bende Karadenizliyim. Üstelik safkan laz ım. Karadeniz doğasıyla, fıkrasıyla ve pratik zekalı insanıyla ve silahları ile gerçekten çok entrasan bir yerdir. Ve hiç bir zaman kendini eleştirmeden çekinmez kendi fıkralarına en çok kendi güler ve evet yaa benim de başımdan da böyle bişey geçmişti der. Arabasına da " DİKKAT LAZ, SORUMLULUK KABUL EDİLMEZ" diyede yazar. Bundan dolayı gereksiz alınganlığın anlamı yok.

Alıntı

Sn.Kuzeyinoğlu.
Konuyu farklı yönlere çekmenize gerek yok.Aslında burada kimse silahı yapan kişiyle dalga geçmiyor.Tabiki bu silahı yapan kişiden gerçek bir browning yapması beklenemez.Ancak eminim bunu yapan kişi de bu yazılara gülmüştür.Ne yapmamız gerekiyor anlamadım,böyle bir resmin karşısına geçip ciddiyetle felsefe mi yapalım? Ortada komik bir durum var ve kimse kimseyi kırmadan şakayla takılıyor.Ayrıca ortada bir kanunsuzluk var.İnsanlar vatanına milletine bağlı diye
kafasına göre hareket edemez.Dediğiniz şeyleri yapanlar da suçludur devletin gözünde,kaçak silah üretip milletin canına kast edenlerde..
Saygılar..

Alıntı

kaptan384 demiş ki:Bugün biraz araştırıp bu silahı yapan ustayı buldum Tongue. Kendisi şu an Necatibey'de asker künyesi basıyormuş.

Dedim ki, "Neden Brovning S?". Bana şu cevabı verdi; "Brovning S, Brovning SL, Brovning SLX diye gider o..."

Aynı değirmende öğütüldüğümüz ne kadar da belli değil mi sn. Kaptan Smile

Alıntı

Karadeniz Kokyor Silah. Fıkra gibi gerçekten. Sen koskoca silahı yap, silah gibi tehlikeli bir aleti. yazıları salla gitsin. hadi aslı gibi yapmamak hem gerekli hem doğru da bazen böyle komik ürünler çıkıyor. Fakat silah hakkında değil yorumum. Yine de asla doğru bulmasam bile karadeniz li leri kutluyorum. Dev silah üreticileri, diğer ülkeler duysun. Türk milleti silahını kendi yapar. atölyede bile yapar. zaten asker bir millettir. sıkıntı yok bu konuda. Zaten bunu bildikleri için işgal edemiyeceklerini biliyorlar ve psikolojik işgal altında bu ülke. beyinleri yöneterek uzaktak işgal edildi bu ülke. Dizi filmlerin birçoğu çocukları, örf adeti, kafaları karıştırmaya yönelik. aile kavramını yok etmeye. her birey bir insandır. aile, iş, dostluk, birlik değil bireyler önemlidir. sen önemlisin ile beyinleri kandırıyorlar. bencil insanlar çıkıyor ortaya. kişiliksiz, kimliksiz, aile, millet, vatan kavramı olmadan uyuşturulmuş beyinleri silahsız. sadece dizi filmler ile bile yönetebiliyorlar.

Alıntı

Sn batuhankerimli lütfen imla kurallarına uyunuz ve sadece silahtan bahsettiğimizi unutmayınız, belki yanlış anlamış olabilirim ama biz forum olarak ruhsatsız silahlara tamamıyle karşıyız (eğer Türk insanı silahını kendi yapar, atelyede bile yapar derken Tisaş, Girsan gibi karadeniz kökenli üretim izni verilmiş firmaları kastediyorsanız üzerinize alınmanıza gerek yok), kalıcı olmak istiyorsanız lütfen öncelikle sadece okuyunuz.

Alıntı

Sn. batuhankerimli, forum kurallarına uymadığınızdan uyarıldınız ve 1 günlük ban cezası aldınız.

İyi günler..

Alıntı

(05-10-2009, 07:47 PM)kaptan384 demiş ki: Bugün biraz araştırıp bu silahı yapan ustayı buldum Tongue. Kendisi şu an Necatibey'de asker künyesi basıyormuş.

Hala gülüyorum Big Grin Big Grin

Alıntı

(17-01-2011, 04:11 PM)Silahtar demiş ki:
(05-10-2009, 07:47 PM)kaptan384 demiş ki: Bugün biraz araştırıp bu silahı yapan ustayı buldum Tongue. Kendisi şu an Necatibey'de asker künyesi basıyormuş.

Hala gülüyorum Big Grin Big Grin

Herhalde aklınca kopyaladığı silahın üzerinde Brownings Patent yazısı vardı.
Patent haklarına riayetsizlik olmasın diye Patent kelimesini kaldırdı , sadece Brownings kadı, onu da tercüme etti BROVNINGS oldu.Wink

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi