Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir güzide silah daha...
O sari kendiri namlusundan geciren delikli demirin iflah olmasi ve tekrar piyasaya düsmesi zaman alir ki, bu durumda Iskenderun Demir Celik bu nadide saheserin son duragi olacak gibime geliyor.

Alıntı

xlcod3r demiş ki:.................. Kaçacak durumu yok gibi zaten. Smile

Deli bağlar gibi bağlamışlar hayvanı, nereye kaçsın...

evrenay demiş ki:.............. Iskenderun Demir Celik bu nadide saheserin son duragi olacak gibime geliyor.

Her belgui bırravnık birgün ikibin selsiyusu tadacaktır...

Alıntı

Umarım beğenmişsinizdir arkadaşlar. Maalesef detay çalışamadım,acelem vardı. Zaten mevta kefenlenmeden yetişemediğim için söküp fotoğraflayamadım. Ama bağda üzüm bitmedikçe rastladığım güzel örnekleri paylaşmaya devam etmeye çalışırım. Daha bir de söksek, ne cevherler çıkar bunlardan Smile
Işık ve sevgiyle...

Alıntı

vefasiz demiş ki:Her belgui bırravnık birgün ikibin selsiyusu tadacaktır...
Smile Smile Smile Harika.

Alıntı

Çevrim içi olan olmayan herkese merhabalar;
Bu el yapımı silahlardaki hassasiyetiniz çok enteresan geldi bana el yapımı silahlara biraz uzaksınız galiba ifadelerinizden silahların nasıl nerde ne şekilde yapıldığı veya nasıl çalıştıklarını değilde yazı şekillerine takılıp alaycı bir uslupla kendi aranızda kaba bir ifadeyle '' makara'' yapıyorsunuz. Bir bölgenin insanın ana dilyle kültürüyle dalga geçmekten farkı yok bu durumun bir önceki örnektede aynı ifadeler ellerinden gelen bu,imkanı bu daha doğrusu İMKANSIZLIKLARI bu, çocukluklarında okuyabilmişlermi ya ne okuması yiyecek ekmek giyecek bir montları olmuşmu bu insanların, onların yanlışı bu işi yapmaları, kurnazlıklarıda herkesin browninge veya her hangi bir silaha 3000-5000 lira veremiyeceğini bilmeleridir. Asl olan devletin silahıyla devlete kurşun sıkmamaktır, dağa çıkmamaktır, kanlı hesaplar yapmamaktır,bu insanlarda bütün imkansızlıklarına rağmen bunları yapmamış ve yapmayacaktır.
Hepinize saygılar...

Alıntı

kuzeyinoğlu demiş ki:Çevrim içi olan olmayan herkese merhabalar;
Bu el yapımı silahlardaki hassasiyetiniz çok enteresan geldi bana el yapımı silahlara biraz uzaksınız galiba ifadelerinizden silahların nasıl nerde ne şekilde yapıldığı veya nasıl çalıştıklarını değilde yazı şekillerine takılıp alaycı bir uslupla kendi aranızda kaba bir ifadeyle '' makara'' yapıyorsunuz. Bir bölgenin insanın ana dilyle kültürüyle dalga geçmekten farkı yok bu durumun bir önceki örnektede aynı ifadeler ellerinden gelen bu,imkanı bu daha doğrusu İMKANSIZLIKLARI bu, çocukluklarında okuyabilmişlermi ya ne okuması yiyecek ekmek giyecek bir montları olmuşmu bu insanların, onların yanlışı bu işi yapmaları, kurnazlıklarıda herkesin browninge veya her hangi bir silaha 3000-5000 lira veremiyeceğini bilmeleridir. Asl olan devletin silahıyla devlete kurşun sıkmamaktır, dağa çıkmamaktır, kanlı hesaplar yapmamaktır,bu insanlarda bütün imkansızlıklarına rağmen bunları yapmamış ve yapmayacaktır.
Hepinize saygılar...

kuzeyinoğlu demiş ki:Benden de herkese selamlar saygılar siteye girişim yeni ve sürekli aktive olamıyorum fakat
gördüğüm kadarıyla burda herkes birbirine karşı ileri derecede saygılı çoğunuz hatta belki hepiniz benden yaşça büyüksünüz o yüzden abilerim sizden çok şey öğreniceğimi umurak mesajıma son veriyorum.
Bu arada imla hatalarından dolayı özellikle sayın ''Lupus''tan özür diliyorum...
Herkese hayırlı günler

Eh, hani nerede?
Hiçbir şey öğrenememişsiniz...

Alıntı

İthamın öncelikli muhattabı ben oluyorum sanırım. Dalga geçtiğimiz kısım yazı karakteri,şekil şemal gibi 'sığ' konular olsa da bilmem farkında mısınız,yasadışı silahlardan bahsediyoruz. Can güvenliği nedeniyle bu yola başvurulduğu gerekçesi de maalesef geçerli değil. Üretimin Karadeniz'de yoğunlaşması ayrı bir konu.Kısıtlı imkanlarla bunu yapabilmeleri de, çoğumuzu hayrete celbetmekte zaten. Ama bunu yaparken, illegal silahların üzerine yazdıklarıyla neşemizi bulmamızı da çok görmeyin bize. Kimsenin konuşmasıyla,kılığıyla,kıyafetiyle dalga geçme gibi bir durumumuz yok. El yapımı silahlara da sandığınızdan daha yakınım. Milli ekonominin bir parçası olduğu,yerli silah sanayinin temellerini attığı gibi gerekçelerle bu silahları yüceltmemi de beklemeyin.
Işık ve sevgiyle...

Alıntı

kuzeyinoğlu demiş ki:el yapımı silahlara biraz uzaksınız galiba
Evet Sn. kuzeyinoğlu ben şahsen bu tür şeylere gerçekten uzağım, zira kanun dışı olan şeylere uzak duruyorum. Forumumuz da sanıyorum öyledir.
kuzeyinoğlu demiş ki:Bir bölgenin insanın ana dilyle kültürüyle dalga geçmekten farkı yok
Bağlantıyı kuramadım yardımcı olursanız sevinirim.

kuzeyinoğlu demiş ki:onların yanlışı bu işi yapmaları, kurnazlıklarıda herkesin browninge veya her hangi bir silaha 3000-5000 lira veremiyeceğini bilmeleridir.
Bir insanın kendisi için el yapımı silah yapması başka birşeydir. Bunu satmaya çalışması başka birşey. Kendi ürettiği silah üzerine,en az kendisi kadar bilgi sahibi olan insanları kandırmak için, bir şeyler yazmaya çalışması ise bambaşka birşey.
kuzeyinoğlu demiş ki:Asl olan devletin silahıyla devlete kurşun sıkmamaktır, dağa çıkmamaktır, kanlı hesaplar yapmamaktır,bu insanlarda bütün imkansızlıklarına rağmen bunları yapmamış ve yapmayacaktır.
Amenna,ancak;
Bu son cümlenize ise,nasıl geldiniz orasını da anlayabilmiş değilim.
Saygılar.

Alıntı

Ronin demiş ki:
kuzeyinoğlu demiş ki:Asl olan devletin silahıyla devlete kurşun sıkmamaktır, dağa çıkmamaktır, kanlı hesaplar yapmamaktır,bu insanlarda bütün imkansızlıklarına rağmen bunları yapmamış ve yapmayacaktır.
Amenna,ancak;
Bu son cümlenize ise,nasıl geldiniz orasını da anlayabilmiş değilim.
Saygılar.

Sayın kuzeyinoğlu bu sözleriyle terörist eylemlerde bulunup da yoklukları bahane edenlerin aksine karadeniz yöresi insanının yokluklara rağmen böyle bir tepki vermenin ne kadar mantıksız olduğunun farkında olmaları ve bir dönem kendi bölgelerine sığınmak isteyen terör yanlılarını barındırmadıklarını anlatmak istiyor sanırım.

Karadeniz insanı ile dalga geçildiği yönünde bir yanlış anlaşılma oldu heralde. Yoksa kimsenin böyle yasadışı bir şekilde silah üretip satmayı ve hatta bunu dolandırıcılık yöntemleriyle yapmayı tasvip edeceğini sanmıyorum.

Gelelim çok sevgili dostum Sandeman'ın bulduğu güzide silaha Big Grin... Efenim oradaki "CAP 765" silahın çapını gösteren bir ifade değil seri numarasıdır. Alttaki bölüme dikkat edilir ise "333" yazmaktadır. Bu 333 kalibre anlamına gelmektedir lakin silah ustamızın dalgınlığıyla "," başa yazılacağına "3,33" yazılmıştır. Silah sanıldığı gibi "7,65" değil, "3,33" hiç değil, ",333" yani 333 kalibreliktir. Bunu da 0,254 ile çarparsak, hımmm, evet bu yaklaşık 8,45 bilemedin 8,50 mm.lik bir silah.

Alıntı

ayrıca büyük balık hiç sinek bir 8,50 mm.lik bir brovnıng s. Hakikatten bravo ustaya, bütün detaylara çalışmış Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi